Zavrieť

Porady

PSORIAZA

Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Usporiadat
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Moja mama je momentalne v nemocnici, lebo mala velmi zhoršenú psoriázu a hlavne veľmi ju to bolelo, čo ešte za tých 28 rokov nikdy nemala. Leží v súkromnej nemocnici v Košiciach - Šaci a ževraj ju natierajú iba nejakou základnou mastičkou, aby nemala suchú kožu a začala brať nejaké lieky na potláčanie imunity, lebo že podľa najnovších výskumov je psoriáza dôsledkom
veľmi silnej imunity. Ževraj s tým majú veľmi dobré výsledky, tak uvidíme a dám vám potom vedieť či jej to pomohlo. Zatiaľ to berie len prvý týždeň, a že sa to ukáže najskôr po mesiaci či to zaberá, alebo nie, lebo je to individuálne.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to Alexandra - ďakujeme za info a samozrejme držíme mame palce, aby jej to ustúpilo! Ale aspoň jej to tam zas dajú lepšie do poriadku.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Na internete som čítala o súvise psoriázi a artritídy, čo ma dosť prekvapilo. Pochybujem, že nejaký lekár to bude takto spájať...

"Odhaduje sa, že tridsať až štyridsať percent pacientov s chronickým kožným ochorením - psoriázou trpí súčasne aj psoriatickou artritídou.
Pacienti trpia suchou pokožkou pokrytou narastajúcimi červenými fľakmi a bolesťami kĺbov, ktoré sú charakteristické pre artritídu. Zápal sa vyskytuje v ktoromkoľvek kĺbe, najmä však na prstoch, zápästiach, kolenách a členkoch. Zapálené kĺby sa však niekedy prejavujú až desať rokov po prvých príznakoch psoriázy. K spoločným príznakom patrí stuhnutosť, bolesť a opuchy kĺbov, ktoré môžu postupne viesť až k úplnej deštrukcii kĺbov a zapríčiniť pokles pohyblivosti."

/http://zena.sme.sk/c/2550059/Bolia-vas-klby-Odteraz-bude-vas-boj-lahsi.html/


Moja malá má dermatitídu, či ako sa presne volá ten ekzém, je to podobné tej psoriáze, aj to podobne liečia /niektoré veci - soľ, krémy.../ no a teraz jej niekedy tak vŕzga v bedrovom kĺbe, hlavne ráno, bola som s ňou u ortopéda, ten sa zasmial, že či jej to spôsobuje nejaké problémy, my že nie, tak on že je to OK. Druhého ortopéda som sa na to len pýtala, bez nej a on tiež že to nič nie je.
Takže asi takto. Ktovie, či to nie je nejaká začínajúca artritída. V článku píšu, že to treba včas podchytiť a keď idete k lekárovi, tak nič.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pyton
Na internete som čítala o súvise psoriázi a artritídy, čo ma dosť prekvapilo. Pochybujem, že nejaký lekár to bude takto spájať...

"Odhaduje sa, že tridsať až štyridsať percent pacientov s chronickým kožným ochorením - psoriázou trpí súčasne aj psoriatickou artritídou.
Pacienti trpia suchou pokožkou pokrytou narastajúcimi červenými fľakmi a bolesťami kĺbov, ktoré sú charakteristické pre artritídu. Zápal sa vyskytuje v ktoromkoľvek kĺbe, najmä však na prstoch, zápästiach, kolenách a členkoch. Zapálené kĺby sa však niekedy prejavujú až desať rokov po prvých príznakoch psoriázy. K spoločným príznakom patrí stuhnutosť, bolesť a opuchy kĺbov, ktoré môžu postupne viesť až k úplnej deštrukcii kĺbov a zapríčiniť pokles pohyblivosti."

/http://zena.sme.sk/c/2550059/Bolia-vas-klby-Odteraz-bude-vas-boj-lahsi.html/


Moja malá má dermatitídu, či ako sa presne volá ten ekzém, je to podobné tej psoriáze, aj to podobne liečia /niektoré veci - soľ, krémy.../ no a teraz jej niekedy tak vŕzga v bedrovom kĺbe, hlavne ráno, bola som s ňou u ortopéda, ten sa zasmial, že či jej to spôsobuje nejaké problémy, my že nie, tak on že je to OK. Druhého ortopéda som sa na to len pýtala, bez nej a on tiež že to nič nie je.
Takže asi takto. Ktovie, či to nie je nejaká začínajúca artritída. V článku píšu, že to treba včas podchytiť a keď idete k lekárovi, tak nič.
Alergikom v tejto súvislosti kontrolujú občas ASLO v krvi. neviem Ti povedať podrobnosti, ale z toho môžu oni vraj vidieť čo treba ...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Díky evina. Nedávno jej robila preventívku s odberom krvi detská obvodná a nejaký údaj , no mne sa veru zdá, že nejaké ASLO, tam vyskočilo mimo hranicu a ona, že v jej prípade, keďže rastie, tak je to OK. Takže všetko je OK

PS A nevieš náhodou presnejšie, čo to ASLO je?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pyton
Díky evina. Nedávno jej robila preventívku s odberom krvi detská obvodná a nejaký údaj , no mne sa veru zdá, že nejaké ASLO, tam vyskočilo mimo hranicu a ona, že v jej prípade, keďže rastie, tak je to OK. Takže všetko je OK

PS A nevieš náhodou presnejšie, čo to ASLO je?
To myslím signalizje nejaký zápal, resp, reumu alebo podobné problémy v kĺboch.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Moc dík evina, takže sa na to pozriem ešte raz a za tou detskou sa vyberiem opäť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pyton
Moc dík evina, takže sa na to pozriem ešte raz a za tou detskou sa vyberiem opäť.
Ak však ona rastie, vtedy naozaj sú tie hodnoty niekedy zvýšené, aby ju zbytočne necpali Penclenom. Ak by mala také problémy, asi by sa Ti už aj sťažovala na bolesti v kĺboch. Najmä ak sa ten ekzém napr. vyhodí na rukách, vtedy to tie chúdence cítia aj v kĺboch
0 0
sophia2 sophia2

sophia2 je offline (nepripojený) sophia2

zszitas
Ja sa zaoberam s manzelkou uz tri roky distribuciou Aloe vera pripravkov, preto mame tolko skusenosti. Pomaha vlastne v kazdej oblasti, preto sa nazyva kralovnou liecivych rastlin. Cele tajomstvo je v tom, ze obsahuje velmi siroku skalu biologicky ucinnych latok/ vitaminy, mineraly, amynokyseliny, enzimy a mnoho dalsich/ a nase telo z toho posklada alebo vyberie si to co mu chyba. Vacsina problemov vznika vtedy, ak nieco chyba z organizmu, alebo nicoho je privela - konzerv. latky a pod. Aloe vera doplni nedostatok a detoxikuje. Nepoznam lepsi doplnok vyzivy.
Ak napisete z ktorej casti Slovenska ste, doporucim Vam kvalitneho poradcu.
Nedoporucujem kupovat vsetko, kde je napisane aloe, dnes predaju aj aloe ponozky :-) Kde nie je pecat medzinarodnej vedeckej rady pre aloe, to by som nekupoval. Nasa firma garantuje aj 100 perc.spokojnost zakaznika, tj, ak nie ste spokojny s tovarom z hociakych pricin, dostanete naspat peniaze, ale to je uz na dlhsiu debatu. Rad poradim hoci komu v tejto oblasti, lebo tomu rozumiem, len mi napiste.
Bývam v Nitre,chcela by som sa spýtať na predajcu v mojom blízkom okolí?Manžel má psoriázu už 3 roky a nič mu nepomáha,už sme skúšali aj homeopatiu.Zaujali ma tie prípravky z aloe vera,mohlo by mu to pomoct.Ďakujem sophia
Naposledy upravil sophia2 : 15.02.06 at 15:58
0 0
petruška petruška

petruška je offline (nepripojený) petruška

Ja mám bohužiaľ psoriázu už niekoľko rokov a mám s ňou ako i s rôznymi výrobkami obrovské skúsenosti - počnúc rôznymi masťami - kúpeľmi - čínskou metódou za ktorú som zaplatila celý majetok, prísnou dietou, homeopatickou liečbou, kpaním v mori ako i chodením na Podhájsku (bývam od kúpaliska 3 km - takže to nie je problém), skúsila som aj aloe vera - gely, spreje, ... - už si kľudne môžem založiť aj nejakú poradenskú agentúru. Všetko je individuálne a je to prechodné. Stále som takého názoru, že všetko je vec vnútorného pokoja a postihnutý sa chytá aj slamky. Teraz momentálne používam výrobky SKIN CAP sprej a krém, ale je to dosť finančne náročné - bola som už takmer čistá ale nejakosa to vracia naspäť. Ak by ste chceli bližšie informácie o všetkých prostriedkoch, ktoré som vyskúšala, tak sa kľudne ozvite. Nádej zomiera posledná a je úspech aspoň zmierniť prejavy ak sa nedá úplne odstrániť. Pre postihnutého človeka je to najmä estetický problém - zahalené telo, bez plavárne, bez kúpaliska - lebo každý čumákuje ... Je to problém naozaj a pochopiť to dokáže iba ten, kto "večnou kamoškou psorkou" žije v tesnej blízkosti. Teraz už musím končiť, ale rada sa podelím s mojimi skúsenosťami - mám ich skutočne bohaté.
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Petruska, chcem sa spytat, ci si niekedy uzivala tabletky Scin Cap a ci si skusila kubansku kozmetiku Dr. Carlos? A dieta ti nepomohla? Diky za odpoved!
0 0
petruška petruška

petruška je offline (nepripojený) petruška

Takže, tabletky som neskúšala, pretože som už vyskúšala niekoľko overených receptov - tabletiek a som už unavená z neustáleho sledovania - pred jedlom, po jedle, každé ráno ... Na scin-cap som prešla po homeopatickej liečbe ktorá prebiehala asi v tom štýle že som užívala štyri druhy homeopatík - každý druh v jedno ráno na lačno po dobu 2 rokov - takže som bola z toho všetkého unavená a výsledok bol minimálny - celé leto som chodila na Podhájsku a slnila som sa. Výsledky boli uspokojivé ale len počas leta, potom sa to vrátilo. V októbri som sa rozhodla pre navodenie atmosféry ako v kúpeľoch smrdáky, resp. podmienky leta- ale rozdiel v tom, že som sa chodila každý deň kúpať do vane so 100% geotermálnou vodou Podhájska a potom opaľovanie v primeranej dávke zdrevej telu horským slnkom. Celkovo som navštívila kúpanie asi 28 krát. Výsledky boli super ale zase iba na dočasnú dobu. Od januára mám iba scin cap a asi sprej je lepší - ale som zistila, že sa scin cap neznáša so slanou vodou - takže nemôžem kombinovať aj s Podhájskou ale musím asi dokončiť liežbu až do vymiznutia príznakov. Aspoň dúfam. O kubánskej kozmetike som počula, ale som ju ešte nevyskúšala - pretože asi nie je prospešné kombinovať viac a spolu naraz (vrámci urýchlenia uzdravenia) Diétu, ktorú som zažila bola kombinovaná spolu s činskou metódou a bola viac než drastická a neviem ako som to mohla prežiť. Jeden mesiac to bola dieta silne založená na oddelenej strave, drtuhý mesiac jeen deň som jedla len tekvicu (cukinu) udusenú na vode plus nejaký muškátový orech + jeden krajec na sucho opečeného chleba, druhý deň zase zelené fazuľové struky + opečený chlieb v množstve asi 2 kg denne zeleniny na raňajky, na obed, na večeru po dobu 30 dní, nuž a potom som mala povolené ďalší mesiac 1 deň oddelená strava, druhý deň cukina, tretí deň oddelená strava, štvrtý deň fazuľa, a zase oddelená strava a takto sa to stiredalo. Hmotnosť sa mi udržala (mám 52 kg), ale inak žiadne výsledky. Podhájska je dobrá hlavne cez leto spolu so slnkom a hlavne vaňové kúpele - bez slnka to nie je ono. Už teraz sa teším na leto.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Od 19.2.06 je príspevok od kukučky umiestnený na zdraví v téme alergia. Uviedla tam dobrú webstránku. Celú som ju prečítala. O vplyve ľanových semienok na zdravie hovorila nedávno aj Dr. Horáková z Chemickotechnologickej fakulty STU v BA v Slovenskom Rozhlase v Nočnej pyramíde. Taktiež uvádzala zaviesť do denného príjmu 2 lyžičky ľanových semienok. Bohužiaľ som nepočúvala celú reláciu. Možno ju má SRo v archíve.
Stránka, ktorú uviedla kukučka, je venovaná povedala by som najmä jednej ústrednej diagnóze. Ale je tam uvedená aj lupienka a iné.
0 0
Stela77 Stela77

Stela77 je offline (nepripojený) Stela77

Ja sa chystám tento rok na ostrov Vulcano, som zvedava, čo to spraví. Minulý rok som chodila mesiac do Trenč. Teplíc - do Tomésy, zišlo mi to, ale po dvoch týždňoch som mala všetko späť.
0 0
zmifo zmifo

zmifo je offline (nepripojený) zmifo

slobodný tridsiatnik
Ahojte! Mam 10 rokov psoriazu. Chcel by som poprosit o radu a pomoc pri lieceni tejto choroby. Vyskusal som uz rozne sposoby liecenia ako aj rozne rady a rozne druhy masti a liekov. Zaujala ma vsak liecba tejto choroby pomocou aloe vera. Poprosil by som teda o radu, ktore vyrobky mi odporucate pripadne s ktorymi mate najlepsie skusenosti. Dakujem!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pripojím sa aj ja k tejto téme , moja 24-ročná dcéra v poslednom čase má problémy so svrbením lakťov a aj ju bolia , spravia sa jej také drobné vyrážky , po čase to zmizne a lakte ju bolia i naďalej .Je už objednaná aj kožnej doktorke , ide ku nej na budúci týždeň , ale aj ja sa obávam , aby to nemala začínajúcu psoriázu .
V detstve prekonávala veľmi často hnisavé anginy , čo skončilo výberom mandlí v jej 15 rokoch .
Nechcem si namýšľať , ale obavu mám .
0 0
dudodu dudodu

dudodu je offline (nepripojený) dudodu

Práve včera som bol na jednom odbornom seminári, kde takto postihnutí ľudia veľmi vyzdvihovali Collagen Black - www.zivykolagen.tk . Treba ho nanášať na okraje postupne od okrajov postihnuteho miesta.
0 0
pclady pclady

pclady je offline (nepripojený) pclady

Ahojte Všetci,

pred 4 mesiacmi som Vám slubila, že sa ozvem ak už budem dlhší čas používať produkty Biodelta (kupel) a Biogama (krem).
Aplikujem to nasledovne už 4.mesiac:
- 5 dní 50-60min kúpeľ Biodelta
- 3-5 dní pauza
- 3 dní krém Biogama
- 3-5 dní pauza
Vedľa toho nepoužívam iný prípravok, len občas krém na premastenie, čo mi pripravia v lekárni podľa receptu od kožnej lekárky.
Zlepšenie som spozorovala od skončenia 2.kúry. Teraz sa už nešupe, ložiská sú omnoho menej suché, malé sa aj vytratili, väčšie sa vybledli resp. v častiach ustúpili. A podľa mňa je ešte tiež dôležité, že sa mi nevytvárali nové ložiská. Teda mám z toho dobrý pocit. Som zvedavá, že čo bude po ďalších dvoch mesiacoch.

Joj, ešte musím dodať, že za posledný mesiac a pol som bola 8 krát v soľnej jaskyni - neviem posúdiť, či to mal tiež blahodarný účinok na kožu, ale pravdepodobne áno. Ako však vieme na našu potvorku (psoriázu) pôsobí veľmi zle stres, a na neho odbúravanie / relax je soľná jaskyna tiež veľmi dobrá.

Majte sa krásne,
a nezabudnite: už prichádza jar a slniečko a s pomocou nich a optimizmu ľahšie vyhráme tento boj

G.
0 0
tuher tuher

tuher je offline (nepripojený) tuher

Dobrý deň.

Mám psoriázu desať rokov a vyskúšal som už všeličo. Ak máte záujem pozhovárať sa bližšie na túto tému, môžete mi napísať na tomas@uher.sk.

Prajem pekný deň.

Tomáš Uher.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Prikladám zaujímavý link o psoriáze, je tu veľa informácii od odborníkov. Aj o ekzéme atď.
http://www.spae.sk/helios2002_2.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať