Zavrieť

Porady

Drazba nehnutelnosti

Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu a pomoc. Moj ocino vlastni nehnutelnost (podu) na ktorej sa o necele 2 tyzdne ma vykonat verejna drazba. Je to dlhorocny rodinny majetok. Chcem sa poradit, ci ho ako jeho dcera nemozem este pred drazbou nejako odkupit, alebo ci mam nan, alebo niekto z rodiny prednostne pravo. Jednoducho si strasne neprajem, aby rodinne dedicstvo skoncilo v rukach celkom cudzich ludi. Bojim sa ze ked dojde k drazbe tak by niekto ponukal vacsiu sumu ako som schopna zaplatit. Tak este raz prosim o radu, ci je z tejto situacie este nejake mozne vychodisko.
Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zacalo to uz davno, cca pred 12-15 rokmi, financna dlzoba banke, postupne to preslo roznymi fazami, ktore som zazila ako dieta: konkurzom na dom, potom pravidelnym strhavanim z dochodku, a potom 10 rokov ticho, a teraz sa to obnovilo tymto. Predtym som bola dieta, takze som nemohla pomoct, tak len sa snazim, ci teraz ked mam 24 to bude nejako mozne.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Neviem či sa dá už vyhlásená dražba zastaviť, ale skús sa spojiť s veriteľom a dohodnúť úhradu dlžoby.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahojky, asi ťa nepoteším, ale teraz už to asi nezastavíš, v tejto fáze už asi nie, bolo sa doteraz treba dohodnúť s oprávneným na vyrovnaní zavazku- inak, je mi ťa ľúto, lebo ja som o niečo podobné bojoval pred cca 10 rokmi i keď pri inej príležitosti- keď mi zomreli starí rodičia a ten dom som nejakým sposobom chcel kúpiť ja, aby to neodišlo do cudzích rúk, ale dedičia chceli samozrejme z toho vyťažiť , čo najviac ( a ja ich chápem)- nedokázal som zohnať 4 miliony a tak som PREHRAL, čo už- aj to sa stáva
    Takže moja, skús ísť na tú dražbu a skúsiť to vydražiť TY, i keď fakt, keď dá niekto viac tak to bude zlé...
    Prajem veľa šťastia S.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stina Pozri príspevok
    Neviem či sa dá už vyhlásená dražba zastaviť, ale skús sa spojiť s veriteľom a dohodnúť úhradu dlžoby.
    veru-jedine tak...
    Dakujem vam velmi pekne za rady, ste zlaty. Aj ked citala som zbezne exekucny poriadok, a neviem, ci ako priamy rodinny prislusnych sa mozem zucastnit. Ale aj tak dakujem.

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    Osoby, ktoré majú k draženej nehnuteľnosti predkupné právo, môžu ho uplatniť len na dražbe ako dražitelia. Predkupné právo k vydraženej nehnuteľnosti udelením príklepu zaniká.

    Skús sa dohodnúť s oprávneným pre dražbou a podľa možnosti zaplatiť dlh.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mila_fliper Pozri príspevok
    Dakujem vam velmi pekne za rady, ste zlaty. Aj ked citala som zbezne exekucny poriadok, a neviem, ci ako priamy rodinny prislusnych sa mozem zucastnit. Ale aj tak dakujem.
    Dražby sa samozrejme možeš zúčastniť, ale nemáš tam nijaké zvláštne výhody- keď ťa niekto "prehodí", prehrala si...

    bebuš je offline (nepripojený) bebuš

    bebuš
    Ak je tvoj otec iba podielovým spolivlastníkom uvedenej pôdy, a len jeho podiel má byť predmetom dražby, môžu spoluvlastníci zabrániť predaju tak, ak najneskôr do začiatku dražby zloží jeden z nich u exekútora v hotovosti alebo šekom na jeho účet, sumu vo výške podielu ktorý sa má vydražiť.Ten kto takto zloží sumu u exekútora sa považuje za vydražiteľa. Nadobudnutie podielu potom podlieha ešte schváleniu súdom.
    Možno ti to pomôže, ak je otec podielový spoluvlastník predmetnej nehnuteľnosti. Ak je výlučným vlastníkom, tak v tom prípade sa už nič takéhoto nedá urobiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.