Zavrieť

Porady

kedy je auto v majetku, al je mna leasing?

ahojte, chcela by som sa spytat, ak mame auto na lesing, zaplatili sme akontaciu a 1. splatku v decembri 2008, ale v technickom preukaze som na pisana ako uzivatel az 09.01.2009, kedy je to uz obchodny majetok, resp. kedy si ho mozem zaradit do majetku: v r. 2008 alebo az 2009?
a co s nakladmi zaplatenymi v roku 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ..podľa mňa december 2008

    § 26 odst. 8 zákona o dani z príjmov
    Pri určení spôsobu odpisovania sa nepoužijú ustanovenia § 27 a 28, ale výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalendárny mesiac doby prenájmu.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Veď máš zmluvu - tá je podľa mňa podstatná, začneš účtovať v decembri, auto už MÁŠ v prenájme v decembri....a bude na TVOJE meno a zákon hovorí:

    s) finančným prenájmom obstaranie hmotného majetku na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, pri ktorom cena, za ktorú prechádza vlastnícke právo k prenajatému majetku z prenajímateľa na nájomcu, je súčasťou celkovej sumy dohodnutých platieb, ak
    1. vlastnícke právo má prejsť bez zbytočného odkladu po skončení nájmu na nájomcu

    ....a hovorí, že po skončení musí vlastnícke právo prejsť na nájomcu.

    V zákone sa nehovorí o "užívateľovi"

    A ako by si chcela začať účtovať v januári, keď máš všetky doklady už aj "za december 2008"??

    kedy je auto v majetku, al je mna leasing?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.