Zavrieť

Porady

13 pokut za jedno danove priznanie

V roku 2006 sme sa oneskorili s podanim danoveho priznania k dani z MV o jeden den. Priznavali sme 13 aut. Dnes nam dosli pokuty za kazde jedno auto, teda 13 x 2000 Sk = 26 000 Sk.. Nemala by to byt len jedna pokuta? Cim by sme mohli argumentovat pri odvolani? Alebo odvolanie ani nema zmysel?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Marianna01 Pozri príspevok
Vyznačené je síce pravda, ale pravdy sú len jedni, takže to nie vždy platí. Mne zásadne odmietajú prevziať na DU, rôzne doklady, podania, priznania, žiadosti a pod., takže nie vždy to platí. V poslednom čase riešim podanie pre istotu poštou, nie vždy je v podateľni pracovníčka, ktorá má v náplni práce preberať podania . Prepáčte pre mrník...

Pre utuženie dobrých mrníkových mravov pridám...ak by ma takto vytáčali s podateľňou, išla by som si vyskúšať, ako sa sedí na riaditeľstve v kresle pre hostí
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Paula Pozri príspevok
Pre utuženie dobrých mrníkových mravov pridám...ak by ma takto vytáčali s podateľňou, išla by som si vyskúšať, ako sa sedí na riaditeľstve v kresle pre hostí
Obávam sa, že kreslo pre hostí je v tomto prípade sakra tvrdé, nakoľko riaditeľstvo riadi možno 15 - 20 pracovníkov. Malý kolektív, dobré vzťahy ... poznáme to, že?
Ale jeden pokrok tu je - registrátorku boli nútení vymeniť za vážne prešľapy. To však nič nemení na skutočnosti, že registrovať sa pre akúkoľvek daň sa nemôžeš na tlačive platnom na celom území SR, ale musíš poslať žiadosť, kde opíšeš, čo, prečo, začo a načo žiadaš, hlavne podľa akého zákona a a odkedy to chceš... mimochodom, toto je iniciatíva pani/pána riaditeľky/a. Tak si poraď...
Ináč, je to občas aj na úsmev cez slzy, lebo čokoľvek, keď potrebujem z DU, najprv obvolám známe, čo si tu ešte okrem obvyklých povinností vyžadujú
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

ekopo Pozri príspevok
Neviem, načo niečo (všeobecne) konzultovať s DU. Názor správkyne (správcu) nie je relevantný, hlavne ak niečo písomne nepotvrdí a neprezentuje ako stanovisko DU. Podanie musia prevziať. Osobne by som tiež volil jeden "papier" s uvedením všetkých 13 čísiel rozhodnutí o uložení pokuty. Odvolanie bude podané voči všetkým 13-tim rozhodnutiam o uložení pokuty týkajúcich sa jedného priznania k dani z MV.
Chcel som si to overit, uz niekokokrat sa stalo, ked som im odvolania zasielal postou, ze ma ziadali o doplnenia, o rozne upravy a pod. Najprv mi spravkyna povedala, ze ano, mozem to dat na jeden papier. O 5 minut uz volala sama, ze to konzultovala neviem s kym, a vraj nie... Len ked dam 13 odvolani, ta pointa odvolania sa strati...asi mozno to chcu
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
johny18 Pozri príspevok
Chcel som si to overit, uz niekokokrat sa stalo, ked som im odvolania zasielal postou, ze ma ziadali o doplnenia, o rozne upravy a pod. Najprv mi spravkyna povedala, ze ano, mozem to dat na jeden papier. O 5 minut uz volala sama, ze to konzultovala neviem s kym, a vraj nie... Len ked dam 13 odvolani, ta pointa odvolania sa strati...asi mozno to chcu
13 odvolaní, v každom napíšte voči, kt. sa odvolávate a vymenujte aj spisové čísla ostatných 12 rozhodnutí. - chcú mať čo čítať.
0 0
Sarah Sarah

Sarah je offline (nepripojený) Sarah

Ja som musela tiež podať na každé rozhodnutie zvlášť odvolanie. Taktiež som zdôrazňovala súvis medzi všetkými odvolaniami. Myslím, že pointu to nestratí, lebo väčšinou majú správkyne rozdelené rozhodnutia podľa názvu firmy. Aspoň u nás to tak funguje. Takže to vybavovala jedna správkyňa. V každom prípade odvolanie sa oplatí podať. Nám to vyšlo. Držím palce.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

No aby to získalo správnu pointu tak podaj každé odvolanie 13krát takže v súhrne podáš 169 odvolaní. Ktovie ako sa s tým vysporiadajú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

johny18 Pozri príspevok
Davam dokopy to odvolanie, prekonzultoval som to este s DU, a vraj mi to nezoberu, ak bude jedno odvolanie voci vsetkym 13 pokutam. Musi byt 13 odvolani, 13 papierov.. ako to mam teraz urobit, aby ta suvislost medzi nimi nezanikla? Napisat sprievodny list a v kazdom odvolani sa nanho odvolat?
Napísala by som sprievodný list so všeobecným pokecom a v každom odvolaní, čo píše Benka /vymenovanie ostatných 12/....aj bude lepšie vidieť absurdnosť celého konania......
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No ja si myslím, že DÚ urobil dokonalú blbosť. Predsa tvoje podanie bolo len jedno a to daňové priznanie. To, že sa podáva na 13 áut sa odvíja od konečnej sumy v sumarizácii. Pokuta sa podáva nie za autá, ale za podanie daňového priznania a to je len jedno. Neviem, akým spôsobom sa to mohlo správkyni podariť vytvoriť toľko pokút v systéme! Veď zoskenovala len jedno DP! Ja by som podala na každé jedno rozhodnutie o pokute odvolanie a to tak, že by som zmenila len čísla rozhodnutí a výrok by som len okopírovala. Potom by som doložila jeden sprievodný list a tam by som rozpísala, čo predkladám a to by som im podala v podateľni. Daňový úrad musí prijať každe podanie daňového subjektu.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Robina Pozri príspevok
Neviem, akým spôsobom sa to mohlo správkyni podariť vytvoriť toľko pokút v systéme! Veď zoskenovala len jedno DP!
V pokynoch ma DÚ uvedené, že vytvorí na každé auto samostatné rozhodnutie. Tie pokyny a usmernenia sa tu uz rozoberali.
Ja to urobim tak, ze vytvorim na kazde rozhodnutie samostatne odvolanie s tym, ze na zaciatku uvediem, ze odvolanie priamo suvisi s odvolaniami proti vsetkym 13 rozhodnutiam, a uvediem cisla. cely text skopirujem do kazdeho odvolania, bude rovnake, menit budem iba cislo v kolonke Vec: Odvolanie proti rozhodnutiu c. xxxxx.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

johny18 Pozri príspevok
Davam dokopy to odvolanie, prekonzultoval som to este s DU, a vraj mi to nezoberu, ak bude jedno odvolanie voci vsetkym 13 pokutam. Musi byt 13 odvolani, 13 papierov.. ako to mam teraz urobit, aby ta suvislost medzi nimi nezanikla? Napisat sprievodny list a v kazdom odvolani sa nanho odvolat?
Nechápem, ako môže štátny orgán "nezobrať" podanie. Ved zamestnanec správcu dane, ktorý práve sedí na podateľni nemôže disponovať žiadnou rozhodovacou právomocou . Ak je v podateľni problém, treba využiť poštu alebo sa sťažovať.
Nechápem ani, kde zobrali, že 13 odvolaní = 13 papierov. A čo keď bude mať každé odvolanie viac ako dve strany, to by potom bolo viac ako 13 papierov... Ved odvolanie nie je papier! Odvolanie je "podanie" a niet pochýb o tom, že týchto podaní, v tomto prípade odvolaní, musí byť 13. Žiadny právny predpis však neustanovuje, že viacero podaní nemôže byť na jednom dokumente... A aj keby tomu tak podľa ich názoru bolo, boli by povinní postupovať podľa § 47 ods. 5 zákona č. 511/1992 Zb. a vyzvať Vás na doplnie odvolaní. Ale keď chcú mať 13 dokumentov, tak nech majú čo čítať
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
johny18 Pozri príspevok
V pokynoch ma DÚ uvedené, že vytvorí na každé auto samostatné rozhodnutie. Tie pokyny a usmernenia sa tu uz rozoberali.
Ja to urobim tak, ze vytvorim na kazde rozhodnutie samostatne odvolanie s tym, ze na zaciatku uvediem, ze odvolanie priamo suvisi s odvolaniami proti vsetkym 13 rozhodnutiam, a uvediem cisla. cely text skopirujem do kazdeho odvolania, bude rovnake, menit budem iba cislo v kolonke Vec: Odvolanie proti rozhodnutiu c. xxxxx.

Johny teraz som našiel v tom usmernení v oddieli XII odkaz na § 35 ods.4 písm.a). (Zákon o správe daní a poplatkov.
Toto bolo od 1.9.2007 zrušené. Takže toto usmernenie bude asi problematické. Nenašiel som ani (na stránke DRSR) kedy bolo vydané.
Toto by chcelo asi právnika. Ak DÚ nepovolí asi sa budeš musieť súdiť. Neviem, či to chceš riešiť takto.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

No sudit asi tazko... Uvidime, ked nepomozu odvolania, tak sa to zaplati.. Odvolania som uz podal tak, ako chceli, 13 odvolani, kazde 2 ma strany, cize 26 stran ) Nech si citaju...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nech Ťa poteší, že skoro celé Slovensko Ti drží .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Melnick Pozri príspevok
Nech Ťa poteší, že skoro celé Slovensko Ti drží .
...len aby to pomohlo...
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

ALDA Pozri príspevok
...len aby to pomohlo...
Dakujem, dufam, ze pomoze.. Musi )
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Myslím,že toto je podobné.

Zákon o DPH

Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. ...

------------------

§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti

(1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť.
---------------------------
Analogicky:
Keď podám daňové priznanie 1 deň po termíne. A vystavil som 100 faktúr, vznikla mi 100 krát daňová povinnosť. Dostanem pokutu 100 x 2000,- Sk= 200000,-Sk? A vydajú 100 rozhodnutí?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Tu sa nejedná o vystavené faktúry ale o vlastnú daňovú povinnosť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ono je to analogicky ...(je tam istá vzdialená pararela) , aspoň sa posunula téma a čakáme na výsledok...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Robina Pozri príspevok
Tu sa nejedná o vystavené faktúry ale o vlastnú daňovú povinnosť.
Veď to. Dodal som tovar 100 odberateľom. Tým mi vznikla daňová povinnosť. A potom som vystavil faktúry.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Vysledok zatial este ziadny. Uvediem tu zatial len odpoved od DR SR, kde som podal dopyt:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa ustanovenia § 90 ods. 1 zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení účinnom v čase vzniku daňovej povinnosti daňovník bol povinný podať daňové priznanie správcovi dane do 15 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti k VOZIDLU, ktoré bolo predmetom dane z motorových vozidiel alebo do 15 dní odo dňa zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie dane.
Ak daňovník podal daňové priznanie po lehote ustanovenej zákonom, správca dane mu uloží pokutu podľa ustanovenia § 35 ods. 4 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov.
Ak daňovník v daňovom priznaní prizná daň za viacero vozidiel, pričom daňové priznanie podá oneskorene, správca dane uloží pokutu za každé motorové vozidlo osobitne. Uvedený postup vyplýva zo skutočnosti, že v daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sa uvádza osobitne za každé motorové vozidlo dátum vzniku daňovej povinnosti, daňová povinnosť a daň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať