Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

chodia vtáčiky ku Vám aj v novom roku???? Lebo ja ich nejak menej vidím, možno je to tým, že chodím do roboty.
Ale slnečnica je zjedená, mojím vtákom chutia aj hrozienka...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

janaver Pozri príspevok
chodia vtáčiky ku Vám aj v novom roku???? Lebo ja ich nejak menej vidím, možno je to tým, že chodím do roboty.
Ale slnečnica je zjedená, mojím vtákom chutia aj hrozienka...
Sýkorky chodia vo veľmi malom počte, vrabcov je tu strašne veľa. Vrabci majú radšej zrno, sýkorky zase slnečnicu.
0 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

Mám silné podozrenie, že moje vrabce zobú radi slnečnicu. Dávam ešte ovsené vločky a prikrmujem lojom. Na vločky vysypané z malého krmítka chodia straky, tých je tu neúrekom. Ale tiež si myslím, že aj u nás tu v počte vedú vrabce, potom sú tie straky.
Naposledy upravil janaver : 10.01.13 at 21:08
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja tiež dávam vtáčkom do kŕmidiel slnečnicu a vločky, na sudy, ktoré máme v záhrade, kladiem aj jabĺčka, proso, pšenicu a ľan. Všetko sa zje. Máme tu sýkorky, vrabce, škorce, glezgy a hrdličky - tí sa všetci hostia aj na kŕmidlách, aj na zemi, lebo vrabce narobia veľa neporiadku a áno, aj tie naše sa naučili jesť aj slnečnicu. A včera som tu dokonca videla vtáčika, čo vyzeral ako dudok, mal korunku na hlave, ale dudky predsa odlietajú na zimu, tak neviem... Okrem vykrojených plastových fliaš, ktoré máme rozvešané po celej záhrade, a klasického dreveného kŕmidla so strieškou sypem vtákom potravu aj na staré sudy a pred mesiacom sme sa nechali inšpirovať Arizonou a manžel urobil dve kŕmidlá so zásobníkom, zmestí sa tam 2,5 litra semiačok. Trochu sme ich pozmenili, pridali sme na ne aj obrátený plastový kvetináč, aby do nich čo najmenej napršalo a nasnežilo. Ujali sa a sú večne obsypané hladošmi.
Krmidlo.jpg  
Krmidlo2.jpg  
Krmidlo3.jpg  
Krmidlo4.jpg  
Krmidlo5.jpg  

1/1
10 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá


Ja chodím ráno kŕmiť jedno slepé mača a stáva sa mi že zbytky vyzobávajú drozdy. Môžu vtáky mačacie granule?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vtáčiky konečne chodia aj ku mne....síce po balkone a na parapetách bordel, ale nevadí....majú slaninku a zostalo mi po morčati kadečo ...majú toho dosť
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

K nam prlietavaju cele krdle sykoriek ,vrabcov a na zahradu drozd, rada ich zdialky pozorujem. Ale ked ich chcem odfotit a priblizim sa k oknu,vzdy uletia...
Najviac im chuti slnecnica a nasekane orechy , menej uz proso. Skusala som aj nasekane ovocie,ale ani sa toho nedotknu.
sykorky.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som v lidli kúpila takú "fľašu" na zavesenie dole je taký akože zobák a tade vypadáva slnečnica, ale nemám to ako zavesiť nemám nič navrtané na balkone...tak som to nejak upevnila...ale dlho nechodili....tak som vysypala na dcérinu parapetu zrno a slaninkové košky...tak zablúdia aj na balkon....ale u mňa drozdy...
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

minuly tyzden som cvakla na balkone, ako si pochutnavali na babovke a slaninovych koziach
DSC01065.jpg  
DSC01064.jpg  
DSC01066.jpg  
DSC01063.jpg  
1/1
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lujza,nemas tam ani snury na vesanie pradla? Skus spagatom cez to ocko hore
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Lujza,nemas tam ani snury na vesanie pradla? Skus spagatom cez to ocko hore
veru nemám...po zateplení som už nevŕtala....aj ked som si tak háky nechala...roboši to nepochopili....
0 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

Petkasla, napr.
http://www.zoohit.sk/shop/ptaci/ptac...FUId3god6VYAfw
Naposledy upravil janaver : 26.01.13 at 19:57 Dôvod: doplnenie príspevku
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://www.realhobby-kreativshop.sk/...Phrase=krmidlo
4 0
giovannka giovannka

giovannka je offline (nepripojený) giovannka

Skvelé kŕmidlá pre vtáčiky môžete vyrobiť aj z kokosového orecha alebo tekvice - veľmi jednoduché a originálne Fotky pre inšpiráciu nájdete na: http://ekoblog.hoteldalia.sk/vyrobte...acikov-v-zime/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
doteraz bolo veľmi teplo,nemali núdzu o potravu.....ku mne nechodia ani keď je ozaj zima,viac vtáčikov je v priľahlom lese,stále tam majú kríky a stromy plné rôznych bobúľ.....v parčíkoch v meste sa objavuje viac ďatlov a žĺn,ale tie nechodia do kŕmidiel...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
doteraz bolo veľmi teplo,nemali núdzu o potravu.....ku mne nechodia ani keď je ozaj zima,viac vtáčikov je v priľahlom lese,stále tam majú kríky a stromy plné rôznych bobúľ.....v parčíkoch v meste sa objavuje viac ďatlov a žĺn,ale tie nechodia do kŕmidiel...
No, dufam, ze to bude iba tou teplou zimou.
Lebo uz som mala strach, ze ci nahodou nepomreli.

Ale aj tak mi je to divne, nevidiet ziadneho :-(
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vraj bola ráno na okne hrdlička.........mám tam proso a slnečnicu.......snáď si vyberie.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja som doteraz nekŕmila, lebo bolo teplo. Ale vtáčiky zatiaľ mali aj tak čo jesť - bobule na hlohyniach a vtáčom zobe, na jabloniach som nechala neobraté tie najmenšie jabĺčka a mám plnú záhradu kríkov a suchých trvaliek so semiačkami, tie strihám až na jar. Ale na budúci víkend už určite rozvešiam všetky kŕmidlá, kúpili sme 250 kíl slnečnice, tak nech sa to do jari poje, lebo sa nám už do skladu pri letnej kuchyni prehrýzli myši z otvorenej povaly (asi šli za vôňou, alebo čo, hnusoby...) a museli sme tú slnečnicu z nahryzených vriec popresýpať do kovových sudov, kde v lete držím vodu na polievanie kvetov.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať