Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

duves
Včera som zbalil krmitko. Slnečno, teploty cez deň okolo 10 st. znamenaju, že sa už postarajú o seba same. Hmyz sa začína hmýriť.
A ak ste z BA, mam tip, kde kupiť naozaj lacno slnečnicu: http://www.pdvajnory.sk/sk/%C4%8Dl%C...ca-%C4%8Dierna
Platí stále cena z roku 2014?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lavanda
duves
Včera som zbalil krmitko. Slnečno, teploty cez deň okolo 10 st. znamenaju, že sa už postarajú o seba same. Hmyz sa začína hmýriť.
A ak ste z BA, mam tip, kde kupiť naozaj lacno slnečnicu: http://www.pdvajnory.sk/sk/%C4%8Dl%C...ca-%C4%8Dierna
Platí stále cena z roku 2014?
No dostal som tip, že to ma byť do 50 centov za kilo. Možno platí, neviem. Pojdem tam až na jesen, Dam potom vedieť.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lavanda
Platí stále cena z roku 2014?
40 kíl za 20€, je to to biele vrece vpravo. Toto je moja zimna vystroj, plastove vedierka plne slnečnice a dolu je male vedierko lojovych guličiek.
Fotografia0098.jpg  
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už to začína. :-)
Ja som našla tento týždeň zabudnuté balenia z min. roka.
Raz som videla videjko so starým pánom s oknom na rieku pri moste Ponte Vecchio, na okne mal v nižšej drevenej debničke nasypaných aspoň 5 kg semien naraz. To bola podívaná. Neviem ho nájsť.
Naposledy upravil korela : 24.10.16 at 19:57
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
Už to začína. :-)
Ja som našla tento týždeň zabudnuté balenia z min. roka.
Raz som videla videjko so starým pánom s oknom na rieku pri moste Ponte Vecchio, na okne mal v nižšej drevenej debničke nasypaných aspoň 5 kg semien naraz. To bola podívaná. Neviem ho nájsť.

Ved si zadaj do youtube "how feeding birds" a hned to vypluje kopec videí, napr.

1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
V Bratislave pada sneh. Už dlho takto skoro tu na dolniakoch nesnežilo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj u nas /NR kraj/ uz sniezik poletuje. Vcera som akurat plnila krmidla a vesala lojove gule po zahrade. Vtaciky sa uz zlietaju, co ma tesi :-)
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a tu dážď, idem prepichnúť lojovú ugľu a zavesiť, lebo keď u vás už sneh, tak to aj ku nám dozajtra príde
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bettylou
a tu dážď, idem prepichnúť lojovú ugľu a zavesiť, lebo keď u vás už sneh, tak to aj ku nám dozajtra príde
asi až v sobotu, dnes na dolniakoch bude do 6 st.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

U nás ešte snehu niet, ale všetko pripravené pre vtáčiky...už zobkajú
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na mojom strome, kde im davam krmitko, su stale listy, neskoro sa zalistuje na jar a neskoro na jesen padaju. Takže ešte 2 tyždne. Aj tak je to skoro, ešte maju dost potravy v prírode. Sneh nie je a nemrzne.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
teraz je síce chladnejšie ako pozname za posledných 10-15 rokov. ale ono sa oteplí. NA PK Babe sneží: http://www.holidayinfo.sk/sk/Kamera/...174/1478944782
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže po víkende začnem s prikrmovaním, aj listy zo stromu sú dolu.
http://zpravy.idnes.cz/predpoved-poc...613_domaci_fka
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže už doplnam obdeň tuto raketu plnu slnečnice
http://www.porada.sk/attachment.php?...9&d=1453633294
teraz je rano tma, večer tma, takže iba cez víkend uvidim, kolko tam toho nalietava. Ale čo bol posledny víkend, tak vrabce mi tam lietaju.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Mne tiež zopár vrabčiakov, sýkoriek zopár, ale začala mi chodiť i sýkorka uhliarka, na ostatné vtáčatká budem musieť počkať, snáď začnú chodiť až v januári
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
u mna prevažuju sykorke velke a vrabce
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

U mňa veľa sýkoriek belasých, tie sú rozkošné, na záhrade každý rok hniezdia v búdke, zrejme sa u mňa držia celý rok. Potom chodia sýkorky veľké, drozd čierny aj plavý-krásne spieva, sýkorka uhliarik, sýkorka hôrna, glesk, stehlík, ďateľ, žlna, zelienky, hrdličky, veverička, také všeličo-čo neviem identifikovať a občas zazriem i sojku. Na komposte som zazrela i vranu a straku. Zablúdil i poľný zajac, bažanta sme naháňali po záhrade, ale uletel. V lete večer pochodujú ježkovia. Pravidelne niekoľkokrát do roka hniezdi drozd, zopár krát i hrdlička na borovici, v krovinách veľa iných vtáčikov.
Toto nádherné divadielko 2-3 metre od okna. Domček mám skoro pod horou.

Samozrejme sa všeličo i udeje...zvady, bitky, strkance. Jednu zimu chodil i malý vtáčik, neviem čo to bolo.....vzrastom skutočne najmenší, ale bojovník obrovský, keď doletel, všetko zahnal. Taký malý a nebojácny, krmítko si vydupal iba pre seba, ostatné vtáčatá museli obďaleč úctivo čakať, až sa tento malý drobček dosýta nenakŕmi. Dokázal zahnať i drozdov...
Naposledy upravil afrikánka : 10.12.16 at 14:45
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
afrikánka
Jednu zimu chodil i malý vtáčik, neviem čo to bolo.....vzrastom skutočne najmenší, ale bojovník obrovský, keď doletel, všetko zahnal. Taký malý a nebojácny, krmítko si vydupal iba pre seba, ostatné vtáčatá museli obďaleč úctivo čakať, až sa tento malý drobček dosýta nenakŕmi. Dokázal zahnať i drozdov...
Niektore maju len 4 gramy a počas mrazivej noci stratia 2 gramy. Ak nenajdu potravu, zahynú.
Skus popozerat, či tam nebol u teba nejaky zo zoznamu: http://www.johny.hucul.sk/vtaky_spevavce.htm
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Našla som ešte brhlíka, sýkorku chochoľnatú, žltochvosta a určite aj niečo z tých citrónovožltých. Ďakujem, pomohlo, ale toho malého bojovníka už neviem, netušíš, čo to mohlo byť? Bol drobnejší, ako sýkorka belasá, sfarbenie bežné, do hneda.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
možno oriešok obyčajný?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať