Zavrieť

Porady

PSORIAZA

Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Usporiadat
gemer gemer

gemer je offline (nepripojený) gemer

Prvá téma na porade, ktorá ma zaujala bola práve psoriaza. Žijem
s týmto problémom denno denne a tiež sa bojím aby nebola dedičná.
Názory sú v tomto rôzne, ako sú rôzne názory na to prečo túto chorobu
ten ktorý pacient dostane. Ja si myslím že dieťa má určite predpoklady
pre túto chorobu až ju má rodič, ale hlavne si myslím že zdedí iné ochorenia,
ktoré sa môžu v určitom veku prejaviť týmto kožným ochorením. Ale na druhej
strane poznám prípady, kde v rodine celé generáciu touto chorobou nik netrpel a zrazu sa u niekoho objavila.
Prajem všetkým, čo bojujú s touto chorobou veľa trpezlivosti a úspechov.
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Skúsim čosi k tomuto problému napísať.
Psoriáza je vážna porucha látkovej výmeny, mnohokrát podminená dedične.Výrazný je výpadok dvoch medzipoduktov látkovej výmeny - kysliny fumarovej a kyseliny jablčnej v koži.
Mimo toho sa v tele hromadí kyselina močová a kolónie baktérií, ktoré sa živia rozkladovými produktami a odpadom vlastných telových buniek. Telo sa pokúšajú opustiť kožou a tým ju dráždia.
Ochorenie sa zhoršuje stresmi, nepokojným rodinným prostredím, hnevom, zlosťou, ktoré narúšajú funkciu pečene.
Dôležité je podporiť imunitný systém a zlepšiť trávenie.
To znamená, je potebné čistiť organizmus, posilniť imunitný systém, pozrieť sa aká sme krvná skupina, nejesť to čo je pre ňu jed. Potom posilniť funkciu pečene, nejesť napríklad grepy,ktoré podporujú tvorbu kyseliny močovej. Postarať sa o funkciu ľadvín dobrým pitným režimom, nie minerálky, ale čistú vodu(dá sa urobiť tak, že do fľaše dáte vodu,zamrznúť,rozpustiť na balkóne a odsať vrchnú 1/2,tá je čistá a živá, ak máte prístroj na vodu s reversnou osmózou ,bingo).
Toto je cesta k sfunkčneniu tela, ale musíte hľadieť aj na duchovnú príčinu choroby.Ak hnev, strach, nepokoj, stres spôsobujú zhoršovanie choroby, je to potrebné odstrániť v prvom rade. Majte sa viac radi, verte si, nečakajte že sa iní zmenia, zmeňte seba,len to je cesta. Svoj život zmente sami! Nikto to za vás neurobí.Berte zodpovednosť za svoje činy aj život. Nemajte očakávania od druhých, neviňte ich zo svojho neúspechu. Tým, že chcete,aby boli iní, páchate na sebe násilie a to niekde vyúsťuje.Nepotláčajte svoju osobnosť, nebojte sa žiť naplno.
Čo sa týka imunitného systému vrelo odporúčam Beta glucan, najsilnejší prírodný imunostimulátor,sú tri druhy. Beta glucan 24C, Beta glucan 120 a 500 .Neužíva sa u detí do troch rokov.Mimo iné sa tu píše, - pri vírusových, bakteriálnych, pliesňových a parazitálnych inf. ochoreniach.Má až 93% čistotu, mám s ním vynikajúce skúsenoti a pôsobí aj na duchovnej úrovni. Firma Natures ho patentovala, dá sa kúpiť aj na dobierku, je tak oveľa lacnejší ako cez lekáreň. Ak treba www.natures.sk.
Ešte k strave, mrkva,uhorky,špenát,cvikla- pomáhajú liečiť. (Pangamin)
Z hľadiska čakier, je to nefunkčná piata čakra, endokrinologický systém, žľazy s vnútorným vylučovaním, choroby krčné, bloky chrbtice,koktanie, sklon ku kŕčom,-žily,zápchy,saklon k atoniám, chybná harmónia reči,...je toho dosť veľa, ...
Na úrovni duše sa disharmónie,nečinnosť a negativity prejavujú komplexami menejcennosti všetkého druhu,despotický rezavý hlas,hádavosť,svet je pre takého človeka nie podľa jeho predstáv, nie je mu primeraný, fanatizmus v náboženstve.
Príčinou je chýbajúca úcta k Bohu,pokora k večnosti.
Skúste si z tohto niečo pre seba vybrať na ceste k svojmu vyliečeniu a nezabudnite ešte na jeden malý zázrak a to je céder, jeho úžasné vlastnosti pri liečbe,olej z tejto rastliny, jeho energia. Nezabudnite na prírodu. (Z mŕtveho mora sa dá kúpiť v sáčkoch bahno, dováža to asi firma kwar, ako tu niekto spomínal).
Želám všetkým hľadajúcim, aby našli cestu a vyliečili nielen svoje telo ale aj dušu.
0 0
Alan Alan

Alan je offline (nepripojený) Alan

Choroby niesú dedičné ale myslenie ľudí sa dedí.V našej mysli sa rodí všetko.Viem ti poradiť na tvoj problém psoriáza pošli mi e-mail.Ahoj Alan
0 0
tanya tanya

tanya je offline (nepripojený) tanya

Zdravim,
mam atopicku dermatitidu. V detstve som mala iba na nohe a na rukax, ale to nebolo nic moc. Pred cca 2rokmi sa mi to nehorazne zhorsilo a mam to po celom tele. Uz si ani nepamatam co som pouzivala a co nie. Doktori hlavne strkaju kortikoidy. V posledne casy pouzivam vyrobky od svajciarskej firmy Just (http://www.just.sk/). Kedze si celu pokozku vzdy doskriabem az do krvi tieto vyrobky mi pomahaju, aby sa mi to ryxlo zahojilo. Napr. slezovy krem pouzivam, ked ma to strasne svrbi. Sice dost stipe ale funguje to :-) V lete som bola vyskusat aj solnu jaskynu v Namestove a velmi mi to psyxicky prospelo :-) Ked som teda bola na Orave vsetko co som mala na tele mi zmizlo. Teraz neviem povedat z coho presne (jaskyna, priroda alebo to ze som mala po skole a teda po strese). Myslim si, ze tieto vsetky tri faktory zohrali velku ulohu.
Teraz to mam tiez dost cervene, zapalene a mam xrasty. Xcem sa popytat ci odporucate nejaku solnu jaskynu alebo skor kupele Podhajska. Prosim tyx co maju skusenosti, aby sa mi ozvali. Vdaka
Tanya
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tanya jednoznačne na to pôsobí stres. Mala som to aj ja , tiež na mne všeličo skúšali a keď sa stratil pôvod môjho stresu , tak sa kožné problémy stratili.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Na Slovensku je aj nejaké združenie psoriatikov,tí testovali tie kubánske prípravky,najlepšie sa bude opýtať v tom združení.
0 0
tanya tanya

tanya je offline (nepripojený) tanya

Ahoj Daniela,
mozem sa opytat na to kedy sa Vam to zjavilo a ci poznate pricinu preco sa zjavilo. Moja mama sa domnieva,ze sa mi to zjavilo, lebo mi zistili polyp zlcnika a hned ma xceli aj operovat. Tak z toho som mala strasny stres. Skusky to potom len zhorsovali a drzali mi to dalej.
A este: ako ste vyhrala boj so stresom. Ak mozete tak mi prosim napiste co bolo dovodom Vasho stresu, vdaka
Tanya
0 0
Permonik Permonik

Permonik je offline (nepripojený) Permonik

Doporucujem Vám za pomerne nízke náklady Sj kamennú /p.Dvorský.
Preco: v tejto jaskyni je namiesaná sol z piatich lokalít-Wielicka,Bochnia,Klodava,Pakistan-Himalájeno a z Mrtveho mora.Úcinok je
ako na pokozku,tak aj na dýchanie a celý ludský aparát.Okrem toho doporucujem zvýsit úcinok kúpelom v soli z Mrtveho mora,alebo Zivej soli.
Podla návodu. Je nutné sa obrnit trpezlivostou,pretoze kozné choroby su
potvory,je to dlhodobý proces ale uz pomohol.Okrem toho doporucujem
solankovú kúru,ci uz zo soli himalájskej /Halit/alebo z Bochenskej.
0 0
tanya tanya

tanya je offline (nepripojený) tanya

Dobry den,
ja nie som zo SR tak nepoznam, kde sa spominana, teda odporucana jaskyna naxadza. Ak si dobre spominam, p.Dvorskeho ste spominali, ze je z T.Teplic. Tam sa naxadza aj jaskyna? Momentalne nemam casu ist z BA do Teplic, lebo dufam, ze dostanem pracu :-) Ale cez weekendy by sa to dalo, dokonca tam mam znamyx, lebo sme tam kazdy rok (so starymi rodicmi) xodili na dovolenku.
Vdaka
0 0
tanya tanya

tanya je offline (nepripojený) tanya

Zdravim
xcela by som uzivat nejake tabletky na posilnenie imunitneho systemu, poradte prosim
vdaka
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pozri ešte raz príspevok číslo 43
0 0
MiroZa MiroZa

MiroZa je offline (nepripojený) MiroZa

tanya
Dobry den,
ja nie som zo SR tak nepoznam, kde sa spominana, teda odporucana jaskyna naxadza. Ak si dobre spominam, p.Dvorskeho ste spominali, ze je z T.Teplic. Tam sa naxadza aj jaskyna? Momentalne nemam casu ist z BA do Teplic, lebo dufam, ze dostanem pracu :-) Ale cez weekendy by sa to dalo, dokonca tam mam znamyx, lebo sme tam kazdy rok (so starymi rodicmi) xodili na dovolenku.
Vdaka
Soľná jaskyňa sa nachádza v rehabilitačnom centre Harmony a kontakt nájdeš na www.nadaciaharmony.sk. Okrem toho firma, ktorá postavila túto jaskyňu, postavila v BA ešte 2 podobné. Jedna je kúsok od parlamentu a jedna v Rači. Čiže vyber si, kde to máš bližšie. Kontakt na tie dve: www.jaskynasolitera.sk, www.solnajaskyna-bratislava.sk. Info mám z www.jaskyna.sk.
0 0
tanya tanya

tanya je offline (nepripojený) tanya

Ahoj,
xcem sa podakovat za rady a informacie :-)
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Mam psoriazu asi rok, rozsirenu po celom tele. Doteraz mi nic významne nepomohlo. V lete chcem navstivit ostrov Vulcano. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
S ostrovom skúsenosť nemám , ale minule ponúkal nejaký dealer špeciálny a vraj účinný krém. Kúpila si ho jedna pani čo má dosť silnú psoriázu a skúša. Tak keď mi povie, že je fakt účinný , tak ti dám vedieť.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Môj svokor nadá dopustiť na prípravok King-kong od fa. Energy. Nemohli sme ho najprv prehovoriť, aby to aspoň vyskúšal a teraz nám sám povie, že mu ho máme kúpiť. Okrem toho používa kúpeľové soli - hlavne Živú soľ a občas aj soľ z mŕtveho mora a pravidelne navštevuje soľnú jaskyňu.
On na premastenie používa základ na výrobu krémov z lekárne - je to bez rôznych prísad....
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Daniela dakujem. Ja mam informacie, ze pobyt na ostrove mnohym pomohol. Ale rada by som ziskal dalsie info a je to lacnejsie ako Mrtve more.
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Ak mate psoriazu v hlave, mne momentalne pomaha celkom lacny a ucinny recept. Jedna pani mi poradila vlasovy olej de Miclén - teraz je to Dixi, najlepsie si to dat na celu noc a rano umyt brezovym al. zihlavovym samponom rovnakej znacky. Mala som aj drahy samp.,ale nepomohol. Vysledok neuvidite hned, ale urcite to skuste.
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Este sa chcem spytat. Počuli ste o suvislosti medzi psor. a plucnymi problemami? Napr. mne zistili plucne chlamydie, kt. mozu byt povodcom mojich problemov. Dala som si spravit testy na podnet jednej liecitelky, lebo lekarov by to nenapadlo. Napchali ma kopou antibiotik - vysledok žiaden,akurat sa to odrazilo negativne na pečeni.
0 0
pclady pclady

pclady je offline (nepripojený) pclady

Ahojte Všetci,

najprv musím napísať, ako som nesmierna rada, že som našla túto diskusiu. Práve som ju celú dočítala a dostala od Vás nové nápady. Za to veľmi pekne ďakujem. Už len si rozhodnúť, ktorú z nich si naprv vyskúšať. Z článkov však viem, že liečba/zmiernenie tejto "potvorky" je však individuálna - čo jednému pomôže, nemusí mať rovnaký účinok pri druhom, a ani u toho istého pacienta v inom období. S tým mám trocha skúsenosti aj ja - teraz mi viacej pomáha masť, ktorá predtým vyzerala byť menej účinnou. O tomto jave sa tiež píše v článku na http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=758 alebo na http://www.svetzdravia.sk/sz/content.../Psoriaza.html

Na témy, o ktorých som už sama čítala, získala skúsenosti, by som rada reagovala.
Na tejto adrese nájdete adresár soľných jaskýň a ich kontaktov na SR: http://www.zdravie.info/zariadenia/z...mesto__all.htm
Plánujem ju vyskúšať, nakoľko kúpeľ s soľou z mŕtveho mora mi pomáha. Respektíve, prosím mohli by ste mi napísať, ak máte skúsenosti s cestami na ostrov Vulcano resp. k Mŕvemu Moru?

Bližšie o dedičnosti môžete dočítať na týchto stránkach:
http://www.ordinace.cz/article.php?a...Id=7610&full=1
http://www.tigis.cz/alergie/ALERG100/05bart.htm
http://www.roche.sk/portal/eipf/slov...he.sk/psoriaza
http://www.sanquis.cz/clanek.php?id_clanek=119
Neviem, či rovno v týchto publikáciách, alebo inde na nete som začiatkom leta dočítala, že je 30percentná pravdepodonbnosť zdediť sklon k psoriáze. A ak to majú obaja rodičia, je to 60percent.
A určite je na tom niečo, lebo aj moja babka to má, síce jej sa to objavilo v neskoršom veku a v menšej miere.
ALE URČITE SA TO NEPRENÁŠA Z ČLOVEKA NA ČLOVEKA!!!
Asi som už dosť kecala o odborných veciach, asi bolo by na rade dačo písať aj o mne. Pred 3-5 rokmi sa mi objavila malý červený fľak na ľakti, dostala som na ne masť ale nejak som s tým moc nezaoberala, veď sa cez leto minul. O dva roky som rovnaký "jav" spozorola aj na druhej ruke. Prišlo leto-ustúpilo... Zhoršovať sa to začalo v roku 2004. Vlasne na zimu a na jar som už to mala aj na nohe, ruke a na chrbte. Vtedy už už prišla na rad aj otázka o strese. Jasné, v tom období som mala dosť veľký frmol. Zvládla som skúšky a keďže som spozorovala blahodajné účinky morskej soľi, tak som sa vybrala na dovolenku k nemu. A účinok relaxu a tunajšej klímy sa aj ukázal. V lete som sa aj veľa pohybovala na slunku /samozrejme k tomu som mala od dermatologičky krém na ložiská/. Ozaj, má z Vás niekto skúsenosti s autohemoterapio alebo jak sa menuje ak dostávate naspäť vlasnú krv? Vraj má dobré účinky a myslím, že aj mne pomohla.
Koncom augusta som vravela, super, na ruke, ramene sa niektoré celkom vybledli, ba aj zmizli. No ale prišla jeseň/zima a som tam, kde som začala. Objavili sa aj nové ložiská, staré sa obnovili, niektoré aj zväčšili. A teraz som povelada dosť, musím si nájsť riešenie a zvýťaziť nad touto "potvorkou"! veď som mladá, plná elánu a optimizmu a nesmiem sa len tak vzdať, veď život je ešte predomnou. o pár mesiacov bude zasa teplo, svietiť slniečko a ja si v kľude budem môcť vyberať zo šatníka aj tie odložené minisukne
Objavením tejto stránky som našla aj nové nádeje

Chystám sa prečítať aj prísvevky z diskusného fóra na CZ-net, kontrétne som to našla na adrese http://lupenka.drmichaels.cz/. Je na ňom aj dosť zaujímavý článok, o tom, čo by sme mali/nemali jesť atď. No a tie fotky... Brr, teraz som sa zľakla

Majte sa krásne a prajem hlavne veľa optimizmu
G.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať