Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zabite ma, ALE nie som zástancom krmenia, hlavne čo sa týka na tých balkónoch a či oknách v podmienkach panelákov.
Prečo ?
Nuž odpoveď je jednoduchá.
Vtáky si nájdu dosť potravy aj v okolí odpadových kontajneroch.
Čo je však dôležitejšie (teda pre mňa), ide o to, že tie vtáky nalietávajú v celých skupinách a berú útokom tie krmítka. Stačí, že na jednom balkóne (niekde v strede výšky) paneláku je jedno krmítko a okolité balkóny sú špinavé (čítaj osraté) po tých vtákoch.
Zároveň ďobú do omietok, narúšajú ju a to tiež nie je pravé orechové, ak sa vrazili solídne prachy do tej rekonštrukcie paneláku.

Rodinné domy sú o niečom inom, tam sú inakšie podmienky.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som sa jednu zimu vytešovala s krmenia na balkone....na jar ma to prešlo všetko osraté skrz-naskrz....nikdy
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.dailysqueeze.com/post/734...dont-throw-out
..aj z pomela by to mohlo byť...
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Päť nových kŕmidiel domácej výroby (firma "manžel a syn" ) je rozvešaných (zatiaľ, samozrejme, prázdnych), dve veľkokapacitné samodopĺňacie (tiež domácej výroby) a spústa jednorazových (PET fľaše s vyrezaným otvorom) nachystaných, 181 kg (=400 l) slnečnice uskladnených - vtáčiky na chalupe ani túto zimu hladovať nebudú .
Krmidla1.jpg  
Krmidla2.jpg  
slnecnica1.jpg  
Slnecnica2.jpg  
1/1
5 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

tá slnečnica ti pritiahne všetky myši z okruhu 3 km....zakry si ju
Naposledy upravil bjuty smis : 02.11.15 at 09:42
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
Zabite ma, ALE nie som zástancom krmenia, hlavne čo sa týka na tých balkónoch a či oknách v podmienkach panelákov.
Prečo ?
Nuž odpoveď je jednoduchá.
Vtáky si nájdu dosť potravy aj v okolí odpadových kontajneroch.
Čo je však dôležitejšie (teda pre mňa), ide o to, že tie vtáky nalietávajú v celých skupinách a berú útokom tie krmítka. Stačí, že na jednom balkóne (niekde v strede výšky) paneláku je jedno krmítko a okolité balkóny sú špinavé (čítaj osraté) po tých vtákoch.
Zároveň ďobú do omietok, narúšajú ju a to tiež nie je pravé orechové, ak sa vrazili solídne prachy do tej rekonštrukcie paneláku.

Rodinné domy sú o niečom inom, tam sú inakšie podmienky.
No balkony je problem. Ja byvam na 1.poschodí a strom mam na dosah z ruky. Krmiť vraj treba, ak napada sneh, alebo mrzne. Ak mrzne a nie je sneh, vtačiky neprežiju, lebo potrebuju olejnate semena na metabolizmus.
Vo februari t.r. som tam navštevu tohoto červeno čiapkoviteho datla
IMGP1152.jpg  
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Starý sud, ktorý fungoval ako kŕmidlo pre vtáčiky, už doslúžil, tak sme ho rozobrali a vtáčikom sme ponúkli novú reštauráciu zo siete Manžel&syn. Do jesennej záhrady celkom dobre zapadla a tešíme sa na hojnú zimnú návštevnosť - zásoby sú nachystané !
Sud.jpg  
Búdka.jpg  
Jeseň.jpg  
1/1
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

bjuty smis
tá slnečnica ti pritiahne všetky myši z okruhu 3 km....zakry si ju
Samozrejme, že ju mám zakrytú, kovovým vrchnákom ! Vlani sme ju mali v letnej kuchyni vo vreciach a z povaly sa nám do dielne prehrýzli myši, tak včuľ sme už poučení a múdri !
Naposledy upravil lavanda : 08.11.15 at 21:50
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja dávam potravu iba na balkón, aby som nemusela vychádzať počas snehu až k stromom, majú zavesené aj na zábradlí v originál obale, a nádobky z vonkajšieho parapetu presúvam na noc dovnútra kvôli myšiam.
Je to skvelý pocit ich sledovať a počuť, najmä vrabce. Je tu živo cez deň. Susedia majú vedľa vysokú sosnu, tak majú kde pristávať.
Na jar upracem, zato to stojí.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toto je zatiaľ monitorované miesto s najväčším druhom vtákov, aké som mala možnosť vidieť, ešte aj bociany. V Makove pri Písku.
http://hobby.idnes.cz/krmitko-slow-t...y-mazlicci_bma

Ptačí druhy, které můžete vidět na přenosu z Makova

Bažant obecný, brhlík lesní, červenka obecná, řečetka zimní, čížek lesní, dlask tlustozobý, drozd kvíčala, hrdlička zahradní, hýl obecný, kachna divoká, káně lesní, kos černý, krahujec obecný, krkavec velký, morčák velký, pěnkava jíkavec, pěnkava obecná, pěvuška modrá, poštolka obecná, puštík obecný, sojka obecná, stehlík obecný, straka obecná, strakapoud malý, strakapoud prostřední, strakapoud velký, strnad obecný, střízlík obecný, sýkora babka, sýkora koňadra, sýkora lužní, sýkora modřinka, sýkora uhelníček, šoupálek dlouhoprstý, špaček obecný, volavka popelavá, volavka bílá, veverka obecná, vrabec domácí, vrabec polní, zvonek zelený,zvonohlík zahradní, žluna šedá, žluna zelená.
Mimo to ke krmítkům chodí i vydra velká.

Stálí obyvatelé Makova:
Čáp bílý, čáp černý, husa velká, labuť velká, srnec obecný.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pod oknami na strome kde bývam mam krmitko pre sýkorky. Každy den to však musím doplňať. Tak som mu urobil nástavec so zasobnikom z inštalačnej plastovej ruky 75 mm. Hore zaslepka a tade to naplnam. No musím urobiť dalšiu upravu, plny strom ich je, a čo pada dolu, dojedia holuby a hrdličky. Myslel som, že s takou upravou to vydrží 2-3 dni. Rano to bolo plné, vmestí sa tam asi 400 gramov slnečnice a o 15 hod. to bol prazdne.
IMGP4994.jpg  
IMGP4995.jpg  
IMGP4997.jpg  
1/1
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
duves
Pod oknami na strome kde bývam mam krmitko pre sýkorky. Každy den to však musím doplňať. Tak som mu urobil nástavec so zasobnikom z inštalačnej plastovej ruky 75 mm. Hore zaslepka a tade to naplnam. No musím urobiť dalšiu upravu, plny strom ich je, a čo pada dolu, dojedia holuby a hrdličky. Myslel som, že s takou upravou to vydrží 2-3 dni. Rano to bolo plné, vmestí sa tam asi 400 gramov slnečnice a o 15 hod. to bol prazdne.
..
..super nápad..u mňa pol kila denne z parapiet na troch oknách vyďobú štebotáky a furt majú málo,aj desať naraz ich je tam vteperených!..
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pepsikova
..
..super nápad..u mňa pol kila denne z parapiet na troch oknách vyďobú štebotáky a furt majú málo,aj desať naraz ich je tam vteperených!..
To plechove krmitko som kupil v Bauhause v BA a plastovu odpadovu ruru s tou objímkou tiež. Už viem ako urobím tu upravu, aby každe "vypadnute" semiačku nepadlo dolu na zem k holubom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="duves"]
pepsikova
To plechove krmitko som kupil v Bauhause v BA a plastovu odpadovu ruru s tou objímkou tiež. Už viem ako urobím tu upravu, aby každe "vypadnute" semiačku nepadlo dolu na zem k holubom.
Možno ti prekážajú holuby, ale drozdy a hrdličky zobú zo zeme, drozdom zhoď občas polovičky jabĺk, majú ich veľmi radi. U mňa iba jeden pár drozdov 1 jablko za deň. Už som ich videla s tou polovičkou aj odletieť, kde im to vyhovuje.
Dcérina kolegyňa, že za zimu minú 30 kg semien, a hore lavanda píše, že má pripravených na zimu 181 kg!!!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Míňa sa to rýchlo, vždy keď prídeme kŕmiť mačky, dávame aj vtáčikom. Niekedy ich tam nalietava aj 15 - 20. Máme kŕmidlo z Lidla, upravené tak, aby na zem nepadalo, ak by zobali niečo zo zeme, mačky skočia.
Krmivo pre voľne žijúce vtáky kupujeme v zoohite, cca 1€/kg, aj lojové gule, možno niekde je lacnejšie?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kvaka
Míňa sa to rýchlo, vždy keď prídeme kŕmiť mačky, dávame aj vtáčikom. Niekedy ich tam nalietava aj 15 - 20. Máme kŕmidlo z Lidla, upravené tak, aby na zem nepadalo, ak by zobali niečo zo zeme, mačky skočia.
Krmivo pre voľne žijúce vtáky kupujeme v zoohite, cca 1€/kg, aj lojové gule, možno niekde je lacnejšie?
No pozeral som inzeraty na slnečnicu a od pestovatelov sa da kupiť 1 kg za asi 0,50€. Co je daleko lepšie ako 1,50 € v hornbachu. Teraz som objavil Bauhaus a tam som videl 10 kg balenie za 8€. Aj to je lepšie, lebo je to cca 50% ako mal Lidl. Tuto zimu to už dotiahnem dajako, mam ešte dve vrecka po 3 kila a jedno otvorene, ale dalšiu sezonu už nakupim inak.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak, a vyriešene. Dobre na tom krmitku je to, že ten spodok, spodny plech je upevneny skrutkou. Šlo to dolu a miesto toho som tam dal plastovy zberač pod kvetinač s malou upravou. Z foto je jasne, že akou. Napokon povodny plech som tam späť a dotiahol skrutkou. Dam vedieť, či zasoby slnečnice vydržia dlhšie.
P1240001.jpg  
P1240002.jpg  
P1240003.jpg  
1/1
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Duves, aj tieto malé povyhadzujú z misky, ale keď príde ten pár drozdov vždy po jednom, tak oni vždy prehádžu obsah ako seno, a vyhadzujú, zvyknutí zo zeme, aspoň naši čo tu hniezdia v lete roky, tak večné hrabú medzi halúzkami pod stromami, hľadajú červíkov.
Inak kvôli mačkám to mám pre nich na balkóne, nie na stromoch, aby som sa nešmykla na snehu cestou k stromom, je druhoradé.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
Kvaka
Míňa sa to rýchlo, vždy keď prídeme kŕmiť mačky, dávame aj vtáčikom. Niekedy ich tam nalietava aj 15 - 20. Máme kŕmidlo z Lidla, upravené tak, aby na zem nepadalo, ak by zobali niečo zo zeme, mačky skočia.
Krmivo pre voľne žijúce vtáky kupujeme v zoohite, cca 1€/kg, aj lojové gule, možno niekde je lacnejšie?
No pozeral som inzeraty na slnečnicu a od pestovatelov sa da kupiť 1 kg za asi 0,50€. Co je daleko lepšie ako 1,50 € v hornbachu. Teraz som objavil Bauhaus a tam som videl 10 kg balenie za 8€. Aj to je lepšie, lebo je to cca 50% ako mal Lidl. Tuto zimu to už dotiahnem dajako, mam ešte dve vrecka po 3 kila a jedno otvorene, ale dalšiu sezonu už nakupim inak.

Tak teraz ste ma zahanbili.
Ja kupujem od týchto, ešteže ste to otvorili. Ďakujem.

http://potravinydomov.itesco.sk/sk-S.../2002016668166

Výrobky pre malé zvieratá Vtáky
Happy Food Slnečnica žíhaná 500 g
1,51 €(3,02 €/Kg) !!!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

My mame 4 velke orechove stromy. Vzdy nam zostane po cisteni orechov aj plna velka igelitka nacistenych orechov,alebo takych,co sa nam nechcelo vyberat zo skrupinky. Tie davam do plochej plastovej misky na balkon. Vtaci sa v nich radi mrvia,dokonca pojedia skor ako slnecnicu,ci lojove gule.
Balkon je vzdy ako po vybuchu,ale skrupinky vycistene bezo zbytku,oriesky pojedene vsetky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať