Zavrieť

Porady

oprava vodovodnej baterie

dobry den prajem vsetkym
Chcem sa spytat, ci niekto nevie poradit s opravou pakovej vodovodnej beterie, pretoze potrebujem vymenit vo vnutry "kartusu", lebo mi zacala kvapkat, ale na nestastie, je strhnuty 6-hran na tom malickom cervikovi a neviem ako ho teraz odtial dostat?
Nemate niekto s tym nejaku skusenost?
moc dakujem rado
Naposledy upravil radondca : 25.11.08 at 11:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radondca Pozri príspevok
    dobry den prajem vsetkym
    Chcem sa spytat, ci niekto nevie poradit s opravou pakovej vodovodnej beterie, pretoze potrebujem vymenit vo vnutry "kartusu", lebo mi zacala kvapkat, ale na nestastie, je strhnuty 6-hran na tom malickom cervikovi a neviem ako ho teraz odtial dostat?
    Nemate niekto s tym nejaku skusenost?
    moc dakujem rado
    Chce to šikovné ruky a odvŕtať toho červíka a následne prerezať závity alebo narezať nové, väčšie, ak sa vŕtaním poškodili.

    Alebo je ešte aj možnosť - zohnať si opačný závitník, navŕtať do červíka dierku na veľkosť závitníka (musí byť menší ako červík) a opačným zašróbovaním ho vlastne povolíš. Aleto možno bude nákladnejšie ako celá nová batéria, taký neštandardný závitník môže stáť aj niekoľko stoviek korún.

    A nezakladaj na jednu otázku dve témy, neurýchliš tým odpoveď.

    radondca je offline (nepripojený) radondca

    radondca
    dakujem, presne o tom viem, ale zavitniky nemam a ked to mam cele kupovat, tak si fakt bude lacnejsia cela bateria{1000,-sk) ako kopec roboty s neistym konco, ved ako mi povedali toho cervika predavaju, len s tym vrchom baterie nie samostatne a to je 200,-sk a aj nova kartusa, to fakt asi vyriesi nova bateria, a este jedna otazka, akurat som cital o nejakej predradnej sietke co ide pre bateriu?????????????
    dik rado

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radondca Pozri príspevok
    dakujem, presne o tom viem, ale zavitniky nemam a ked to mam cele kupovat, tak si fakt bude lacnejsia cela bateria{1000,-sk) ako kopec roboty s neistym konco, ved ako mi povedali toho cervika predavaju, len s tym vrchom baterie nie samostatne a to je 200,-sk a aj nova kartusa, to fakt asi vyriesi nova bateria,
    dik rado

    Červíka dostaneš aj samostatne, stojí cca 1-2 Sk. O červíka nejde, ale o jeho odstránenie, resp. uvoľnenie páky. Ak nemáš ani vŕtačku a tenké vrtáky, tak fakt je jednoduchšie kúpiť celú batériu - stoja už od 500 SK. Samotná kartuša stojí nejakých 300 a viac Sk (záleží od výrobcu).

    radondca Pozri príspevok
    a este jedna otazka, akurat som cital o nejakej predradnej sietke co ide pre bateriu?????????????
    dik rado
    TO sú také malé kruhové sitká, ktoré s dávajú do prívodnej hadice, aby prípadná hrdza a iná nečistota sa nezachytávala v batérii, ale v tom filtri. Tpotom ale treba raz za čas ten filter vyčistiť.

    radondca je offline (nepripojený) radondca

    radondca
    no takze uz len najst predajnu kde maju cervikov, vrtacku a male vrtaky mam takze asi len skusit , ael asi radcej rano v pracovny den nech mam dost casu kupit novu)))))))

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    Robil som uz dva krat tuto pracu a mozem povedat ze som zavrtal do cervika a pri spatnom chode sa mi vzdy vysrouboval spolu s vrtakom

    radondca je offline (nepripojený) radondca

    radondca
    takze som ziskal odvahu a asi to skusim navrtat a uvidim co ro spravi dalej, maximalne budemem bez vody)))
    jedna otazka od temy, kedze si asi dost skuseny, nekupil si uz niekedy lepiaci tmel od den bravenu, MAMUT????

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radondca Pozri príspevok
    no takze uz len najst predajnu kde maju cervikov, vrtacku a male vrtaky mam takze asi len skusit , ael asi radcej rano v pracovny den nech mam dost casu kupit novu)))))))
    Majú ich v skoro v každom železiarstve, kde majú spojovacie materiály.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    radondca Pozri príspevok
    takze som ziskal odvahu a asi to skusim navrtat a uvidim co ro spravi dalej, maximalne budemem bez vody)))
    jedna otazka od temy, kedze si asi dost skuseny, nekupil si uz niekedy lepiaci tmel od den bravenu, MAMUT????
    Ten tmel nepoznám.

    Zdeno64 je offline (nepripojený) Zdeno64

    Zdeno64
    Zdravím Vás,
    možno Vám pomôže celkom pekný obrázkový postup na
    webe:vodovodnibaterie.bloger.cz/Vodovodní-baterie/Oprava-pakove-vodovodni-baterie

    Inak ešte jedna rada k tým "opačným závitníkom". V obchode si pýtajte vyťahováky zalomených skrutiek. Je to dobrá vec doma. Sada tých lacnejších hobby stojí okolo 10,- €.

    Zdeno
    Naposledy upravil Zdeno64 : 16.11.09 at 21:14
    vyťahováky zalomených skrutiek.jpg  

    oprava vodovodnej baterie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.