Zavrieť

Porady

POVINNOSTI MZDOVEJ UCTOVNICKY KONIEC ROKA

Ahojte poradáci,
prosím Vás, mohli by ste mi nejak zhrnut aké ma povinnosti mzdova uctovnicka na konci roka 2008? pretoze prvykrat uzatvaram rok a nemam s tym skusenosti a nerada by som na niečo zabudla. Ďakujem mockrat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Ja s tým síce skúsenosti tiež nemám a čaká ma to podobne po prvýkrát, ale našla som tu na Porade také zhrnutie z min. roka, ktoré som si skopírovala, dúfam, že to pomôže:


    MZDY – ročné zúčtovanie dane za rok 2007

    Do 31. januára 2008 dať zamestnancom podpísať „Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti pre rok 2008“
    Do 11. februára 2008 vydať zamestnancom "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2007
    Do 15. februára 2008 prijímať od zamestnancov „Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania“
    Do 10. marca 2008 vydať „Potvrdenie“ zamestnancom, ktorí nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane.

    Do 31. marca 2008 vykonať ročné zúčtovanie dane za zamestnancov, ktorí o to požiadali do 15. februára 2008.
    Do 31. marca 2008 predložiť daňovému úradu „Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti“
    Do 30. apríla 2008 vydať kópiu ročného zúčtovania dane zamestnancom, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane. Ak zamestnanec požiada zamestnávateľa o „Potvrdenie o zaplatení dane “ na účely poukázania 2% zaplatenej dane, zamestnávateľ mu ho musí vydať do desiatich dní od doručenia žiadosti.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 38, §39 Zákona o dani z príjmov.
    ... sú to síce povinosti zamestnávateľa, ale môže ich delegovať na mzdovú účtovníčku .

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Kika69 Pozri príspevok
    Ja s tým síce skúsenosti tiež nemám a čaká ma to podobne po prvýkrát, ale našla som tu na Porade také zhrnutie z min. roka, ktoré som si skopírovala, dúfam, že to pomôže:


    MZDY – ročné zúčtovanie dane za rok 2007

    Do 31. januára 2008 dať zamestnancom podpísať „Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti pre rok 2008“
    Do 11. februára 2008 vydať zamestnancom "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2007
    Do 15. februára 2008 prijímať od zamestnancov „Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania“
    Do 10. marca 2008 vydať „Potvrdenie“ zamestnancom, ktorí nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane.

    Do 31. marca 2008 vykonať ročné zúčtovanie dane za zamestnancov, ktorí o to požiadali do 15. februára 2008.
    Do 31. marca 2008 predložiť daňovému úradu „Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti“
    Do 30. apríla 2008 vydať kópiu ročného zúčtovania dane zamestnancom, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane. Ak zamestnanec požiada zamestnávateľa o „Potvrdenie o zaplatení dane “ na účely poukázania 2% zaplatenej dane, zamestnávateľ mu ho musí vydať do desiatich dní od doručenia žiadosti.

    ...takto to platí aj teraz po ukončení roka 2008, netreba nič navyše? ...posiela sa niečo aj do SP?

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Do 11. februára 2008 vydať zamestnancom "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2007


    Do 10. marca 2008 vydať „Potvrdenie“ zamestnancom, ktorí nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane.

    Tomu nerozumiem. Nie je to potom duplicitné? Keď vydám všetkým zamestnancom Potvrdenie do 11.2., načo ešte druhýkrát do 10.3. ? Alebo je to nejaké iné Potvrdenie?

    A dáva sa vôbec Potvrdenie všetkým zamestnancom? Mám skúsenosť, že ho zamestn. dáva iba tým zamestnancom, ktorí nepožiadajú o RZ
    Naposledy upravil dopravca : 12.01.09 at 11:07

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    nie je to duplicitne, kedze ide o jedno potvrdenie, ale rozdiel je v tom, ze do toho februara si povinny vydat potvrdenie tym ktori ta o to poziadali do 5.2., . a to marcove, to vydas tym, ktori ta o to nepoziadali alebo poziadali po 5.2..
    aspon tak to chapem ja.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Takže keď vydám to potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, a o preddavkoch na daň, niektorému zamestnancovi, lebo asi chce sám podať DP , tak tomu ročné zúčtovanie zamestnávateľ už nerobí? A o tom potvrdení treba nechať kópiu aj pre zamestnávateľa? Za odpovede ďakujem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zuzy Pozri príspevok
    Takže keď vydám to potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, a o preddavkoch na daň, niektorému zamestnancovi, lebo asi chce sám podať DP , tak tomu ročné zúčtovanie zamestnávateľ už nerobí? A o tom potvrdení treba nechať kópiu aj pre zamestnávateľa? Za odpovede ďakujem
    Áno, ak vydáš potvrdenie, Ty už nerobíš. Daj si potvrdiť /pri osobnom prevzatí/ podpisom na "Potvrdenie" , alebo ak zasielaš poštou - tak doporučene. Kópie si zakladáš

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    drobeceva Pozri príspevok
    Áno, ak vydáš potvrdenie, Ty už nerobíš. Daj si potvrdiť /pri osobnom prevzatí/ podpisom na "Potvrdenie" , alebo ak zasielaš poštou - tak doporučene. Kópie si zakladáš
    Len doplním...
    Podpísať si dám kópiu "Potvrdenie..." tým zamestnancom resp. dohodárom, ktorí u mňa nemajú vystavené "Vyhlásenie na zdanenie príjmov...". Tí, ktorým som ho vystavil mi podpisujú prevzatie na zadnú stranu.

    Jano

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    JanoL Pozri príspevok
    Len doplním...
    Podpísať si dám kópiu "Potvrdenie..." tým zamestnancom resp. dohodárom, ktorí u mňa nemajú vystavené "Vyhlásenie na zdanenie príjmov...". Tí, ktorým som ho vystavil mi podpisujú prevzatie na zadnú stranu.

    Jano
    Robím to takisto, možno z môjho príspevku to nebolo jednoznačné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.