Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Do tabuľkovej časti, kontrétne časť Daňové priznania, by som doplnila vypracovanie Poznámok. Alebo je to už zahrnuté v sume za vypracovanie DP PO?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďakujem za pripomienku, doplním neskôr ak bude viac pripomienok.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Posúvam.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Snáď pomôže.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A snáď by sme sa všetci mali takéhoto cenníka aj držať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pri tom paušáli by bolo dobré doplniť, že sa jedná o mesačný poplatok, aby si niektorí klienti nemysleli, že je to ročné spracovanie účtovníctva
Naposledy upravil veronikasad : 01.01.09 at 13:08
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pripomienky a názory zhrniem spolu neskôr, ak ich bude viac. Teda dúfam, že ich bude viac, aby sme mohli mať dobrý cenník. A ďakujem.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Saturejka Pozri príspevok
Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
Nečítala si príspevok č. 8 ?
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Čítala. Ale pri akom rozsahu, čase je pri PU DPH mesačná cena 136-266 EUR??
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Paušál je o dohode. Ak sa dohodneme, že účto sa spracuje mesačne za 200 € komplet, tak to bude tak. Neúčtujú sa už položky. V paušály je všetko. A paušál môže byť stanovený aj na 500 €.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Saturejka Pozri príspevok
Nie je mi jasná v tabuľke časť Paušál. Za aký rozsah, resp. čas? Ď.
Sú to ceny za mesiac. Min a max cenu si určíš na základe dokladov a rozsahu prác sama, to je orientačná tabuľka.
Je to len návrh cenníka, ktorý by sme mali spoločne zdokonaliť a potom podľa pripomienok vypracovať tak, aby sa dal používať pre všetkých. (Či je na východe alebo západe Slovenska.) Ide o to, aby sme nerobili pod cenu.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

vďaka, súhlasím
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Myslím si, že práve teraz je ten správny čas na "jemné" úpravy cien za účtovnícke práce, len či to pochopia klienti. Keby sa všetci účtovníci dodržiavali aspoň tej dolnej hranice, tak by sme potom mali aspoň nejakú šancu na úpravu ceny. Neviem, či som sa vyjadrila pochopiteľne.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Robina Pozri príspevok
Myslím si, že práve teraz je ten správny čas na "jemné" úpravy cien za účtovnícke práce, len či to pochopia klienti. Keby sa všetci účtovníci dodržiavali aspoň tej dolnej hranice, tak by sme potom mali aspoň nejakú šancu na úpravu ceny. Neviem, či som sa vyjadrila pochopiteľne.
Myslím, že aj keď nemáme pripomienky k tomuto cenníku, mali by sme vyjadriť súhlas, pretože inak to môže vypadať, že o cenník nemáme záujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Záujem o CÚP je, pretože už bolo 348 videní. Zrejme ste spokojní, ak bolo len tak málo pripomienok. Všetkým ďakujem za ocenenie.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

m.hladka Pozri príspevok
Záujem o CÚP je, pretože už bolo 348 videní. Zrejme ste spokojní, ak bolo len tak málo pripomienok. Všetkým ďakujem za ocenenie.
Veľmi oceňujem CÚP. Pravda je, že kvôli práci nemám čas venovať sa tomu, či si účtujem primeranú odmenu za prácu. To, že je to asi málo zistím až pri spracovaní môjho daňového priznania.
Ešte by som tam hádam pridala cenu za spracovanie interných smerníc, či už v oblasti účtovníctva alebo mzdy. Je to pracné, predpisy sa stále menia, tak by som to rozčlenila na prvotné vypracovanie interných smerníc a na ich doplnenie - aktualizáciu. Jednotkou by mohla byť napr. 1 strana.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
srdečná vďaka za Tvoju prácu s cenníkom, ktorý určite pomôže každému.
0 0
Bea16 Bea16

Bea16 je offline (nepripojený) Bea16

Otázočka.......Ceny za mzdové účtovníctvo zahrňajú aj Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ? AJ RZZP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať