Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej núdzi a žiadosť o prijatie do zamestnania

matttej

matttej je offline (nepripojený) matttej

matttej
Dobrý deň.
Som poberateľ dávky v hmotnej núdzi, vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Z ÚPSVAR - odbor sociálnych vecí mi prišlo predvolanie, že im mám doniesť žiadosť o prijatie do zamestnania, ktorú mám nosiť na sociálne každý mesiac do 15. dňa (predtým iný termín), inak mi bude pozastavené vyplácanie dávky.
Moja otázka: Mám povinnosť, ako poberateľ dávky v hmotnej núdzi, túto žiadosť nosiť na odbor sociálnych vecí, resp. môžu mi pozastaviť vyplácanie dávky, ak ju nosiť nebudem?
Ak áno mám podotázku: Ktoré zákony o tom pojednávajú a môžem žiadosť, príp. aj iné dokumenty nosiť na elektronickom médiu, pretože na ÚPSVAR ich odmietajú prijať (odpoveď úradníčky: "len na papieri" - prstami naznačila obdĺžnik - "ako normálny človek").
Za odpoveď ďakujem, s pozdravom: M J
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    wagner

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokiaľ si evidovaný na ÚP tak musíš na tlačive ktoré Ti dajú na ÚP preukazovať hľadanie zamestnania. Neviem ako môžeš byť vyradený z evidencie uchádzačov, keď poberáš dávky v hmotnej núdzi. Iba Ťa preradili na oddelenie pre sociálne odkázaných. Keď nebudeš plniť podmienky, tak Ťa vyradia úplne a nedostaneš nič. Pojednáva o tom zákon o zamestnanosti - nájdeš si ho na stránke ÚP, alebo justice.gov.sk. Podľa zákona musíš preukázať, že si aktívne hľadáš zamestnanie. Preukazuješ to dokladom, ktorý dostaneš na ÚP.
    veronikasad

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V zmysle § 2 Zákona o pomoci v hmotnej núdzi "Hmotná núdza je stav, keď príjem občana a fyzických osôb, ktoré sa s občanom spoločne posudzujú, nedosahuje životné minimum a občan a fyzické osoby ... si príjem nemôžu zabezpečiť alebo zvýšiť vlastným pričinením"

    Nesúhlasím s wagner, aj vyradený uchádzač o zamestnanie môže poberať dávku v hmotnej núdzi. Musí však preukázať, že si príjem nemôže zvýšiť alebo zabezpečiť vlastným pričinením.Možno v internej smernici UPSVaR sa za takýto spôsob považuje hľadanie zamestnania, informuj sa na prísl. ÚPSVaR.
    matttej

    matttej je offline (nepripojený) matttej

    matttej
    Na to, aby si mohol poberať dávku v hmotnej núdzi, nemusíš byť evidovaný na ÚP! - to mám overené. Zistil som, že mnoho ľudí to nevie - ja som to dakedy tiež nevedel - pojednáva o tom zákon o ktorom píše veronikasad. Pozor, hovorím o dávke v hmotnej núdzi, nie o príspevkoch k nej - aktivačný a pod. Tam je to inak. Toľko moja malá rada pre teba, možno sa ti zíde keď raz budeš nezamestnaný
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!

    Dávka v hmotnej núdzi a žiadosť o prijatie do zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.