Zavrieť

Porady

PN pod vplyvom alkoholu

Prosim o radu !
Zamestnanec ma mimopracovný uraz pod vplyvom alkoholu!
Má mu zamestnávateľ preplatiť prvých 10 dní nahrady príjmu ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Pozri si zákon číslo 462/2003
    "Zamestnanec má nárok na náhradu príjmu vo výške polovice náhrady od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti,ak sa stal dočasne práceneschopným v dôsledku stavu, ktorý si privodil sám požitím alkoholu ..., najdlhšie do desiateho dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.

    § 8, odst. 3

    Mirininu je offline (nepripojený) Mirininu

    Mirininu
    No my máme podobný problém a zatiaľ neviem čo s tým? Zamestnanec prišiel k úrazu mimo pracovného času ako sa priznal na fuške. Momentálne je už 3 mesiac na PN a pre našu firmu bude pravdepodobne ďalej "nepoužiteľný" - čo s ním? Neviete mi poradiť - ostáva mi iba výpoveď zo strany zamestnávateľa s odstupným?
    Naposledy upravil Mirininu : 24.05.05 at 10:31

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Počas PN zamestnancovi nemôže dať zamestnávateľ výpoveď § 64 ZP. Jedine , že by ste mu to vedeli dokázať, PN si zavinil sám z vlastnej viny a stratil tak predpoklady na vykonávanie dohodnutej práce u vás. § 64 (3) a)..d). Ináč vám asi len ostáva čakať kedy sa vráti z PN. Čo to znamená, že bude "nepoužiteľný"? Takže ak by mal po ukončení PN zmenený zdravotný stav tak , že by nemohol vykonávať doterajšiu prácu u vás treba postupovať podľa § 63 ale to musí mať najprv posudok od lekára a posúdiť či ho nemôžte preradiť na inú prácu .. alebo ako s ním vlastne chcete "naložiť".

    Mirininu je offline (nepripojený) Mirininu

    Mirininu
    S tým, že sa musí vrátiť z PN je mi jasné. Lenže poranil si chrbticu a pravdepodobne nebude môcť dvíhať ťažšie veci - pracujeme napr. s kartónmi papiera, .... a preradiť na inú prácu ho nemám kde.
    Naposledy upravil Mirininu : 24.05.05 at 11:07

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Podľa mňa, ak aj fušku (čierna práca??, keď by ste chceli robiť zle? dá sa dokázať??) robil po pracovnej dobe, s tým nič neurobíte, mohol kľudne padnúť doma s postele a s tými istými následkami. Buď to budete riešiť prevedením na vhodnú prácu, alebo §63 ods.1 písm c) alebo sa s ním slušne dohodnete a odíde §60 .

    PN pod vplyvom alkoholu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.