Zavrieť

Porady

Vrátenie materiálu -reklamácia v záručnej dobe

Prosím o radu ohľadne vysporiadania DPH ak som 11.05.2004 kúpila materiál a v rámci záručnej lehoty mi dňa 18.5.2005 boli vrátené finančné prostriedky / na účet/ nakoľko sa tento materiál nedal opraviť . Ako mám postupovať pri podaní daňového priznania / II.Q.DPH/ , mám podať dodatočné daňové priznanie alebo čo s tým? Prosím poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som ziadne opravne priznanie nedavala, zauctovala by som dobropis a ten by som zahrnula do DPH v prislusnom obdobi.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Iveta Blaščáková
    Prosím o radu ohľadne vysporiadania DPH ak som 11.05.2004 kúpila materiál a v rámci záručnej lehoty mi dňa 18.5.2005 boli vrátené finančné prostriedky / na účet/ nakoľko sa tento materiál nedal opraviť . Ako mám postupovať pri podaní daňového priznania / II.Q.DPH/ , mám podať dodatočné daňové priznanie alebo čo s tým? Prosím poradte
    Súhlasím s ostatnými,
    nie je potrebné robiť dodatočné DP, iste máte k dispozícii dobropis, ten zahrniete do DPH v tom období, kedy Vám prišlo, resp. podľa DVDP. Daňová povinnosť (v tomto prípade oprava DP vznikla až teraz, pri uplatnení reklamácie).

    Vrátenie materiálu -reklamácia v záručnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.