Zavrieť

Porady

sukromne auto pouzivane v podnikani

poradaci,
chcem Vas poprosit o radu, ako ma vydokladovat podnikatel, ktory uplatnuje sukromne auto na podnikanie PHM, musi mat vydokladovany cely mesiac - teda vsetky cerpania PHM, alebo mu staci po starom len jeden doklad za mesiac na zaklade ktoreho si rozpise km!?

Vdaka
Usporiadat
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

1Dara Pozri príspevok
plati pre zamestnanca, nie pre SZCO
Podľa zákona o dani z príjmov v §19 ods 2 písm e):- daňovými výdavkami sú výdavky daňovníka s príjmami podľa § 6 ods 1 a 2 (príjmy z podnikania a príjmy z inej samost.zárobkovej činnosti) vynaložené s v súvislosti s činosťou vykonávanou v inom mieste ako je miesto , v ktorom činnosť pravidelne vykonáva- najviac vo výške aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osob.predpisu(zák.o cestovných náhradách) a to stravovanie, ubytovanie , cestové dop.prostriedkami..Ak daňovník na cestovanie použije motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku firmy, uplatní výdavky do výšky náhrady za spotrebované PHM podľa cien platných v čase nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy.V skratke : Zákon o cestovných náhradách uvádza na čo má nárok zamestnanec pri sl.jazdách a podľa tohto §19 ods 2e) ZDP zákon o cestovných náhradách platí aj pre szčo ...
0 0
miomiomio miomiomio

miomiomio je offline (nepripojený) miomiomio

Dobry den. Potreboval by som radu ohladne sukromneho vozidla konatela,ktore pouziva jeho zamestnanec na sluzobne ucely. Cestnu dan si riadne plati. Moze si cestovne nahrady hradit na seba, ked on sam si hradi cestovne nahrady na dalsie auto? Teoreticky by to vyzeralo, ze si hradi cestovne nahrady za dve auta na seba. To by musel byt rozdvojena osobnost .. Samozrejme kniha jazd je rozdelena na dve auta. Obe su v sukromnom majetku konatela a nie su na firmu. Dakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer prajem. Prosím Vás,keď SZČO pouzíva na podnikanie automobil nezaradený do podnikania,teda súkromný,chce si uplatniť náhradu za km,ale tento automobil je nákladný,je to možné?
v zákone o cest.náhr. je uvedená iba náhrada za 1 km pri osobných cestných vozidlách.....
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý večer prajem. Prosím Vás,keď SZČO pouzíva na podnikanie automobil nezaradený do podnikania,teda súkromný,chce si uplatniť náhradu za km,ale tento automobil je nákladný,je to možné?
v zákone o cest.náhr. je uvedená iba náhrada za 1 km pri osobných cestných vozidlách.....
nie, nie je to možné
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Katarina Pozri príspevok
nie, nie je to možné
a dodávkové auto do 3,5 t - tiez nie?
v technickom preukaze musí byť napísaný - osobný automobil- inak sa náhrada nemôze uplatniť?
dakujem vopred
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
a dodávkové auto do 3,5 t - tiez nie?
v technickom preukaze musí byť napísaný - osobný automobil- inak sa náhrada nemôze uplatniť?
dakujem vopred
posúvam
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

1Dara Pozri príspevok
zakon o dani z prijmov:
§19 ods.2
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
dakujem. no ved som si tak myslel,že iba osobné auto..
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás, bločky za nákup PHM pri automobile vlastnom, používanom na podnikteľské účely sa zúčtujú len v rámci vyúčtovania pracovnej cesty (poprípade zahraničnej) a inak už o nich v PD neúčtujeme. Však? Pripnem ich k vyúčtovaniu PC. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, bločky za nákup PHM pri automobile vlastnom, používanom na podnikteľské účely sa zúčtujú len v rámci vyúčtovania pracovnej cesty (poprípade zahraničnej) a inak už o nich v PD neúčtujeme. Však? Pripnem ich k vyúčtovaniu PC. Vďaka.
Neúčtuješ bločky, ale len náhradu za používanie MV podľa Zákona o CN.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno a to v rámci vyúčtovania pracovnej cesty. Však? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás, mám ešte otázku k tejto téme. Ak SZČO si urobí vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty (stravné) a vyúčtovanie cestovných náhrad, tak ako zaúčtujem ich úhradu do N? Cez ID? Akým dátumom? Ak napr. išiel na PC 9.1.2011 a prišiel 19.1.2011, tak dátum úhrady môže byť napr. 20.1.2011? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás, mám ešte otázku k tejto téme. Ak SZČO si urobí vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty (stravné) a vyúčtovanie cestovných náhrad, tak ako zaúčtujem ich úhradu do N? Cez ID? Akým dátumom? Ak napr. išiel na PC 9.1.2011 a prišiel 19.1.2011, tak dátum úhrady môže byť napr. 20.1.2011? Vďaka.
ak je to vyuctovanie tak sa moze uskutocnit az po skonceni pracovnej cesty, ci nie?
neviem si predstavit ako chces urobit vyuctovanie so skorsim datumom ako je navrat - na zaklade akych dokladov?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, poprosím Vás o radu. Spracovala som účtovníctvo SZČO - neplatcovi DPH, ktorý na podnikanie využíval otcove auto. Zaplatil cestnú daň do konca januára 2013. Uplatňoval si cestovné náhrady. Prosím Vás, má takáto SZČO povinnosť viesť si aj knihu jázd, alebo stačí len vyúčtovanie CP na základe blokov o tankovaní.
Totižto mala som možnosť nahliadnuť do dokladov spracovaných za rok 2011 a bývalá účtovníčka mu robila len evidenciu jázd a žiadne vyúčtovania PC. Podľa mňa, mala mu urobiť aj vyúčtovania, či? Vdaka.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Ahojte, poprosím Vás o radu. Spracovala som účtovníctvo SZČO - neplatcovi DPH, ktorý na podnikanie využíval otcove auto. Zaplatil cestnú daň do konca januára 2013. Uplatňoval si cestovné náhrady. Prosím Vás, má takáto SZČO povinnosť viesť si aj knihu jázd, alebo stačí len vyúčtovanie CP na základe blokov o tankovaní.
Totižto mala som možnosť nahliadnuť do dokladov spracovaných za rok 2011 a bývalá účtovníčka mu robila len evidenciu jázd a žiadne vyúčtovania PC. Podľa mňa, mala mu urobiť aj vyúčtovania, či? Vdaka.
nie účtovníčka píše jazdy!!!!
k vyúčtovaniu je potrebné dať knihu jázd, inak ako chceš určiť počet najazdených km?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ved mne to soft do vyúčtovania zadáva.
Evidencia jázd sa neprikladá len pri autách v podnikaní? Pri súkromných nestačí len vyúčtovanie pracovnej cesty, kde je uvedené miesto odchodu a príchodu a počet km a prepočet náhrad?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ak je automobil v podnikaní, robíš knihu jázd, kde uvádzaš km z tachometra automobilu. Ak robíš pracovnú cestu na automobile vlastnom, robíš vyúčtovanie pracovnej cesty na tzv "cesťáku".
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Evanka Pozri príspevok
Ak je automobil v podnikaní, robíš knihu jázd, kde uvádzaš km z tachometra automobilu. Ak robíš pracovnú cestu na automobile vlastnom, robíš vyúčtovanie pracovnej cesty na tzv "cesťáku".
No veď o tom hovorím, takže pri súkromnom nemusím dokladať knihu jázd, však?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

mondes Pozri príspevok
No veď o tom hovorím, takže pri súkromnom nemusím dokladať knihu jázd, však?
Nie, urobíš vyúčtovanie tej ktorej pracovnej cesty.
0 0
Načítať ďalšie