Zavrieť

Porady

PSORIAZA

Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozem poradit sprostredkovanu radu (ja, chvala Bohu touto chorobou netrpim). Moja sesternica ma psoriazu uz asi 40 rokov. Vyliecit sa to udajne neda, ale da sa zmiernit. Chodila kazdy rok k moru, aspon na 3 tyzdne. Liecebny ucinok to malo asi 10 mesiacov. Pred tromi rokmi bola v Izraeli, kupala sa v Mrtvom mori a ma pokoj doteraz.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
oskarka oskarka

oskarka je offline (nepripojený) oskarka

Prilepená príloha (ak sa mi ju podarilo prilepiť) cituje z bylinkárskej literatúry.

O.i. - Mám známu ktorá striktne dodržiava diétu a údajne jej veľmi pomohlo Mŕtve more.

Čo sa týka čaju, ak nepomôže určite neuškodí. Ale treba ho naozaj piť na litre.
0 0
terezaka terezaka

terezaka je offline (nepripojený) terezaka

manželka,matka troch dospelých detí ...viac
Vyskúšaj Podhájsku sú to slané termálne kúpele na Slovensku, niekde medzi Levicami a Novými Zámkami. Vraj majú dobrý účinok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som pocula, ze voda v Podhajskej ma zlozenie mineralov ako voda v Mrtvom mori.
Ale ci pomaha aj psoriatikom, neviem. Vyskusat by sa to mohlo. Prajem vela uspechov v lieceni.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Neviem si spomenúť ako sa to volá, ale v Poľsku v lekárni predávajú takú "vodičku"
ktorá je aj na ekzémi, stojí okolo 50,-Sk,je aj na iné kožné choroby a môj teraz bývalý
kolega si natieral s ňou chrbát-mal dosť veľké biele fľaky od psoriázy,potom červené ,šúpalo sa to...,Mám tetu Polku takže ak máš záujem 19.6. tam idem potom ti môžem presne napísať ako sa to volá.Inak vtedy tomu kolegovi to pomohlo a vraví,že odvtedy má pokoj,ale sú to flaštičky asi ako nosné kvapky a u nás nieje nič podobné. I
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

So psoriazou skúsenosti nemám, ale si myslím, že tam problém je hlavne vnútorný, takže si treba preliečiť aj vnútro, príp.možno čosi aj psychické. Neviem, či tu smiem napísať, ale skús www.energy.sk - sú to výrobky z byliniek, z vody z Podhájskej a výťažkov z bahna z Podhájskej. Nie sú drahé, ale určite dobré.Vrelo doporučujem
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Aj u nás sú prípravky proti psoriáze,je to mydlo a šampón z Kuby.Dostať to v dobrých lekárňach.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Moja mama s tým žije už 30 rokov. Vyskúšala už všetko možné, ale jediné, čo jej pomohlo t.j. mala pokoj cca na 2 roky bolo Mŕtve more. Pre učiteľku ako ona, je to však dosť finančne náročné, tak sa snaží ísť k hociktorému moru, čo jej v podstate tiež pomáha, len na kratšiu dobu. Viem, že si musí dávať pozor s prechladnutím, lebo to je s ňou potom koniec. Hneď sa vysype. To je na všetkom najhoršie, že sa vie o tom, že je to choroba vnútorností, ale pre lekárov je ľahšie natierať mastičkami ako dôkladne vyšetriť od čoho to môže byť. Keď vidím v lete, že chodí v dlhom tričku a dlhej sukni v 30 stupňových horúčavách, ide mi srdce puknúť od žiaľu. Ona sa už s tým zmierila a naučila sa s tým žiť, čo je najhlavnejšie, lebo veď čo iného jej zostáva.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Alexandra Molnárová
Moja mama s tým žije už 30 rokov. Vyskúšala už všetko možné, ale jediné, čo jej pomohlo t.j. mala pokoj cca na 2 roky bolo Mŕtve more. Pre učiteľku ako ona, je to však dosť finančne náročné, tak sa snaží ísť k hociktorému moru, čo jej v podstate tiež pomáha, len na kratšiu dobu. Viem, že si musí dávať pozor s prechladnutím, lebo to je s ňou potom koniec. Hneď sa vysype. To je na všetkom najhoršie, že sa vie o tom, že je to choroba vnútorností, ale pre lekárov je ľahšie natierať mastičkami ako dôkladne vyšetriť od čoho to môže byť. Keď vidím v lete, že chodí v dlhom tričku a dlhej sukni v 30 stupňových horúčavách, ide mi srdce puknúť od žiaľu. Ona sa už s tým zmierila a naučila sa s tým žiť, čo je najhlavnejšie, lebo veď čo iného jej zostáva.
Presne, myslim, ze vela na tom nesie aj nezaujem lekarov o nas....moja mama tym trpi asi 20 rokov, kolena, lakte, vlasova pokozka - a ja som to mala naposledy v 6 rokoch, kedy som lezala v Skalici pol roka a liecili ma B12 stkami, ichtiovymi mastami a sirovym mydlom a mala som pokoj az do tohto roka do velkej noci, kedy som sa vysypala na celom tele. Najskor na bruchu a potom to postupovalo na nohy, ruky a trocha aj na tvari... Bola som s tym na pohotovosti, oznacili to za alergiu, dali akysi solny roztok na potieranie proti svrbeniu. Po 2 tyzdnoch to uz oznacili za psoriazu, vraj mame sezonne zhorsenie, pretoze sa to objavilo aj bratovi vo vlasoch. Takze do dnesneho dna som pojedla kopu hormonalnych tabletiek a vymenila niekolko masticiek. Tiez som vyskusala kupel v Sulfatane (sirovy prasok). Dnes je to sice lepsie, ale mam toho este neurekom, najme na trupe. Kto to pozna, vie, ze je to velmi neprijemne, najme pre mladych, ako sme my. Najviac ma na tom trapi ten nezaujem koznej lekarky, ktora skonstatovanim sezonneho zhorsenia s liecbou akoby skoncila. Myslim, ze mohla dat aspon kupele v Smrdakoch, pretoze moj vysyp bol velmi brutalny. Lenze im je to jedno...... a my musime bojovat ako vieme.

Dakujem vsetkym za rady....

Prajem vsetkym s tymto problemom vela sil, najme dusevnych, pretoze sama viem, ake to je hrozne..
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja som sprostredkovane počula, že niekomu veľmi pomohol liečebný systém TOMESA. Môžeš si dať do vyhľadávača bližšie info.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Chodia si to liečiť na Vulcano, pri Sicílii,je tam sírové bahno a aj voda je v mori je liečivá
,asi do 50m od brehu.Vidíte ako tam bublá to bahno,je tam aj biely piesok.Lepšie ísť tam v septembri lebo je to pri Sicílii a v lete tam býva až 40 niekedy viac stupňov.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Práve včera som sa rozprávala s jednou slečnou, ktorá má spomínané kožné ochoronie. Nakoľko viem, ako psorka vyzerá, žasla som, keď mi ukázala na lakťoch dve malé bledučko ružové fliačiky. Takto vyzerá jej psorka vraj už niekoľko rokov. Lieči ju bilinkár z Trenčianskych Teplíc- pán Dedik. Čítala som o ňom minulý rok v článku o Lenke Hriadeľovej. Uviedla,že ju vyliečil z atopického exému. Dcéra má tiež atop.exém a minulý týždeň začala užívať od p.Dedika kvapky. Tiež dostala aj bylinný prípravok na potieranie vysypaných miest. Časom dám vedieť o účinku tejto liečby. Možno majú aj iní skúsenosti s týmto bylinkárom. Napíšte, prosím ich.
Mám telef.kontakt na neho,keď má niekto záujem, pošlem cez SS.
Naposledy upravil Monica : 09.06.05 at 20:53
0 0
Monk Monk

Monk je offline (nepripojený) Monk

Zdravim dalsieho bojovnika v marnej vojne s psoriazou,nezufajme ludkovia ved sme aj tak krasni, a mozme byt radi ze nezijeme v stredoveku kedy toto ochorenie zamienali s malomocenstvom...Odporucam, najma Bubike, ihned zmenit lekara a noveho presvedcit na fototerapiu,je to forma ozarovania (podobne horskemu slnku,prip.solariu) Momentalne tuto liec.metodu skusam prvykrat,ale snad s optimistickym myslenim bude pokozka aspon trosku v poho.. Myslim ze je to miernejsia forma oproti hormonalnym pripravkom,prip. nejakym liekom ktore ovplyvnuju genetiku (zvlast pre pacientov ktori si babatka este len planuju,nie je to sranda) A najdolezitejsie (asi aj najtazsie v tejto dobe) je ako sa len da odburat stres a tesit sa zo zivota...ved aj tak sme krasni, Mo
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Monk
Zdravim dalsieho bojovnika v marnej vojne s psoriazou,nezufajme ludkovia ved sme aj tak krasni, a mozme byt radi ze nezijeme v stredoveku kedy toto ochorenie zamienali s malomocenstvom...Odporucam, najma Bubike, ihned zmenit lekara a noveho presvedcit na fototerapiu,je to forma ozarovania (podobne horskemu slnku,prip.solariu) Momentalne tuto liec.metodu skusam prvykrat,ale snad s optimistickym myslenim bude pokozka aspon trosku v poho.. Myslim ze je to miernejsia forma oproti hormonalnym pripravkom,prip. nejakym liekom ktore ovplyvnuju genetiku (zvlast pre pacientov ktori si babatka este len planuju,nie je to sranda) A najdolezitejsie (asi aj najtazsie v tejto dobe) je ako sa len da odburat stres a tesit sa zo zivota...ved aj tak sme krasni, Mo
sme krasni, to je pravda........i ked nas to niekedy hrozne svrbi a obera o chut do zivota....
Na zmene lekara intenzivne pracujem :O) a idem vyskusat nahrievanie s biolampou, vraj to pomaha..........tak dam vediet
0 0
TESA TESA

TESA je offline (nepripojený) TESA

Dakujem mnohokrát za veľa príspevkov, ktoré ste mi napísali na moju tému.

Ja osobne psorku nemám ale má ju môj syn, ktorý má 20 rokov a veľmi ma
to mrzí, že mu nemôžem pomôcť. Skúsim začať šetriť na to Mrtve more, ktoré
mi viacere odporúčate a snáď mu to pomôže. Ďakujem veľakrát za podporu
a inforácie o tejto chorobe. Zdravím
0 0
TESA TESA

TESA je offline (nepripojený) TESA

Monica
Práve včera som sa rozprávala s jednou slečnou, ktorá má spomínané kožné ochoronie. Nakoľko viem, ako psorka vyzerá, žasla som, keď mi ukázala na lakťoch dve malé bledučko ružové fliačiky. Takto vyzerá jej psorka vraj už niekoľko rokov. Lieči ju bilinkár z Trenčianskych Teplíc- pán Dedik. Čítala som o ňom minulý rok v článku o Lenke Hriadeľovej. Uviedla,že ju vyliečil z atopického exému. Dcéra má tiež atop.exém a minulý týždeň začala užívať od p.Dedika kvapky. Tiež dostala aj bylinný prípravok na potieranie vysypaných miest. Časom dám vedieť o účinku tejto liečby. Možno majú aj iní skúsenosti s týmto bylinkárom. Napíšte, prosím o nich.
Mám telef.kontakt na neho,keď má niekto záujem, pošlem cez SS.
Monica bola by som Ti vďačná, keby si mi poslala to číslo telefónu na toho bylinkára
aby som mohla synovi niečo objednať. Mockrát ďakujem. TESA
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

akurát som v nejakých novinách čítala o zájazdoch na splátky. Asi by som nečakala, kým našetrím, ale myslím, že by som radšej tie splátky vyskúšala, nech by sa mu to už nerozširovalo. Idú prázdniny - to je príležitosť a navyše, nevypadol by zo školy na jeseň. Držím mu palce, nech sa mu to zlepší.
0 0
TESA TESA

TESA je offline (nepripojený) TESA

Díky za radu ayya, budem sa asi ňou riadiť a pošlem syna k Mrtvemu moru.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dosť sa tu popísalo aj o soľných jaskyniach. Pokiaľ viem, doporučujú to aj na psoriázu. Ale osobné skúsenosti nemám. Za vysúšanie to hádam stojí a je to lacnejšie ako ísť k Mŕtvemu moru.
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

Je to choroba imunity a ma suvis aj s travenim a kadecim. Uz dost dobrych rad popisali predo mnou, aj ja som pocul o nich. More ozaj vacsine pomoze, masticky liecia lem dosledok a posobia kratkodobo. Vyskusaj pit stavu a caj z aloe vera, vyborne detoxikuje a vyzivuje organizmus a crevny trakt. Este je dobre pri tom uzivat antioxidanty /vitaminy A-beta karoten, C, E, selen a pod/ a nenasytene mastne kyseliny omega 3 a 9. Mame dobre skusenosti hlavne u deti, ale aj u dospelych. Dolezity je aj kvalitny sprchovaci sampon na prirodnej baze.
Naucit sa s tym zit, alebo bojojovat a zvitazit...tazke rozhodnutie.
Vela uspechov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať