Zavrieť

Porady

vymahanie penazi

Dobrý den,

ja by som Vás chcela poprosit o radu... Kamarátke "tzv" som požičala vačšiu sumu penazí, s tým, že mi vybaví dotáciu ohladom bývania, bolo to ešte minulý rok v novembri, no doteraz som nedostala nic, ani len peniaze naspat. Zial nemám spísanú žiadnu zmluvu, ani doklad o prevzatí hotovosti. Môžete mi poradit, ako mám dalej postupovat, či môžem jej dať spätne podpísat nejaký doklad, alebo zmluvu o prevzatí hotovosti ? Je to dosť súrne, lebo kvôli nej som si brala pôžičky, na ktoré mi teraz chodia už exekučné príkazy, predvolania na súdy.

Vopred velmi pekne dakujem za akukolvek pomoc !!!

Zúfalec
Usporiadat
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

no je otázne či ti bude chcieť teraz niečo dodatočne podpísať.Ak áno je to bez problémov. Podpísať ti môže aj uznanie záväzku. Ak nie, jedine jej môžeš poslať doporučený list, kde jej uvedieš splatnosť záväzku a žiadosť o vrátenie spolu s úrokmi z omeškania. A uviesť že v prípade nevrátenia posunieš vec exekútorovi. Ak však nebude reagovať a ty nemáš žiadny písomný doklad ani svedkov odovzdania peňazí a peniaze boli odovzdané v hotovosti a nie cez účet je šanca vymôcť požičané peniaze takmer nulová.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Mas sukromnu spravu ! SS
0 0
Ronka81 Ronka81

Ronka81 je offline (nepripojený) Ronka81

Ahoj,
da sa niekde stiahnuť to tlacivo o uznaní zaväzku, skúsim to zatial s tým, alebo mám spísat nejakú zmluvu o požičke ?

Dakujem
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Mozno existuje nejaka forma ktora sa pouziva. No vhodnejsie by bolo najprv mat tu zmluvu, najma ak ide o sukromnu pozicku. Pripadne cestne prehlasenie ze ti peniaze dlhuje a svoj dlh uznava.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, ja som bola tiez taka hlupa a bez papiera požičala peniaze, ten dotyčný stale slubuje ze ich da a bla bla najnovsie ze mi ich vlozil na učet ale tam ne su ta ze banka pochybila. Ze on ma doklad o vklade ale ten som zatial nevidela, lebo sa stale vyhovori, tak zrejme klame. Ale viem o dalsom človeku ktorý mu požičal peniaze a tiez mu ich nevrátil. Možme my dvaja s tým niečo urobiť a navzájom si dosvedčiť, že ten dotyčný nám dlži peniaze?? Aký postup by sme mali urobiť? Ďakujem
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ak dvaja ludia nezavisle od seba podaju tresne oznamnie na tu istu osobu je vacsia pravdepodobnost uspechu. Urcite by som to skusil.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

kyblik Pozri príspevok
Ak dvaja ludia nezavisle od seba podaju tresne oznamnie na tu istu osobu je vacsia pravdepodobnost uspechu. Urcite by som to skusil.
Dakujem pekne za radu
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ale bacha vy dvaja by ste v teoretickej rovine nemali o sebe vediet - pre istotu. Aby to dotycny nevyuzil proti vam ako nejake spiknutie...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

kyblik Pozri príspevok
Ale bacha vy dvaja by ste v teoretickej rovine nemali o sebe vediet - pre istotu. Aby to dotycny nevyuzil proti vam ako nejake spiknutie...
Ok dakujem
0 0
bajska bajska

bajska je offline (nepripojený) bajska

Ahojte,

mne sa stal podobny problem. Firma, ktora mi mala robit zahradu mi mailom poslala cenuvu ponuku spolu aj s cislom uctu, na ktory som mala poslat 70% zalohu. Zmluva sa mala podpisat neskor. Presiel mesiac, dva a firma stale neprisla, kvoli zlemu pocasiu, ale ze sa nemam bat, ze material maju na firme. Ja mam ale pocit, ze z toho asi nic nebude. Stale len slubuju a stale nechodia. Ako mam od nich ziskat spat svoje peniaze? Na koho sa obratit alebo ako postupovat? Uspejem len s bankovym vypisom, kde je zrejme ze som im tie peniaze poslala? (cislo uctu bolo na zaklade ich mailu)
Velmi pekne Vam dakujem za rady.
0 0
karin vajdova karin vajdova

karin vajdova je offline (nepripojený) karin vajdova

Dobrý deň, žiadam vás o radu a pomoc ako postupovať:
pred viac ako 2 mesiacmi som cez aukro vydražila tovar, ktorý som uhradila na účet predajcu s tým, že tovaro dodá do 2 týždnov, tovar nemám, mailom sme boli v kontakte, stále to posúvali, nakoniec sme sa dohodli, že teda chcem späť svoje peniaze, naletela som? asi je to tak...už 3 týžden ju mailom žiadam o vrátenie penazí, potom som jej napísala, že podám trestné oznámenie, ak nestiahnem zlý komentár na nu, a zaslala som písomnú žiadosť na jej adresu /ak je jej/, mám všetky maily, doklad o vklade z banky, a včera prílohu v maily, že dala príkaz do banky k úhrade, no či peniaze má?
prosím ako mám dalej postupovať...ešte som o tomto predajcovi informovala stránku internetu, ktorí ju tiež kontaktovali....dakujem karin
môžete mi odpoved zaslať i na mail.
0 0
karin vajdova karin vajdova

karin vajdova je offline (nepripojený) karin vajdova

...a ešte jedna prosba: do kolkých rokov - aký čas je možné vymáhať od niekoho požičané peniaze, ak máme podpísanú dohodu? dakujem karin
0 0
ducklin ducklin

ducklin je offline (nepripojený) ducklin

Zdravim, chcel by som vas poprosit o radu, je to uz davnejsie, co som svojej byvalej priatelke pozical peknu sumu penazi za ktore si kupila produkty herbalife a zacala s tym pracovat. Medzicasom sme sa rozisli a ona si otvorila zivnost a vraj sa jej v tom dobre dari no peniaze mi nechce vratit spat. Akymi sposobmi by som ich mohol dostat spat? Pri troche stastia by sa mozno nasli papiere o zaplateni tej objednavky v den ked som podobnu sumu vybral z mojho uctu, mozno aj ludia ktori by dosvedcili ze to boli moje peniaze a ona s tym tovarom pracovala. Dik za rady
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ducklin Pozri príspevok
Zdravim, chcel by som vas poprosit o radu, je to uz davnejsie, co som svojej byvalej priatelke pozical peknu sumu penazi za ktore si kupila produkty herbalife a zacala s tym pracovat. Medzicasom sme sa rozisli a ona si otvorila zivnost a vraj sa jej v tom dobre dari no peniaze mi nechce vratit spat. Akymi sposobmi by som ich mohol dostat spat? Pri troche stastia by sa mozno nasli papiere o zaplateni tej objednavky v den ked som podobnu sumu vybral z mojho uctu, mozno aj ludia ktori by dosvedcili ze to boli moje peniaze a ona s tym tovarom pracovala. Dik za rady
V prvom rade budeš musieť vedieť preukázať, že si jej požičal tie peniaze. To, že si vyberal peniaze z účtu nedokazuje, že tie peniaze si dal jej.

Ale podľa mňa by si sa mal na to vy.... Vtedy si ju ľúbil, zahŕňal si ju láskou, darčekmi, peniazmi. Keby si jej tie peniaze oficiálne požičal, tak by ste boli spísali dohodu. Teraz, keď ste sa rozišli a jej sa darí, tak jej závidíš a chceš sa jej pomstiť za to, že sa s tebou rozišla. Preto si ja myslím, že chceš naspäť tie peniaze. Budeš pýtať naspäť aj všetky darčeky, čo si jej počas spoluchodenia daroval?

A keby ste dnes boli spolu, tiež by si od nej pýtal tie peniaze?
0 0
ducklin ducklin

ducklin je offline (nepripojený) ducklin

Odvtedy co sme sa rozisli presiel skoro rok takze ziadne city ani pomsta to nie je, ide o to ze v tejto chvili by sa mi tie peniaze sakramentsky zisli, btw jedna sa o sumu 2500 € co je pre mna dost velky obnos penazi.
Akymi moznostami by som to mohol preukazat? Co v pripade zeby som to preukazal?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ducklin Pozri príspevok
Odvtedy co sme sa rozisli presiel skoro rok takze ziadne city ani pomsta to nie je, ide o to ze v tejto chvili by sa mi tie peniaze sakramentsky zisli, btw jedna sa o sumu 2500 € co je pre mna dost velky obnos penazi.
Akymi moznostami by som to mohol preukazat? Co v pripade zeby som to preukazal?
OK, dajme tomu, že by si mal nejaký dôkaz. Potom treba dať návrh na vystavenie platobného rozkazu na súd. Ak budú dôkazy dostatočné, súd vystaví PL. Ak nie, tak vystavenie PL zamietne a potom musíš podať žalobu a bude súdne konanie, kde zase musíš preukázať, že dlh existuje. Odporca sa môže brániť, ale dôkazné bremeno je na tebe. Ak nepreukážeš existenciu dlhu, súd prehraješ. Preto ak nemáš dostatočné dôkazy, súd prehraješ.
0 0
ducklin ducklin

ducklin je offline (nepripojený) ducklin

diky za radu nahravka nasho rozhovoru v ktorom povie ona sama ze tie peniaze boli moje a ze mi ich nevratila ani nemieni vratit bude postacujuca ako dokaz?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ducklin Pozri príspevok
diky za radu nahravka nasho rozhovoru v ktorom povie ona sama ze tie peniaze boli moje a ze mi ich nevratila ani nemieni vratit bude postacujuca ako dokaz?
To ti neviem povedať. Ale na platobný rozkaz určite nie. Na vystavenie PL treba písomné podklady o existencii dlhu. A na pojednávaní je otázne, či sudca povolí zvukovú nahrávku, navyše vyhotovenú bez súhlasu dotknutej osoby.
0 0
emge emge

emge je offline (nepripojený) emge

Dobrý večer,
hľadám v témach vzor podania na súd ohľadne vymáhania dlhu. Nemáte niekto niečo? Dosť to súri. Vopred ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
emge Pozri príspevok
Dobrý večer,
hľadám v témach vzor podania na súd ohľadne vymáhania dlhu. Nemáte niekto niečo? Dosť to súri. Vopred ďakujem.
...súri , súri ...hm , lenže podaniu na súd musia predchádzať aj iné výzvy ...
Nejaká tá časová osa by mala byť dodržaná ...to nie je len tak ...
Minulý týždeň vznikol dlh a Ty to okamžite na súd chceš dávať ...tak ľahko to nejde ...

Na nete je ale vzorov podaní na súd mnoho ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať