Zavrieť

Porady

Pomoc s podvojnym uctovnictvom

Dobry den,

chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

Dakujem Vam velmi pekne, Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nechajte externú firmu dorobiť účtovníctvo a daňové priznanie za rok 2008 a ty začni účtovať od 1.1.09. Preberať účtovníctvo od externej firmy v priebehu roka nie je najšťastnejšie riešenie ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Kacenka11 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

    Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

    A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

    Dakujem Vam velmi pekne, Katka
    neviem čo znamená - prebrať účtovníctvo od marca, keď máme už november. Ak to znamená, že nebolo robené, tak potom závisí len od Tvojich časových možností, ako by si spracovala celé účtovníctvo od januára, teda aj prvé dva mesiace, ktoré sú už robené, t.j. celý rok by si "mala v rukách" Ty.
    Ja osobne by som v priebehu roka nikdy nepreberala účtovníctvo po nikom a už vôbec nie pred koncom roka. Prebrať niečo po niekom a pokračovať je z môjho pohľadu to najhoršie čo môže účtovníka postihnúť....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Kacenka11 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

    Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

    A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

    Dakujem Vam velmi pekne, Katka
    Prečo od marca - predpokladám 2009, prečo nie od 1.1. ?

    Kacenka11 je offline (nepripojený) Kacenka11

    Kacenka11
    Preto od marca, lebo mame podpisanu zmluvu z externou firmou, a tam je trojmesacna vypovedna lehota. A ked ju dnes podam, tak mozem uctovat az od 1.3.2009. Ale tak mi teda radite ze je lepsie ked sa s nimi dohodnem a zacnem ja uctovat 1.1.2009

    Kacenka11 je offline (nepripojený) Kacenka11

    Kacenka11
    Nie, nie, jedna sa o buduci rok. A preto sa mi jedna o marec, lebo mame s externou firmou podpisanu zmluvu, ktora ma trojmesacnu vypovednu lehotu, tak sa teda s nimi radsej dohodnem aby som zacala 1.1.2009. A nemozem Vas poprosit o zaucenie? Chcem si dat aj kurz v nejakej firme, ale potrebujem niekoho aby ma trochu kontroloval, aspom zo zaciatku.

    Dakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Kacenka11 Pozri príspevok
    Nie, nie, jedna sa o buduci rok. A preto sa mi jedna o marec, lebo mame s externou firmou podpisanu zmluvu, ktora ma trojmesacnu vypovednu lehotu, tak sa teda s nimi radsej dohodnem aby som zacala 1.1.2009. A nemozem Vas poprosit o zaucenie? Chcem si dat aj kurz v nejakej firme, ale potrebujem niekoho aby ma trochu kontroloval, aspom zo zaciatku.

    Dakujem.
    Čo sa mňa týka, bohužiaľ nie /zaučenie/. Z kapacitných dôvodov aj zlých osobných skúseností kontrolu, resp. zaučovanie nevykonávam

    Pomoc s podvojnym uctovnictvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.