Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

cascade Pozri príspevok
O tej povinnosti a práve tiež možno polemizovať! Ja manželovi nebránim v stretávaní , naopak by som uvítala ,keby sa o ne vôbec zaujímal a nie iba poslal ( podotýkam zatiaľ minimálne výživné á 708,-sk a máme 4 deti ! ) Ja som s nimi na plný úväzok a ver,že to nie je len právo , ale i povinnosť ! Deti majú zlý zdravotný stav a on na ne doslova Kašle !
To bola rada pre tých oteckov, ktorých bývalé manželky zneužívajú...
Horšie sme na tom my, matky. My máme povinnosť. Na nás akosi Slovenská vláda a zákony zabúda. Takto to bolo myslené
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Viem aké to je, byť matkou na plný úväzok, školopovinné dieťa, kde nemám šancu ho kde nechať po 16.00 hod. preto nemám šancu nájsť si prácu, lebo väčšinou zamestnávatelia chcú dlhšiu pracovnú dobu, nemať peniaze... poznám to a veľmi dobre. Som aj ja v takej situácii.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Milena284 Pozri príspevok
No ja mam troch synov vo veku 11,13 a 16 rokov a ich otec mi posiela mesacne 4.500,- Sk už 3 roky , pritom pracuje v zahranici. Ja som zamestnana, plat priblizne 13500,- Sk ( PO)
A skúšali ste si v poslednej dobe podať na zvýšenie výživného?
0 0
lara77 lara77

lara77 je offline (nepripojený) lara77

moj manžel plati na dceru z prvého manželstva 1700,-Sk, určené to bolo v roku 2006 on zarábal okolo 10000,- v čistom jaho ex približne rovnako. teraz je jeho ex zas na mterskej, neni vydatá ale žije so svojím priatelom, my si brávame malu tak často ako sa dá, ked jeho ex zavolá že malá niečo potrebuje tak sa jej to kúpi, jej súčasný priatel sa nám občas zvykne vyhrážat že podaju návrh na zvýšenie ale ona to ani nechce lebo sme jej požičali večšie množsto penazí ktoré podpísala u notára že vráti ale nevrátila tak sa bojí že ju dáme na súd ak by požiadala o zýšenie, a na druhej strane malej sa vždy kupi čo potrebuje.

a sme z Nitry
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Je pekné, keď sa vedia bývalý manželia takto dohodnúť. Myslím, že žiadnej bývalej "rozumnej" (nie tá čo chce na dieťati zbohatnúť) by stačilo aj menšie výživné, keby ocko nakúpil veci na oblečenie, topánky, vetrovku, šatky, sem - tam , niečo do školy. Veď keď žili ešte spolu bola to samozrejmosť, a aj ockovia viedia, že keď ešte spolu žili, dieťa bolo vždy veľmi nákladná položka rodiny.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Je naozaj pekné, keď sa bývalí manželia vedia dohodnúť, ale bohužiaľ stáva sa to veeeeľmi zriedkavo.
Mne môj eštemanžel prispieval po 1000,- Sk na každé dieťa, a z toho som ešte platila pol roka pôžičku na spolunadobudnutý dom, v ktorom býva len on! Som ja ale ....prinajmenšom čudák.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Iwett Pozri príspevok
Je naozaj pekné, keď sa bývalí manželia vedia dohodnúť, ale bohužiaľ stáva sa to veeeeľmi zriedkavo.
Mne môj eštemanžel prispieval po 1000,- Sk na každé dieťa, a z toho som ešte platila pol roka pôžičku na spolunadobudnutý dom, v ktorom býva len on! Som ja ale ....prinajmenšom čudák.
To si . Ako ja. Mne platil 3.000,- na dcéru a platila som spoločný úver 3.200,- Sk

Je tu viac takých čudákov...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

02Michaela Pozri príspevok
To si . Ako ja. Mne platil 3.000,- na dcéru a platila som spoločný úver 3.200,- Sk

Je tu viac takých čudákov...
Ani nevieš, ako si ma potešila, že niesom sama....ja myslela, že som jediný cvok.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Iwett Pozri príspevok
Ani nevieš, ako si ma potešila, že niesom sama....ja myslela, že som jediný cvok.
Myslím, že je nás viac... Môžme založiť aj združenie...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

02Michaela Pozri príspevok
Myslím, že je nás viac... Môžme založiť aj združenie...
To by nebolo zlé, a aký by malo mať názov? napr. Spolok cvokov?
0 0
denisa17 denisa17

denisa17 je offline (nepripojený) denisa17

Moja situácia. Ešte nebol rozvod, pretože, všetko trvá len vyše meiaca.
Čo je dôležité manžel nás opustil kvôli inej.
No a naša situácia:

ja:nezamestnaná, príjem 0€, nemám od štátu na nič nárok, pretože som

ešte vydatá, manžel mne dáva veľké H a na syna 80€.

on: živnostník približná suma 1500€
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

denisa17 Pozri príspevok
Moja situácia. Ešte nebol rozvod, pretože, všetko trvá len vyše meiaca.
Čo je dôležité manžel nás opustil kvôli inej.
No a naša situácia:

ja:nezamestnaná, príjem 0€, nemám od štátu na nič nárok, pretože som

ešte vydatá, manžel mne dáva veľké H a na syna 80€.

on: živnostník približná suma 1500€
Ak nie si ešte rozvedená, podaj na súd návrh o výživné na manželku. (jedna známa minulý rok tak dostávala do rozvodu na seba 4.000,- Sk, pretože ona bola zamestnaná na 4 hodiny a on robil a mal vysoký príjem).A po rozvode, návrh výživné na rozvedenú manželku. Taktiež môžeš predbežne ešte pred rozvodom žiadať návrhom o výživné pre syna (ak nebolo ešte určené súdom) alebo o zvýšenie výživného na syna.
0 0
kat25ka kat25ka

kat25ka je offline (nepripojený) kat25ka

Ahojte,som tu nova,ale zaujalo ma to.Mam 4 rocneho syna.Sudu trvalo skoro dva roky kym mi poslali termin prveho pojednavania,ktory bol v january 2009.Medzi tym prebehlo dalsie a dalsie a este stale nie je urcena vyska vyzivneho...Pracujem ako pokladnicka v potravinach,plat mam cca 350eura,niekedy to je o malo viac a niekedy zas menej....Zijem sama so synom...
0 0
denisa17 denisa17

denisa17 je offline (nepripojený) denisa17

02Michaela Pozri príspevok
Ak nie si ešte rozvedená, podaj na súd návrh o výživné na manželku. (jedna známa minulý rok tak dostávala do rozvodu na seba 4.000,- Sk, pretože ona bola zamestnaná na 4 hodiny a on robil a mal vysoký príjem).A po rozvode, návrh výživné na rozvedenú manželku. Taktiež môžeš predbežne ešte pred rozvodom žiadať návrhom o výživné pre syna (ak nebolo ešte určené súdom) alebo o zvýšenie výživného na syna.



Aj chcem podať, len neviem či to nebude neskoro pretože neviem, ako je na tom manžel s rozvodovými papiermi. Totiž nechce nič povedať. Na dieťa to už mám podané.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

denisa17 Pozri príspevok
Aj chcem podať, len neviem či to nebude neskoro pretože neviem, ako je na tom manžel s rozvodovými papiermi. Totiž nechce nič povedať. Na dieťa to už mám podané.
Netreba Ti vedieť nič o jeho rozvodových papieroch úpravu práv k maloletým, zverenie do výchovy a výživne, môžeš podať na súd nezávisle od rozvodu a taktiež, pokiaľ nemáš papier o rozvode, určite by som podala aj na výživné na manželku. Neotáľaj. Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra. Držím palce.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

kat25ka Pozri príspevok
Ahojte,som tu nova,ale zaujalo ma to.Mam 4 rocneho syna.Sudu trvalo skoro dva roky kym mi poslali termin prveho pojednavania,ktory bol v january 2009.Medzi tym prebehlo dalsie a dalsie a este stale nie je urcena vyska vyzivneho...Pracujem ako pokladnicka v potravinach,plat mam cca 350eura,niekedy to je o malo viac a niekedy zas menej....Zijem sama so synom...
To vážne?
Pokiaľ viem v rodinných veciach musia súdy konať, čo najrýchlejšie. U nás to bolo zhruba 3 mesiace a to sme mali 4 x súd. Poradila by som Ti sťažnosť na príslušnom súde na prieťahy v konaní a nečinnosť sudcu, ale viem ako sa to nevypláca. Samozrejme, že po sťažnosti zostaneš, TY tá zlá. Sudca ruku myje sudcovi
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Načo berie otec uver na byvanie, keď na to nema?
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Keď človek podá návrh na zvýšenie výživného a súd neprizná takú výšku zvýšenia, ale nižšie výživné, platí navrhovateľ nejaké trovy konania, alebo niečo podobné.
Prosím o info, aké sú potrebné kolky pri podávaní návrhu o zvýšenie výživného.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

všetky návrhy čo sa týkajú výživného a UPP k maloletým deťom sú bez poplatku. A súdny poplatok sa neplatí ani po ukončení pojednávaní, nech skončia zvýšením znížením alebo nijako.
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Ďakujem veľmi pekne.
Tiež som mala ten dojem, ale u nas vo ZV na Okr sude ma informovali, ze mi poslu nejaku vyzvu na zaplatenie kolku. Keď som sa opytala na vysku sumy, nevedeli mi povedať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať