Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

rosie Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa poprosit o radu - kupali sme nasho psika aj so samponom proti blcham, ale vobec nezabral. Nepamatam si uz znacku, neviete nahodou poradit, ktore sampony urcite zaberaju na tie potvorky blchy?

Dakujem
Na odblšenie používam prípravok Frontline (spray). Mám s ním veľmi dobré skúsenosti.
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Dakujem pekne!
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ak máte niekto skúsenosť s hračkou v ktorej je schované jedlo, napíšte mi. Môj psík nechce zostávať sám a už som sa viacej razy stretla aj s radou, že ho mám týmto zamestnať, že sa nebude nudiť.
Kde by som mohla takúto hračku kúpiť u nás o tom ani nechyrovať.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
chcem sa spýtať ..chová niekto z vás kaukazkého ovčiarskeho psa?..
môj muž o nom sníva ..no vraj jeho povaha je dosť blbá.. a na výchovu je dosť náročný.. a neviem či je vhodný k malým deťom..má niekto osobné skúsenosti z týmto plemenom? dík za každú infošku..
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

piggos Pozri príspevok
chcem sa spýtať ..chová niekto z vás kaukazkého ovčiarskeho psa?..
môj muž o nom sníva ..no vraj jeho povaha je dosť blbá.. a na výchovu je dosť náročný.. a neviem či je vhodný k malým deťom..má niekto osobné skúsenosti z týmto plemenom? dík za každú infošku..
ahoj,
ja mam skusenost s krizencom kaukazskeho ovciaka - aj sme ho volali Kazan. Mal velmi vdacnu, priatelsku povahu, nezaprel v sebe pastierske sklony - zavracal sliepky, ked usli, ale neublizil im. Nezniesol sa s ostatnymi psami, mackami alebo inymi zvieratami, bol samostatny a vynaliezavy. S detmi problem nemal, nikdy nikoho nepokusal, ked mal deti dost, usiel od nich. Dost stekal, ani zvoncek sme nepotrebovali, ked niekto prisiel. Mohli sme sa s nim hrat, davat mu ruku do papule, nikdy nikoho nepohryzol. snad ti tieto info pomozu, aj ked to bol krizenec.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
Je to už spomínaný najdúšik, môže mať niečo okolo roka, keď nás zbadá, tak sa teší, že vyskakuje (a to nepreháňom) meter do výšky. Ono je to zo začiatku príjemné, ale keď už vyskočí 10-tykrát.... :-(
Niekde som v minulosti čítala, že mu treba stúpiť na zadnú labku, samozrejme jemne, ale ako, keď je "vo vzduchu"??
Čím viac ho hreším a bránim mu skákať, tým viac sa vytešuje a skáče o 106.....
Keď začne vyskakovať, šťuchni ho jemne kolenom do hrudníka. Mám s tým veľmi dobré skúsenosti aj u psov, keď niekam prídeme na návštevu.

U našich psov mám naučený povel s vystretou dlaňou, čo znamená čakaj, potom sa skloním a privítam sa s nimi. Po tomto povele neskáču na žiadnu návštevu,... len svokra môže ukazovať a hovoriť čo chce, aj tak na ňu vždy skáču
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Skákanie psíka:
tak prvý pokus so zatlačením zadočku úúúplne odignoroval, zasa si myslel, že sa hráme. Uff, zúfalé. Od piatku som sa snažila, a nič... Viem, že je to skoro, že za pár dní sa to nenaučí, len ja som netrpezlivá...

Vyskúšam všetko, čo ste mi tu poradili, uvidíme, čo z toho bude...
ĎAKUJEM!
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojky... mam problem s mojim drobcekom (pekinez) .Vzdy ked mu dam nejaku mlsku,ktoru musi este trochu pozut,tak sa stale otaca za chvostom, zuri a hryzie si ho,ako keby mu to ten chvost chcel zjest.Az do vcera sa len vrtel,max. ho mal cely ozuzlany,ale vcera sa mu ho konecne "podarilo" zahryznut,ale az do krvy......... velmi som sa zlakla,lebo ako ma chvostik do hora,tak mal krv az na chrbatiku.Ked som ho umyla,tak som zistila,ze to nema velmi,len sa mu ho proste podarilo chytit,ale vobec netusim ako ho to odnaucit,bojim sa,ze si zas ublizi Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

toto robi viacero psikov ... na internete je vela videi s tymto problemom a asi najznamejsie je, ked psik ma dobrotku a vrci na vlastnu zadnu labu... ale netusim veru, ako ho to odnaucit... zeby zobrat dobrotku? vyhresit ho novinami po zadku?

inak by ma zaujimalo ako vencite teraz na jesen, ked je vsade popadane listie... mna ide slak trafit, lebo zakazdym musime oboch cistit od zachyteneho listia a tie malinke kusocky sa poriadne zamotaju do srsti a pomalicky vypadavaju doma... takze mame aj my doma jesene vcera som zobrala na vencenie kefu a este vonku oboch vycesem, nech to nedonesu zase domov... je to jedna velka nevyhoda dlhochlpatych psov
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

andreaS Pozri príspevok
toto robi viacero psikov ... na internete je vela videi s tymto problemom a asi najznamejsie je, ked psik ma dobrotku a vrci na vlastnu zadnu labu... ale netusim veru, ako ho to odnaucit... zeby zobrat dobrotku? vyhresit ho novinami po zadku?

inak by ma zaujimalo ako vencite teraz na jesen, ked je vsade popadane listie... mna ide slak trafit, lebo zakazdym musime oboch cistit od zachyteneho listia a tie malinke kusocky sa poriadne zamotaju do srsti a pomalicky vypadavaju doma... takze mame aj my doma jesene vcera som zobrala na vencenie kefu a este vonku oboch vycesem, nech to nedonesu zase domov... je to jedna velka nevyhoda dlhochlpatych psov
.........noviny som skusala,ale ako nahle som mimo dosah,uz sa zas snazi odhryznut si chvost a nedat mu maskrtku no je to sice moznost,ale neviem ci si to odpusti aj zvysok rodiny

Ja tiez na jesen chodim s kefou -inak sa neda ak nechcem mat doma polovicu parku,ale to je aj v lete z hory,ked snezi zas ma ponamrzane chuchvalce snehu a na jar je zas ako prasa,lebo je zas vonku blato je to tragedia,uz som sa zamyslala aj nad nahacom,ale tam by som zas potrebovala opalovaci krem a malu satnikovu skrinu na oblecenie,aby mi v zime neprechladol a v lete sa neprehrial ,takze je to asi jedno ......
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

magno Pozri príspevok
Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

verkaz Pozri príspevok
Ak máte niekto skúsenosť s hračkou v ktorej je schované jedlo, napíšte mi. Môj psík nechce zostávať sám a už som sa viacej razy stretla aj s radou, že ho mám týmto zamestnať, že sa nebude nudiť.
Kde by som mohla takúto hračku kúpiť u nás o tom ani nechyrovať.
Tá hračka sa volá kong
http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky...ng/kong/166555
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

magno Pozri príspevok
Ahojky... mam problem s mojim drobcekom (pekinez) .Vzdy ked mu dam nejaku mlsku,ktoru musi este trochu pozut,tak sa stale otaca za chvostom, zuri a hryzie si ho,ako keby mu to ten chvost chcel zjest.Az do vcera sa len vrtel,max. ho mal cely ozuzlany,ale vcera sa mu ho konecne "podarilo" zahryznut,ale az do krvy......... velmi som sa zlakla,lebo ako ma chvostik do hora,tak mal krv az na chrbatiku.Ked som ho umyla,tak som zistila,ze to nema velmi,len sa mu ho proste podarilo chytit,ale vobec netusim ako ho to odnaucit,bojim sa,ze si zas ublizi Manzel hned navrhol golier,ale nemoze predsa stale chodit ako ziarovka s tienidlom
To je psychický problém, nedá sa to odnaučiť. Skúste mu na kožu a srsť nakvapkať tea tree olej (kúpite v lekárni) Psy neznášajú jeho zápach a tea tree odpudzuje zároveň aj kliešte.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ďakujem za rady vo veci lupín, vyzerá to tak, že sa to zlepšilo. Anet tiež ďakujem za radu.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

anet Pozri príspevok
To je psychický problém, nedá sa to odnaučiť. Skúste mu na kožu a srsť nakvapkať tea tree olej (kúpite v lekárni) Psy neznášajú jeho zápach a tea tree odpudzuje zároveň aj kliešte.
........ mam ho doma,uz aj idem kvapkat Dakujem za radu
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

....tak som ho prave dokvapkala,ale ten nechapavy vyraz v ociach je nezabudnutelny .Chuda-kukal na mna ako vyorana mys,ze o co mi ide a teraz si ten chvost len ovoniava,tak uvidime
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Verkaz, nie je za čo.
Mango, dúfam že zaberie a že si psík nenájde iné miesto na tele ktoré bude "napádať".
Naposledy upravil anet : 09.11.10 at 11:10
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Neviem, či to nie je hlúposť a nechcem kvôli tomu bežať veterinárovi. Má niekto z Vás skúsenosť s tým, žeby mu psík kašľal? Sem tam počujem u mojej havy taký kašlavý zvuk. Aj keď leží na pelechu, ale najčastejšie pri behaní a hraní. Hlavne, keď sa preťahuje o hračku. Mám dôvod myslieť na kašeľ, pretože ja sama mám problém s intenzívnym kašľom asi dva mesiace.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Vôbec to hlúposť nie je , aj pes môže mať kašeľ. Ale prečo to počuješ u hlavy? jeho či Tvojej? že by to dostal od Teba )
Ak kašle pri behaní a hraní môže mať ťažkosti so srdiečkom, zájdi k veterinárovi, lebo toto sú iba polemiky na diaľku.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Neviem, či to nie je hlúposť a nechcem kvôli tomu bežať veterinárovi. Má niekto z Vás skúsenosť s tým, žeby mu psík kašľal? Sem tam počujem u mojej havy taký kašlavý zvuk. Aj keď leží na pelechu, ale najčastejšie pri behaní a hraní. Hlavne, keď sa preťahuje o hračku. Mám dôvod myslieť na kašeľ, pretože ja sama mám problém s intenzívnym kašľom asi dva mesiace.
Choď k veterinárovi, aj psíky majú kašeľ a zápaly priedušiek, dokonca pľúc. Lieči sa to antibiotikami.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať