Zavrieť

Porady

Vypoved PZP

Čo robit ak som to dnes nestihol myslim tym vypovedanie zmluvy na povine zmluvne poistenie? Mam pocit ze ked zajtra pôjdem do poistovne tak ma trafi. Sek mi totiž ešte nedošiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No ak máš výročný deň k 1.1.- tak už nenarobíš nič, maximalne tak o rok a to, že ti nedošiel ešte šek na to nemá absolutne žiadny vplyv...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miroh Pozri príspevok
    Čo robit ak som to dnes nestihol myslim tym vypovedanie zmluvy na povine zmluvne poistenie? Mam pocit ze ked zajtra pôjdem do poistovne tak ma trafi. Sek mi totiž ešte nedošiel.
    Teraz už nič. Keď ti príde šek, tak ho zaplať. A o rok stihnúť lehotu.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    šeky asi posielajú zámerne neskôr, aby ľudia nerušili poistky. Ja som ešte 12.11. bola v poisťovni, ešte predtým ako mi došiel včera šek, a povedali mi, že poistku budem mať takú istú. Tak som sa spýtala či to mám zrušiť alebo mi dajú zľavu. Bábika mi vyrátala o 800 Sk ročne menej...Poteší, nie?

    Ale lehotu treba dodržať, s tým nič nenarobíš. Bohužiaľ....

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Teraz už nič. Keď ti príde šek, tak ho zaplať. A o rok stihnúť lehotu.
    No ani by som nepovedal. Ak sa da vypoved dnes, zacne plynut vypovedna doba. Poistovni treba zaplatit iba adekvatnu sumu (napr. za 2 tyzdne) a je to!

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Nechcem to paušalizovať, ale z viacerých skúseností - keď tam človek trochu vytočený nabehne, radi mu upravia šek smerom nadol.... čo človeka vytočí ešte viac, pretože keby sa neozval, platil by ako múrovatý...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    duves Pozri príspevok
    No ani by som nepovedal. Ak sa da vypoved dnes, zacne plynut vypovedna doba. Poistovni treba zaplatit iba adekvatnu sumu (napr. za 2 tyzdne) a je to!
    Duves, OMYL- tam nejde o to, že dáš vypoveď a odvtedy ti plynie výp.doba a vybavené- výpoveď treba dať k výročnemu dňu- takže tvoja informácia je nepravdivá a zmatočná...

    miroh je offline (nepripojený) miroh

    miroh
    Dakujem všetkym za radu. Dnes som navštivil poistovnu a tam na podiv mi dali taku istu sumu ako som mal minulom roku. Takže aspon že tak.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    duves Pozri príspevok
    No ani by som nepovedal. Ak sa da vypoved dnes, zacne plynut vypovedna doba. Poistovni treba zaplatit iba adekvatnu sumu (napr. za 2 tyzdne) a je to!
    duves, nesúhlasím
    pozri si Občiansky zákonník § 800 ale napr. aj nasledujúce paragrafy (tie už opisovať nebudem)

    Občiansky zákonník
    § 800 Zánik poistenie

    1) Poistenie, pri ktorom je dojednané bežné poistné, zanikne výpovedou "ku koncu poisteného obdobia"; výpoved sa musí dať aspon 6 týždnov pred jej uplynutím.
    2) Možno tiež dohodnúť, že poistenie môže vypovedať každý z účastníkov do dvoch mesiacov "po uzavretí" poistnej zmluvy. Výp.lehota je osemdenná; jej uplynutím poistenie zanikne.

    ...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Inak povedane: nezaplatiť, a postovna do niekolko týždnov zruší poistku. Bude požadovať uhradiť poistné krytie za tých pár týžňov. Akurat su dalsie komplikacie, a to:
    1. je síce krytie, ale nemáš doklad o zaplateni
    2.Ak sa poistíš súbežne už v inej poiťovni, budú tie 2 či 3 týždne poistenie duplicitne (v starej a novej poistovni).
    Mýlim sa?
    Mám zato, že PZP je tiež upravene, resp. jeho zánik ako napr. životne, či ine neživotne poistenie. Ak neuhradiš včas, poistne krytie je stále platné po dobu 15 dní (v minulosti to boli až 2 mesiace, asi do roku 2001)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    duves Pozri príspevok
    Inak povedane: nezaplatiť, a postovna do niekolko týždnov zruší poistku. Bude požadovať uhradiť poistné krytie za tých pár týžňov. Akurat su dalsie komplikacie, a to:
    1. je síce krytie, ale nemáš doklad o zaplateni
    2.Ak sa poistíš súbežne už v inej poiťovni, budú tie 2 či 3 týždne poistenie duplicitne (v starej a novej poistovni).
    Mýlim sa?
    Mám zato, že PZP je tiež upravene, resp. jeho zánik ako napr. životne, či ine neživotne poistenie. Ak neuhradiš včas, poistne krytie je stále platné po dobu 15 dní (v minulosti to boli až 2 mesiace, asi do roku 2001)
    Ak u nás nezaplatíš poistku(pzp), žiadame vyplatiť celý rok, volakedy sme žiadali len 1 mesiac, ale teraz máme nové VPP, tak už posielame klientom ročné nedoplatky a ked nezaplatia, dávame to firme( Intrum Justitia)
    A pokial nemáš včas zaplatené poistné, tak v prípade pu, dávame do 1 mesiaca nezaplatenia regres vo výške 20% vyplatenej škody, ak nezaplatíš viac ako mesiac , tak si nárokujem celú vyplatenú škodu.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    A ak si uzavrieš pzp v inej poisťovni, aj tak platíš všetko ty, lebo tá poistka je NEPLATNÁ, a oni ti nanajvýš vrátia zaplatené poistné(Niekedy ani to, lebo to berú ako pokutu, že si vyhlásil nepravdivo, že nemáš inde poistku)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    Inak povedane: nezaplatiť, a postovna do niekolko týždnov zruší poistku. Bude požadovať uhradiť poistné krytie za tých pár týžňov. Akurat su dalsie komplikacie, a to:
    1. je síce krytie, ale nemáš doklad o zaplateni
    2.Ak sa poistíš súbežne už v inej poiťovni, budú tie 2 či 3 týždne poistenie duplicitne (v starej a novej poistovni).
    Mýlim sa?
    Mám zato, že PZP je tiež upravene, resp. jeho zánik ako napr. životne, či ine neživotne poistenie. Ak neuhradiš včas, poistne krytie je stále platné po dobu 15 dní (v minulosti to boli až 2 mesiace, asi do roku 2001)
    duves darmo vymýšľaš, nepomôžeš si, je to zákonne ošetrené, viď zákon o PZP č. 381/2001 § 9 ods. 5:


    (5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    § 9, odst. 5 zákona nebol od začiatku, preto to mnohí takto "praktizovali", kým nenastala zmena zákona 381/2001 .

    Ten bol novelizovaný v r. 2006 a práve tam bol doplnený odst. 5 - v znení ako zverejnil Chobot.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.