Zavrieť

Porady

registracia DPH

od kedy musim vyplnit registračný formular na DPH ešte nemám uzavretý rok ale klient uz má obrat cez 1500000 aj ked nemam uzavretý rok môžem ho zaregistrovať na platcu DPH od 1.1.2009 alebo az 1.2.2009

dakujem
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte poraďáci
chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
živnostník zistil až pri zostavovaní daňového priznania za rok 2008,že k 31.12.2008 mu vyšla povinnosť zaregistrovať sa za platcu DPH
dovtedy však v r.2009 už vystavoval faktúry-samozrejme bez DPH
teraz-v apríli 2009 ho ideme zaregistrovať za platcu DPH
asi dostane pokutu do Daň.úradu..

no a tie faktúry,ktoré vystavoval on -aj keď teda mal byť už platcom DPH,ale nebol,to môže byť tak ako je?teda bez DPH?
no kým nemá od daň.úradu pridelené IČ DPH,tak nemôže vystavovať faktúry s DPH..

je to takto prosím správne?
ďakujem moc
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

No podla mna chyba sa stala, ale uz sa neda odstranit. Takze spravne. myslim ze pokuta bola 2 000 Sk.
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

Dobrý deň, SZČO vznikla povinnosť zaregistrovať sa ako platca dph, ale on chce prerušiť živnosť. Musí sa zaregistrovať alebo nie? Prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak s.r.o. je dobrovoľným platcom DPH od 1.6.2008 a v 11/08 by normalne presiahla obrat pre registraciu, treba nejak oznamiť danovému uradu, že už je platcom aj povinne?? Ďakujem
0 0
kocad kocad

kocad je offline (nepripojený) kocad

Pekny den, som tu nova a neviem zrejme najst poucenie na vyplnenie dobrovolnej ziadosti o regitraciu na DPH za s.r.o... vyplnam aj riadky pre fyzicku osobu aj miesto ponikania?
Ak firma vznikla len pre mesiacom musim vyplnat tie obraty?
mam prilozit list s vysvetlenim preco o registraiu DPH ziadam?
dakujem za pomoc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcela by som sa opýtať: čo mi ide do obratu: mám zrátané tržby z fakúr-celková suma , z pokladne, z bu, prijaté úroky. Odrátala som dotácie od štátu. Je to dobre?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Pekný deň prajem, chcem Vás poprosiť či nemáte niekto skúsenosť s tým ak sa podnikateľ stane plátcom DPH v strede mesiaca, konkrétnejšie:
plátcom sa stal od 16.9.2009, za mesiac september bude vystavovať faktúry za prenájom, ako by ste to riešili, fakturovali by ste celý mesiac s DPH? alebo vystaviť dve faktúry, jednu za prvú polovicu, teda bez DPH a druhú s DPH? Vopred ďakujem za odpovede
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- záleží na tom ako znie nájomná zmluva, t. j. kedy je nájomné splatné,
- v zmysle § 19 ods. 3 zákona o DPH deň dodania je najneskôr posledný deň každého kalendárneho mesiaca, v ktorom mal nájomca právo užívať nebytový priestor - deň dodania služby a zároveň deň vzniku daňovej povinnosti je posledný deň každého kalendárneho mesiaca.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

adabirk Pozri príspevok
- záleží na tom ako znie nájomná zmluva, t. j. kedy je nájomné splatné,
- v zmysle § 19 ods. 3 zákona o DPH deň dodania je najneskôr posledný deň každého kalendárneho mesiaca, v ktorom mal nájomca právo užívať nebytový priestor - deň dodania služby a zároveň deň vzniku daňovej povinnosti je posledný deň každého kalendárneho mesiaca.
Keďže sa fakturuje vždy k poslednému v mesiaci, tak predpokladám že splatnosť je po skončení mesiaca
0 0
Sabinka Sabinka

Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

Ja sa chcem tiež spýtať. Zastupujem nemeckú firmu a dostávam za sprostredkovanie tovaru kvartálne províziu podľa predaného množstva. Tovar však nepríde na Slovensko - iba cca 20 % a 80 % je dodaný do Čiech. Platí aj pre mňa registrácia DPH?Dakujem za odpoveď.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Chcem sa opýtať, či tlačivo, ktoré je pri príspevku č. 5 "Žiadosť o registráciu pre daň z pridanej hodnoty zahraničná osoba" platí i pre tuzemcov?
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

už som to našla prepáčte, že zdržujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať