Zavrieť

Porady

opar a zubár

Ahojte!
Aby som sa zbytočne neprebehla.Neviete,či ma zubný lekár môže odmietnuť ošetriť,ak mám opar?
Som "akútny"prípad,lebo nemôžem užívať veľmi tabletky od bolesti kvôli tehotenstvu.Zuby sa mi teraz veselo kazia a k zubárovi začínam chodiť ako na hodiny klavíra.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Môže, môj to má aj vypísané na dverách. Opar je prenosný a mohol by byť nainfikovaný ďalší pacient. Ja mám konkrétne skúsenosť, že sa mi opar urobí po ošetrení zubov. gasdiv
    ALENARYBA i ja mam stejnou skúsenost, mam nafukly cely horny ret, po včerejším ošetreni. Zajímalo by mne jestli je to špatně vyvařenými nástroji, ale asi ano .Omlouvám sa za tu čecho-slovenčinu

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    gasdiv Pozri príspevok
    Môže, môj to má aj vypísané na dverách. Opar je prenosný a mohol by byť nainfikovaný ďalší pacient. Ja mám konkrétne skúsenosť, že sa mi opar urobí po ošetrení zubov. gasdiv
    To silne pochybujem. Ved zubari musie bezne osetrovat aj HIV pozitivnych a rad by som videl, ako zubar na pacientovi spozna zacinajucu hepatitidu, tuberkulozu alebo ine infekcne ochorenie.

    Prenos infekcii u zubara je samozrejme problem, ale co sa tyka ich osobnej ochrany, maju za povinnost pouzivat rukavice (dnes uz pouzivaju pri vrtani aj priehladny stit na tvar) a co sa tyka ochrany inych pacientov, nastroje maju sterilizovat (na vrtacku sa aplikuje spray).

    To ze to casto nerobia, je uz druha vec...

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Toto su zaujimave postoje.Celkom rada by som videla toho sebevraha,ktorý v dnešnej dobe nedezinfikuje nástroje.Ale to je mimo temu.Zubár Vás s herpesom odmietne nie preto,že by sa nakazil,ale preto,že by ste mohli mať problém Vy,pokiaľ by sa herpesvirus dostal do ošetrenej rany alebo by sa pri zákroku rozšíril.:-D.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    BXLmiami Pozri príspevok
    Toto su zaujimave postoje.Celkom rada by som videla toho sebevraha,ktorý v dnešnej dobe nedezinfikuje nástroje.Ale to je mimo temu.Zubár Vás s herpesom odmietne nie preto,že by sa nakazil,ale preto,že by ste mohli mať problém Vy,pokiaľ by sa herpesvirus dostal do ošetrenej rany alebo by sa pri zákroku rozšíril.:-D.

    Áno,aj to je pravda, ale možno by si sa veľmi čudovala, ako niektorí zanedbávajú strerilitu...a to nemyslím len zubárov...
    ale to je už ozaj na inú tému...a silné žalúdky...

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Mňa ani raz zubár neošetril, keď som mala herpes a to som skúšala viacero zubárov. Vždy som sa musela preobjednať.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    zavolala som si tam a mám smolu.tak dúfam,že to prežijem.vzhľadom na to,že je dosť veľký,môže to trvať dlhšie.ale každopádne díky.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Pomoc na herpes.Mimo témy. Daj si zobrať krv a potom nech Ti ju pichnú do nohy. Len sa to musí veľmi pomaly vstrekovať, aby nevznikla trombóza. Zopakovať o týždeň. Mne to lekárka urobila a už roky mám pokoj. Klop-klop na drevo.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    misomiso Pozri príspevok
    Su ludia, ktori maju herpes stale, takze potom maju asi zo zubami smolu.
    Neverím, že niekto má herpes na ústach stále. Je to trošku prehnané....

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    ivako Pozri príspevok
    Neverím, že niekto má herpes na ústach stále. Je to trošku prehnané....

    NO tak nonstop nie,ale každý mesiac sa to dá..môj brat

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    syrik Pozri príspevok
    Áno,aj to je pravda, ale možno by si sa veľmi čudovala, ako niektorí zanedbávajú strerilitu...a to nemyslím len zubárov...
    ale to je už ozaj na inú tému...a silné žalúdky...
    napr? rada by som sa dozvedela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.