Zavrieť

Porady

STK

Možno to sem nepatrí, ale viete mi povedať, kde by som si prečítala, či treba robiť na nové autá STK-čku a do kedy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Presný zákon neviem ale pri novom aute po 4 rokoch od prihlásenia a potom každé 2 roky

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Tuším na začiatku je administratívna STK, teda ja som ju pred 4 rokmi absolvovala. Teraz neviem ako to je. Skús pozrieť www.slovdekra.sk

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    V zákone 725/2004 Z.z. sú v §21 ods. 1 upravené základné povinnosti prevádzkovateľa vozidla.
    Písmeno c) spomenutého odseku znie:
    "c) bez vyzvania a na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a motorové vozidlo emisnej kontrole administratívnej
    1. do siedmich dní po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel,5)
    2. do šiestich mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti zákona, ak po prvom prihlásení vozidla do evidencie vozidiel5) neuplynula lehota na vykonanie technickej kontroly pravidelnej a emisnej kontroly pravidelnej, ak takej kontrole podlieha; "

    Pán poslanec Malchárek sa už x krát "prezentoval" v mediách, že toto ustanovenie zákona bude zrušené, avšak zatiaľ "skutek utek". Takže administratívna kontrola je povinná.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    lenže zatial to nema kto pokutovat v prípade ak to do 7 dni nemaš.....
    na buduci týžden budem am t aj ja 7 .den. , a neviem ci ist ci neist..... ani mi neide o tých 150 korun ale o zabitý čas...

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    aladin
    lenže zatial to nema kto pokutovat v prípade ak to do 7 dni nemaš.....
    na buduci týžden budem am t aj ja 7 .den. , a neviem ci ist ci neist..... ani mi neide o tých 150 korun ale o zabitý čas...
    Súhlasím.

    Je tu však jeden háčik. Vyhláška umožňujúca pokutovanie sa môže "nepozorovane" objaviť v Zbierke zákonov. A práve vtedy sa "zabitý čas" okamžite predĺži z desiatok minút na desiatky hodín keďže sa na STK v priebehu niekoľkých dní "nahrnú" všetci kontrolou povinní.

    Existuje aj nejaká pravdepodobnosť, že administratívna kontrola bude zrušená skôr ako bude zverejnená vyhláška.
    Ak sa tak nestane, tak po zverejnení vyhlášky to už nebude o "zabitom čase alebo 150,- korunách" ale o diskusii s príslušníkom v zelenej uniforme.

    Podobne to bolo s "povinným svietením" v zime. Novela zákona 315/1996 prikazujúca povinné svietenie vyšla v Zbierke zákonov v piatok a už v sobotu robili policajti kontroly. Našťastie svietim nezávisle od toho či mi to prikazuje zákon alebo nie.
    Avšak boli aj takí čo mali smolu.

    apucko1 je offline (nepripojený) apucko1

    apucko1
    Na stránke slovdekra . sk je takáto odpoveď na otázku o STK a EK. Želam pekný deň.
    2. Aké sú lehoty pravidelných technických kontrol (TK) pre jednotlivé kategórie vozidiel?

    Kategórie malé motocykle dvojkolesové a trojkolesové (L1 a L2) – 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 4-ročných intervaloch.

    Kategórie motocykle (L3, L4), motorové trojkolky (L5), štvorkolky (L6, L7), osobné vozidlá (M1), dodávkové vozidlá do 3 500 kg (N1), prívesy do 750 kg (O1) a prívesy od 750 kg do 3 500 kg (O2) – 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.

    Kategórie autobusy (M2, M3), nákladné vozidlá (N2, N3) a prívesy do 10 000 kg, resp. nad 10 000 kg (O3, O4) – 1 rok po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 1-ročných lehotách. Autobusy kat. M3 po 8 rokoch od prvého prihlásenia do evidencie periodicky v polročných lehotách.

    Kategórie kolesové traktory (T) a prípojné vozidlá za traktory (R) – 2 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.

    Podrobnosti sú uvedené v § 47 Vyhlášky MDPT SR č. 578/2006 Z. z.

    3. Aké sú lehoty pravidelných emisných kontrol (EK) pre jednotlivé kategórie vozidiel?

    Osobné a dodávkové vozidlá (M1 a N1) so zážihovým (benzínovým) motorom bez katalyzátora1 rok po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 1-ročných lehotách.
    Osobné a dodávkové vozidlá (M1 a N1) so zážihovým (benzínovým) motorom s katalyzátorom4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.
    Osobné a dodávkové vozidlá (M1 a N1) so vznetovým (naftovým) motorom – 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.
    Autobusy a nákladné vozidlá (M2, M3, N2 a N3) – 1 rok po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 1-ročných lehotách.
    Traktory (T) – 2 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.
    Podrobnosti sú uvedené v §67 Vyhlášky MDPT SR č. 578/2006 Z. z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.