Zavrieť

Porady

PSORIAZA

Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Usporiadat
RAMBO1111111 RAMBO1111111

RAMBO1111111 je offline (nepripojený) RAMBO1111111

...ano pomohla!(inak by som to nespomenul-nemám rád klamstvá a výmysly ktorými nás už aj tak kŕmia všade naokolo)
psoriázu som mal od prstov cez lakte a celý chrbát a celé nohy..ale to veľké plochy! nie bodky alebo menšie škvrny ale doslova MAPY! Skúšal som ako každý tie maste (ktoré spočiatku "pomohli" ale neskôr som zistil,že po používaní tých nezmyslov som mal toho omnoho viacej! Kúpil som si Bioptron lampu čo môžem odporučiť,ale to by som nič iné nerobil,len sa nasvecoval celé dni a to sa nedá ak človek má prácu,deti,rodinu....určitú dobu som užíval hlavne čaje resp. Pýr plazivý,ktorý je síce hnusný,ale čistí telo! prestal som piť pivo,mlieko,prestal som konzumovať hovädzie a veľa pijem vodu čo mi neskôr odporúčal piť aj spomínaný Mudr. Šuch,ktorého náhodou si všimla moja žena na Markíze v Reflexe...zavolali sme tam a odvtedy ich ordináciu navštevujem už dva roky raz do týždňa a platenie raz za tri týždne 10eur čo si myslím,že veľmi dobrá cena. Psoriázu ešte mám,ale len na spodnej časti chrbta a trocha na lýtkach! Môžem však do pohody chodiť v tričku alebo v tielku,kraťase som minulý rok nenosil,ale tento rok to vyzerá nádejne!
P.S. aby si niekto náhodou nemyslel,že robím niekomu reklamu! Vyskúšajte tam zavolať a sami budete prekvapený čo tam chodí ľudí....ordinujú v Krušovciach pri Topoľčanoch,v Nitre v Bratislave a v ďalších mestách,ale to už si musí zistiť každý sám.....pozrite si Reflex na Markíze v archíve by to mali mať. Dúfam,že som pomohol
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozem poradit sprostredkovanu radu (ja, chvala Bohu touto chorobou netrpim). Moja sesternica ma psoriazu uz asi 40 rokov. Vyliecit sa to udajne neda, ale da sa zmiernit. Chodila kazdy rok k moru, aspon na 3 tyzdne. Liecebny ucinok to malo asi 10 mesiacov. Pred tromi rokmi bola v Izraeli, kupala sa v Mrtvom mori a ma pokoj doteraz.
2 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Čo tak vyskúšať liečenie prirodzenou stravou, dcéra sa rozprávala s jedným pánom ktorý mal psioriázu (okrem inej pre neho závažnejšej choroby) asi dva roky, potom prešiel na surovú stravu a psioriáza bola preč, denne ho strava vyjde 5 €.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

kargo Pozri príspevok
Čo to vlastne je " surová strava " ?
Surové mäso? Zemiaky? Ryža?Cestoviny?Strukoviny? Čo sa dá jesť surové denne a pokryje energetickú potrebu človeka, ktorý si musí svoj plat tvrdo odpracovať ? Buď mi to niekto už konečne povedzte alebo sa prosím zdržte rád čo sú k ničomu.
Prečo ľudia zvyčajne pri odporúčaní surovej stravy reagujú podobne ako Ty?
Prečo ako prvé spomínaš mäso?
Je veľa literatúry, v ktorej sa dozvieš všetko o surovej strave, ale keďže mám vlastnú skúsenosť, je to predovšetkým surová zelenina, ovocie, naklíčené semená obilním, strukovín, studené výluhy bylín a mäd. Áno, je možné aj pri takomto stravovaní vykonávať fyzicky náročnú prácu, dokonca získame pri takomto stravovaní oveľa viac energie, ako pri stravovaní u nás zaužívanom.
Táto forma stravovania je vhodná takmer pri všetkých ochoreniach, je to určitá forma odľahčenia organizmu a predovšetkým spôsob, ako detoxikovať organizmus od nežiaducich látok, ktoré sa nesprávnym životným štýlom hromadia v našom organizme a sú príčinou mnohých aj veľmi vážnych ochorení. Pri psoriáze, jednoznačne, surová strava má výrazný vplyv na vyliečenie.
Je na každom z nás, ako sa rozhodne. Je jednoduchšie niečo spochybňovať, ako hľadať cestu k poznaniu.
2 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
techtlemechtle
ahojte,
psoriaza ma hneva cca 5r. a samozrejme som najprv skákala ako mi lekárka pískala :-) Zlom prišiel keď mi to začalo ísť na tvár a dlane... za vinu to dávam extra stresovému obdobiu. viete si predstaviť čo to znamená pre ženu ktorá má hlavne reprezentatívnu prácu. taká babička Mgr. v lekárni v tatrách na dovolenke keď mi zbadala ruky tak ma oslovila, že čo s tým robím... a tak sme sa jedna druhej posťažovali a ona ma naviedla na pitie mladej žihlavy(odvar/čaj), nasviecovanie biolampou(našťastie ju máme v rodine lebo je drahá ako xxx) a zastaviť všeljaké pokusy krémov o ktorých sa bežne píše(však babka má pravdu lebo čo na nás vyskakuje tak je platená reklama a teda ide o zisk). Povedala tiež, že nech sa zmierim, že to vio mne bude stále ale dá sa toho viditeľne zbaviť a potlačiť. Vytiahla na mňa mastičku za 3,10€(volá sa regeneračná bylinná masť, robí to Dr.Dudek) že nie je zlato všetko čo sa blyští :-) a hlavne mám byť stále v pohode bez stresu a usmievať sa :-) a ak peňaženka dovolí tak min. raz za rok k moru + dopriať si aj pobyt v solných baniach(inak príjemné prostredie kde vždy zaspím :-) Vravela mi, že najlepšie je dať mastičku na postihnuté miesta hrubšiu vrstvu a následne osviecovať biolampou. Snažím sa to dodržiavam asi cca 4 mesiac a už som jej po známych poslala bábovku :-) a ona mne ďalšiu mastičku že za bábovku :-) Neviem čo z prhlavy, biolampy a regeneračnej bylinnej masti pomohlo najviac ale prhlava a mastička sú za facku až na tú lampu. pravda je, že nie stále som mala čas na svietenie všetkých miest ale ustupovalo mi to všade rovnako tak asi to bolo prhlavou a tou masťou... Dnes to mám viditeľné už len trocha na vnútornom stehne a verím že aj toho sa zbavím. Inak z tej maste som si robila aj masku na tvár, krk a nočný zábal na ruky v bavlnených rukavičkách a výsledok je poxxxx :-) Keď som pred týždňom bola u kožnej tak len kývla rukou, že náhoda :-) a nech pozdravím Mgr. z tatier... krava! :-) ešte odkaz čo som našla http://dr-dudek.sk/regeneracna-bylinna-mast
Jediný príspevok a - aká to náhoda - SPAM

Akí sú tí spameri originálni, kto by toto vymyslel?
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Šupka listov obsahuje latex ten nie je vhodný na vnutorné užívanie.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Gelargin gel je kortikoidný/hormonálny/preparát a nemala by ho lekáreň vydať bez predpisu.Pokiaľ ho dlhodobe a denne používate na hlavu,skôr alebo neskôr budete mať závažný problém.Aj ked uznávam že aj psoriáza v hlave závažným problémom je.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Psoriaza ma viacero foriem, to, co sa prejavuje ako supiny, vyrazky, flaky apodobne na pokozke, je iba prejav zlej detoxikacie.
konkretne Psoriaza je prejavom nedostatocnej ocisty v peceni, a naviac "pofarbena" psychicj´kymi tazkostami.
Mam osobnu skusenost, ze po viacrocnom trapeni a estetickej traume na psoriazu zabrali ukludnujúce caje, vela, vela cistej vody s pridaním citronovej sťavy a samozrejme prisna dieta. Ak sa chcete zbavit co najskor psoriazy, zvazte, ci vam "ta obeta " za to stoji a prejdite na cas urcity na surovu stravu. Najskor budete mat pocit, ze sa vam to zhorsuje, co je dobra znamka, nastupuje "liecebna kriza" a telo sa zbavuje necistot. Prvotne priznaky mozu byt aj bolesti hlavy a ine nevolnosti, ktore vsak po 10-14 dnoch ustúpia. Ak budete pochybovat, ci sa da pracovat na surovej strave, odpoved znie da, aj tazko! Urcite vylucite kortikoidy a vselijake zarucene dobre potravinove doplnky. Voda, voda, voda....a vyriesit si problemy, ktore viete, ktore sa nedaju, nezapodievajte sa nimi, cas to poriesi.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

kargo Pozri príspevok
Prvé spomínam mäso preto, lebo viem že na slovenskom trhu nie je žiadne ktoré by som si mohol dovoliť a ktoré by sa dalo jesť bez zdravotného rizika surové.
Literatúry je skutočne dosť a tak som začal počítať. Vyšlo mi z toho že by som musel denne zjesť - ak by som si chcel zachovať aspoň takú pestrosť zeleniny a ovocia ako doteraz - 2 až 4 kg surovej stravy ! Objem tohoto množstva by bol 4 až 8 litrov ! Samozrejme je tu možnosť to množstvo zredukovať uhľohydrátmi . Nevidí sa mi to ako zdravé riešenie pretože ľudské telo si vie udržať len ich malú zásobu a zvyšok uloží do "pneumatiky" na páse.
Tú ďalšiu vetu neberiem vážne - sama vieš že to nevieš dokázať. Nevieš tak isto ako ani ja neviem o žiadnom ťažko pracujúcom človeku žijúcom na surovej strave.
Nechcem polemizovať o liečebnom účinku surovej stravy, nech to posúdi ten čo to skúsil. Ale buď mi napíš aspoň týždňový jedálniček alebo sa prestaň čudovať ako reagujem na takéto rady.
Anjelík, ale viem to dokázať
Neviem však, čo pod ťažko pracujúcim človekom myslíš-upresni no a jedálníček Ti pošlem, aby si sa mohol čudovať Ty /momentálne som v časovej tiesni./
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ups...a ešte večera.
-zeleninový šalát s listovej a koreňovej zeleniny s lieskovými orechami
-zeleninový šalát s naklíčenou šošovicou
-zeleninový šalát s vlašskými orechami
-zeleninový šalát s domácim tvarohom
-zeleninový šalát zo zeleru-viď obed
-naklíčená šošovica s rajčinami a tvarohom
-zeleninový šalát s naklíčenou pšenicou
-miska naklíčenej slnečnice-semena a mandle.
Mlieko kozie alebo kravské nepasterizované, z neho vyrobený tvaroh.
Kaše sa zalievajú najviac 45 st.C teplou vodou, alebo sa zahrievajú na tešnto stupeň, podávame jedlá na teplom tanieri.
2anové semienko sa čerstvo melie a máča aspoň hodinu v teploj vode.
Kargo, teda ide to, ak má človek cieľ a hlavne uprace si to v hlave. Ak má niekto skutočný záujem niečo pre seba urobiť, cesta sa vždy nájde...tu je jej začiatok.
Samozrejme aj pre ostatných, ktorých surová strava zaujala. Ak bude záujem poskytnem aj iné recepty-osobne odskúšané
1 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Ked nase vnutorne organy predovsetkym velka cisticka pecen a posledny filtracny organ oblicky nemozu prirodzenym sposobom vypudit z tela stolicu a moc,zoberu si na pomoc najvacsi vylucovaci organ pokozku aby zivotaschopnost organizmu zachranili.Priroda si vzdy snazi zachovat prirodzenu rovnovahu.Za nu bojuje do sameho konca.
Alergie vratane vsetkych koznych ochoreni aj udajne neliecitelnej lupienky psoriazy alebo nova neurodermitida zmizne po niekolkych tyzdnoch akonahle prejdete na 100 percent surovu stravu.
Pre cloveka je obzvlast silnym sprievodcom alergie
1.Psenica
2.Kravske mlieko

Vsetke choroby maju povod v otrave ,mali by ste obzvlast venovat pozornost hrubemu crevu.
Najlepsia biologicka ocista sa da uskutocnit jedine ovocnou a zeleninovou stravou.Ovocna kyselina zmije aj ten najzazratejsi odpad ktory je u vas niekolko desiatok rokov,vratane vsetkych liekov ktore ste do seba dali pocas zivota.
Naposledy upravil Habbs : 16.09.10 at 19:32
1 0
daniel345 daniel345

daniel345 je offline (nepripojený) daniel345

alenka1:Rybky sa dajú kúpiť od chovateľov cez inzeráty na webe. To problém nie je. Problém je skôr to "skladovať". Rybky sú živé tvory, potrebujú svoj životný priestor, čistú vodu, pravidelne kŕmiť, ... Ja sa im starám o dobré životné podmienky a ony sa zase starajú o moju kožu. Je to taká vzájomná spolupráca.
Rybky potrebujú vhodnú nádrž. Dlho som nevedel zohnať vyhovujúcu nádrž, s vhodným objemom, ale hlavne aby prešla cez zárubňu. Čupieť dve hodiny v plastovom sude nebolo to pravé, orechové a o trepaní suda cez okno paneláku ani nehovorím. Nakoniec som si minulý rok dal nádrž vyrobiť podľa mojich požiadaviek a odvtedy už je to OK.
Rybky sú fajn, ale nie je to žiaden zázračný liek. Je to dlhodobá záležitosť a ja to vidím asi tak na doživotie.
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Moja skúsenosť:

Pravidelné, každoročné kúpanie v mori a opaľovanie!!!
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

abovejob Pozri príspevok
Psoriázu nemám. Skúsenosti vo svojom okolí áno.Všetky civilizačné ochorenia majú dva spoločné menovatele - psychika a výživa.
- Neviem čo urobiť po psychickej stránke - niekto môžno poradí.
- Pokiaľ ide o vnútro veľmi pomáhajú probiotiká - hlavne bulgarikus. Pri tejto kultúre je potrebné konzumovať aj prebiotikum lebo inak bulgarikus neprežije pasáž žalúdkom. Viaceré probiotiká dobre pôsobia ak sa používajú aj zvonku (asi nepoužiteľné na hlave - vo vlasoch).
- Vnútorne veľmi prospieva aj nenasýtená mastná kyselina Omega3 - ideálne aj je aspoň emusolovo micelizovaná (alebo ako sa to povie) aby bola využiteľnosť čo najväčšia. Pri Omege3 je treba dať pozor, aby keď pochádza z rýb, tak nech je to z voľne žijúcich rýb. Upozornenie: Vyhýbajte sa doplnkom, ktorých obsahom je aj omega6 čo je nasýtená mastná kyselina a máme jej prebytok...
Jednoznačne sa dokázalo, že stav sa zhoršuje po zjedení údenín. Konzumácia údenín by mala byť jednoznačne vylúčená, resp. obmedzená. Ďalej je pravda, že liečba masťami akýmikoľvek, je len voda na farmaceutický priemysel ... z hľadiska liečby nerieši nič. Omega 3 mastné kyseliny skutočne veľmi prospievajú. A v neposlednom rade je to stav chrupu, ktorý má vplyv na stav psoriázy. Akokoľvek šialene to znie, aj v prípade, že nemáte kazy, je možné, že pod niektorým zubom je zápalové ložisko (aj nebolestivé), ktoré tiež stav pokožky zhoršuje.
Na psoriázu veľmi pomáha slniečko.
Mne sa stav zlepšil tak o 90% oproti stavu spred roka. Avšak dermatologičkou doporučované "mastičky" som vyhodila do koša. Postihnuté miesta potieram výlučne krémami v BIO kvalite na báze bambuckého masla, resp. konope. Dôležitá je BIO kvalita, pretože každá chémia, aj keď farmaceutická, na koži škodí.
1 0
matka2009 matka2009

matka2009 je offline (nepripojený) matka2009

Kožní nemoci a potíže
Nemoci pokožky mají jednoho společného jmenovatele, a tím je nedostatek zinku a vitamínu A. Akné je mimo to známkou nedostatku železa. Kromě dostatku zinku (není jej možno přebrat) dodávat povinně i vitamín A, vitamíny skupiny B (nejlépe komplex). Při lupénce (psoriasis) podávat I kyselinu listovou. Z vitamínů skupiny B je nejdůležitější B6 – pyridoxin.
1) Bledá a nezdravá pokožka – nedostatek železa a křemíku.
2) Trofické změny pokožky – nedostatek železa.
3) Obecně dodávat hodně křemíku, hlavně pak při akné, spolu s vitamínem E.
4) Plísně nohou, jizvy, otoky apod. potírat vitamínem E v jakékoli podobě (nejlepší ovšem v oleji).
5) Drobné svraštěliny, vrásky nad ústy – nedostatek vitamínu B2 nebo železa nebo obojího.
6) Suchá, tenká pokožka – nedostatek železa a asi vitamínu A.
7) Pihy, skvrny apod. odstraňuje křen.
8) Furunkulóza – pomáhají listy z černého rybízu – viz příslušná stať.
9) Pro zkrášlení, vylepšení pokožky – směs z bylin s křemíkem, viz návody v textu


Než se začneme zabývat těmito problémy, musíme si uvědomit, že kromě úrazů a mechanického poškození pokožky žádné kožní nemoci snad s výjimkou některých vnějších infekcí vlastně neexistují, že to jsou vesměs otázky nemoci či dysfunkce látkové výměny.

Ekzémy obecně

Narušenou látkovou výměnu má velká většina naší současné populace, a tato porucha je pak příčinou celé řady kožních projevů. Všechny mají sice prakticky stejnou příčinu, ale mnohé z nich mají svůj specifický původ v nějakém konkrétním orgánu, správněji v dysfunkci nějakého orgánu. Většinou to bývá žlučník jakožto produkt činnosti jater, a pak také ledviny.
Pro určení, který orgán je onou příčinou, existuje v podstatě velmi jednoduchý návod. Pokud projevy kožní potíže vznikly v oblasti kloubů, konkrétně loktů a kolen, pak jde zcela jednoznačně o dysfunkci žlučníku. Znamená to především působit na žlučník. V první řadě je nutná dieta šetřící játra a následně působící na žlučník. Žlučník je také pravým původcem kožní choroby zvané lupénka neboli latinsky psoriasis. Projev této nemoci se může velice rozšířit až na oblast celého těla i do vlasové časti hlavy. Nemoc je dobře léčitelná při dodržování doporučených opatření. Medicína ji léčit nedovede. Osvědčená je přitom následující dieta:
- žádné živočišné tuky, především ne máslo (sádlo, slanina), žádné přepalované tuky (řízky, sekaná). Užívat rostlinné tuky a měkké margariny. Zvýšit přísun vitaminu E!
- žádné hovězí maso, ostatní jen libové, přednost má zvěřina, králík, drůbež.
- žádné sýry, mléko a mléčné výrobky, vápník z mléka nahrazovat třeba sardinkami, suchým tvarohem, který je možno ochutit, například medem.
- hodně zeleniny nejlépe ve formě vývaru, lesní plodiny, zelenina s vitaminem A, taktéž živočišné zdroje vitaminu A.
- hodně luštěnin a hub (hřibů).
- hodně mořských ryb ve všech podobách.

Kromě toho bych chtěl doporučit následující prostředky pro posílení a pro obnovu krve.
Syrovou mrkev postrouhat a osmažit dozlatova na oleji, pro děti možno ochutit (pomeranči, citrónem), jíst jednou denně. Hořec žlutý – kořen pomlít na prášek a vzduchotěsně uzavřít do skleničky. Třikrát denně na špičku nože půl hodiny před jídlem. Dětem podávat třeba v želatinové tobolce.
Kopřiva dvoudomá – natrhat nadrobno bez použití kovu mladý zelený list z nevykvetlé natě, umýt ve studené vodě a v mixeru s trochou vody rozmixovat. Přes sítko z umělé hmoty prolisovat a uschovat v chladničce. Užívat 3krát denně jednu čajovou lžičku před jídlem.
Zcela nepostradatelným pomocníkem při léčbě lupénky, ale i kterékoli jiné kožní potíže je vlaštovičníková tinktura. Dnes se již dostane na mnoha místech koupit, ale přesto doporučuji vlastní výrobu, která je jednoduchá a zajistí zaručenou kvalitu. Kvetoucí nať se nakrájí nadrobno, dá do dvou třetin láhve, nejlépe z tmavého skla a se širokým hrdlem a zalije se doplna lihem 80%. Nechá se 14 dní vyluhovat, třeba i na slunci, a pak se přefiltruje. Dostaneme základní tinkturu nebo ředění DO. Bylinu v láhvi zalijeme znovu lihem 80%. Po zfiltrování dostaneme tinkturu jakoby po jednom ředění, čili Dl. Zbylou bylinu v láhvi zalijeme destilovanou vodou a znovu necháme vyluhovat. Po zfiltrování dostaneme ředění D2.
Jelikož se smí užívat pouze ředění D3, musíme tinktury ředit. Provedeme to tak, že vezmeme 10 ml tinktury například ředění D2, k tomu přidáme 34 ml lihu 80% a 56 ml destilované vody. Směs 21krát silně střepneme shora dolů a získáme tinkturu D3. Z tinktury D0 to tedy musíme udělat celkem třikrát, abychom dostali ředění D3. Tinktura v tomto ředění se může používat i na potírání pokožky, pochopitelně u toho, kdo to snáší a kdo nemá pokožku příliš suchou.
Dalším takovým nezbytným pomocníkem je reflexní terapie. Masáž plošky mezi 4. a 5. nártní kůstkou na levém nártu, v místě, kde nasazují svaly klínových kostí, je velice účinná, zejména při svědění nebo jiném akutním postižení. Jinak je třeba ji ovšem mačkat systematicky. Ploška je na obrázku 3.
Při důsledném dodržování těchto postupů se vyléčí i ty nejtěžší případy do dvou až tří měsíců. Musím ovšem důrazně připomenout, že každé narušení diety během léčby, přerušení podávání příslušných prostředků, například tinktury, nebo přerušení reflexní terapie nemoc prodlužuje a neguje již provedenou léčbu.
1 0
RAMBO1111111 RAMBO1111111

RAMBO1111111 je offline (nepripojený) RAMBO1111111

...môj názor na to všetko je,že psoriáza sa dá vyliečiť,ale podľa doktorov asi nie,lebo ich v prvom rade zaujíma aby pacienti boli a nie aby neboli a predsa nebudú predpisovať alebo Vám radiť,že exsistuje niečo lepšie z čoho oni nič nemajú ale budú radiť a predpisovať to čo im farmaceutické spoločnosti nakážu (biznis je biznis)
my sme živé bytosti a psoriáza je prejav protestu nášho tela,že niečo nie je v poriadku vo vnútri nás a treba to riešiť! ale určite nie masťami čo nám doktori predpisujú,ale treba liečiť prírodnou cestou ako to bolo voľakedy a to platí aj pre tých čo majú rakovinu žiadna chemoterapia (už len ten názov je odpudzujúci!)
prečo nám lekári nepredhodia všetky možné formy liečby? prečo napr. som sa musel dozvedieť,že veľmi dobré liečebné centrum s veľmi dobrými výsledkami exsistuje už pomaly šesť rokov neďaleko Topolčan(krušovce) až z markízy? a rybičky? neviem či po rybičkách ostane koža čistá teda bez šupín,alebo zmiznú aj fľaky?(začervenanie) je to vraj drahá liečba,ktorá stojí okolo 1000eur (tak to radšej pôjdem do Turecka za tie peniaze a tam tých rybičiek je habadej)
nejedzte plesnivé syry,nepite mlieko,pivo,červené mäso všetko toto kvasí v žalúdku a nepoužívajte mikrovlnné rúry ktoré sú extrémne škodlivé! radšej si zbehnite do rakúska a kúpte si tam parnú rúru

objednajte si byliny dvojzubec a pýr plazivý a skúste si spomínané centrum a potom sa ozvite
1 0
Lesmanažer Lesmanažer

Lesmanažer je offline (nepripojený) Lesmanažer

Moja manželka má psoriázu už desiatky rokov na lakťoch a jediné čo jej viditeľne pomohlo bol prípravok SKIN-CAP. Po používaní jej koža zostala hrubšia, ale pekná hladká. SKIN-CAP sa predáva v lekárňach ako spray alebo mastička, neviem už koľko presne stojí, cca. 20-30 €. Na vyskúšanie zvyknú mať v lekárňach aj vzorky zadarmo.
1 0
RAMBO1111111 RAMBO1111111

RAMBO1111111 je offline (nepripojený) RAMBO1111111

LUPIENKA (psoriáza)

Zo všetkých kútov Rakúska a Nemecka prichádzajú a hľadajú pomoc tí, čo trpia na psoriázu, z lekárskeho hľadiska nevyliečiteľnú chorobu. My, čo veríme liečivým rastlinám z Božej lekárne, vieme, že nám Boh zosiela pomoc prostredníctvom mnohých v lese a na lúkach rozšírených rastlín. Existujú rozličné druhy tejto mučivej choroby: takzvaná červená lupienka, tá sa vyznačuje jedovatými, červeno ohraničenými škvrnami; pri druhom type sa pokožka pokryje šupinami podobnými rybím šupinám a tretí druh sa vyznačuje hrubou, kožovitou pokožkou, na ktorej sa trhliny večer prehlbujú, praskajú a spôsobujú človeku ťažké útrapy. S tým sa spája mimoriadne silné svrbenie, ktoré nervovo zaťažuje každého chorého. Z pokožky sa denne odlupuje množstvo šupín a sypú sa z nej pri každom pohybe.

Pred rokmi som sa dopočula o 38-ročnej žene, ktorá mala od krku hore veľmi hrubú a kožovitú pokožku, vlasy jej povypadávali a život sa jej stal nekonečným utrpením. V nemocnici jej chceli zmierniť bolesti tým, že ju po krk zaviazali do nylonového vrecka. Pokožka trošku zmäkla a bolesti sa zmiernili. No na jej utrpenie nebolo pomoci. Vedela, že takúto chorobu môže vyliečiť len diéta a krvčistiace rastliny, ktoré zbavia telo jedov. Keď žena začala užívať zmes čajov, ktorú som jej navrhla, a dodržiavala diétu, vyliečila sa za pol roka. Zakrátko jej opäť narástli vlasy a pokožku mala hladkú a bez škvŕn. Odvtedy som vyliečila mnohých ľudí trpiacich na lupienku. Táto choroba vzniká funkčnou poruchou pečene. To znamená, že okrem užívania bylín treba dodržiavať prísnu diétu na pečeň: zo stravy treba vylúčiť všetky salámy (okrem diétnej), údené a bravčové mäso a z nich varené polievky, všetky druhy kyselín, ako ocot, mušt, víno, citróny, pomaranče, grapefruity, jahody a ich šťavy, takisto čierne ríbezle, surové jabĺčka, zrnkovú kávu, čokoládu, kakao a včelí med, pretože tvoria kyseliny, ktoré chorá pečeň neznáša. Treba sa ďalej vyhýbať všetkým druhom rybích konzerv, údeným rybám, konzervovanému mäsu, strukovinám, ako je hrach, fazuľa, šošovica, a všetkým druhom alkoholu. Dovolené sú mliečne výrobky a jedlá z nich, šaláty prichutené kyslou smotanou, ľahké mäso ako teľacie, hydina, varená hovädzina, divina, čerstvé alebo mrazené ryby, ľahko stráviteľná zelenina a ako náhrada za čerstvé ovocie denne veľa jablkového kompótu.

Čajová zmes:
10 g dubovej kôry 30 g lastovičníka 30 g vŕbovej kôry 50 g pŕhľavy 40 g kozobrady lúčnej 30 g veroniky 20 g zemedymu lekárskeho 30 g nechtíka 20 g orechových šúp 20 g rebríčka

Všetky byliny sa dobre zmiešajú, na šálku sa dáva 1 vrchovatá čajová lyžička bylín. Zaparí sa a tri minúty lúhuje. Ak je možné, treba používať čerstvé byliny. Z tohto čaju sa denne po dúškoch vypije 1 1/2 až 2 litre. Každý dúšok telo ihneď prijme a spracuje.

Telo treba denne natierať masťou z bravčového sadla. Ak ide o chrastavú lupienku, ktorá je rozšírená po celom tele, odstaví sa čerstvý lastovičník a pripraví sa masť z 5 g šťavy lastovičníka a 50 g bravčovej masti zo sadla. Masť sa uskladňuje v chladničke. Možno použiť aj masť zo slezu nebadaného. K tomu všetkému sa odporúčajú kúpele z pakostu smradľavého (výluh). Liečenie napomáhajú a svrbenie miernia aj kúpele zo slezu a prasličky (rastliny sa zmiešajú v rovnakom pomere a cez noc sa nechajú lúhovať v studenej vode-na úplný kúpeľ dáme 200 g bylín, kúpeľ má trvať 20 minút, srdce nemá byť vo vode). Uvedené liečebné postupy pomáhajú aj pri neurodermitis - neurodermitíde (veľký ohraničený svrbiaci zápal kože). V istej rodine ochoreli na lupienku dve deti. Dvanásťročné dievča ju malo od svojho druhého roku, chlapec asi trištvrte roka. Rodičia vyskúšali všetko možné, s dievčatkom navštívili mnohých lekárov, boli aj vo Švajčiarsku, no choroba sa nezlepšila. Napokon dcéru vyliečili bylinami, ktoré si ona v lete s veľkou radosťou zbierala. Matka povedala, že dievča má teraz takú hladkú pokožku ako bábätko. Svoj bylinkový čajík si popíja v menšom množstve ďalej.

V ďalšom prípade malo dievča od dvoch rokov znetvorenú celú tvár červenou lupienkou. Zúfalí rodičia skúšali všetko možné, aby dieťa zbavili hroznej choroby. Keď štyri mesiace dodržiavalo môj recept na psoriáza opäť malo normálnu tvár.

Obchodníčka z Horného Rakúska mala telo na mnohých miestach pokryté červenou lupienkou. Keď som jej poradila spomínanú liečbu, vyzdravela ani nie po štyroch týždňoch. Červená lupienka jej skoro celkom zmizla. Podobne sa povodilo aj mlynárovi od Mainzu: Aj jemu odporúčaná procedúra vyliečila červenú lupienku. Istú rehoľnú sestru už tridsať rokov trápila lupienka. Začiatkom októbra sa začala liečiť čajovou kúrou a diétou. Pred Vianocami mi oznámila, že lupienka sa celkom stratila.

V októbri 1972 som sa dozvedela, že istá mladá žena, matka troch detí, ochorela na túto strašnú chorobu. Lupienku dostala po žltačke a ja som predpokladala, že ju vyvolala funkčná porucha pečene. Mladá žena bola celá pokrytá šupinami. Ani pokožka hlavy neostala ušetrená. Ustavične jej vypadávali vlasy, až si napokon musela nasadiť parochňu, keď chcela ísť medzi ľud í. Pri každom pohybe sa z nej sypali šupiny. Večer sa začala pokožka meniť, vytvárali sa na nej hlboké trhliny. Žena, ktorá skoro do polnoci šila pre deti a cez deň pomáhala manželovi pri tapetovaní, len s najvyššou námahou vydržala osem hodín, večer sa potom naolejovala, celá zabalila do ľanovej plachty a šla si ľahnúť. Niekoľko ráz bola viac týždňov v nemocnici. Jedinou úľavou, ktorú jej tam mohli poskytnúť, bolo, že ju až po krk dali do nylonového vreca, takže pokožka sa začala potiť a zmäkla. Krvčistiace byliny spolu s predpísanou diétou aj v tomto prípade pomohli a žena sa po pol roku vyliečila. Už začiatkom decembra zmizla ťažká vyčerpanosť a únava. Pred Veľkou nocou nasledujúceho roka mala už hladkú pokožku a vlasy jej opäť narástli.

Tu je list z Mníchova: „V septembri 1977 som vás žiadala o radu ohľadne nášho 13-ročného syna Martina. Diagnóza lekára znela: Neurodermitis. Trinásť rokov sme s ním chodili od jedného detského lekára k druhému, z dermatologickej kliniky k ľudovým liečiteľom, ale márne. Lekári mu väčšinou predpisovali cortison. Keď mal sedem rokov, bol dva mesiace v Davose. Tamojší lekár nám povedal, že dieťa má túto chorobu od kolísky a niet na ňu iného lieku ako cortison. Čo nastalo po tej kúre, bolo hrozné. Dennodenné horúčky, hnisavé ložiská od chodidiel po členky, hnisavé ruky, na predkoleniach, ušniciach, krku a tvári - otvorené rany. Najhoršie bolo večné svrbenie, žľazy v slabinách opuchnuté ako holubie vajíčka, takže chlapec nemohol urobiť bez bolesti ani krok. V septembri 1972 bolo s ním tak zle, že sme ho museli odviezť do nemocnice vo Schwabingu. Lekári hovorili o otrave krvi. Od intenzívnej liečby cortisonom dostal zápal slepého čreva. Lekár povedal:,Buďte radi, že je to len slepé črevo, iné deti dostávajú po takej liečbe žalúdočné vredy.' Testy ukázali, že Martin je citlivý na všetky trávy, peľ, vlasy, huby a prach a od toho dostáva vyrážky. Od februára 1973 do júla 1978 bol desenzibilizovaný (to znamená, že sa stal necitlivým). Nič sa však nezlepšilo. Od septembra 1977 začal Martin piť podľa vašej rady asi 1 1/2 litra čaju proti lupienke, o ktorom píšete vo vašej knižke. Spočiatku pil čaj s veľkým odporom, čo nás neprekvapilo, pretože už vyskúšal toľko vecí. On už totiž ničomu neveril. Jeho prvé zistenie bolo: ,, Mamička, zo mňa odchádza veľmi veľa vody!" Raz po 14 dňoch som ho prišla do detskej izby zobudiť a on mi povedal: ,Mamička, ani som si poriadne neľahol do postele a už som zaspal!' Keď si šiel Martin ľahnúť, možno povedať, že po spánku od malička len túžil. Telo ho ustavične svrbelo, musel sa škrabať, dlhé hodiny, aj do polnoci, nemohol zaspať. Keď prvý raz zaspal, bol už presvedčený, že mu čaje robia dobre, a denne sa premáhal, aby vypil svoju fľašu čaju. Pokožka sa mu podstatne zlepšila. Tu a tam sa ešte poškriabe, ale odkedy pije čaj, nedostal žiadnu infekciu. Nejde nám to do hlavy. Od januára 1978 je už bez obväzov a bavlnených rukavíc. Teraz chodí do deviatej triedy jazykového gymnázia. Rok 1977/78 bol prvý rok. keď nebol týždne a mesiace chorý. Neviete si predstaviť, ako začal prekvitať! Od roku 1978 chodí takmer po štyroch rokoch opäť na hodiny telocviku a je veľmi šťastný. V júli sa mu skončila desenzibilizácia. Lekári z nemocnice si nevedia vysvetliť, ako sa mu pokožka vyliečila."

V lete 1979 prišiel ku mne z Nemecka odborný lekár internista so svojím 21 -ročným synom, ktorý od narodenia trpel na neurodermitídu. Mladík si za tie roky neuveriteľne vytrpel. Pri používaní čerstvých bylín mal silné reakcie, ako upchatie nosa či tlak do hlavy. Prasličkové kúpele znášal dobre, kúpele z pakosta smradľavého slabšie, hoci mu robili dobre na pokožku. Na suchú pokožku používal masť „hametum" (výťažok z listov Hamamelis virginiana, pozn. prekl.), do ktorej sa primiešala čerstvá šťava zo slezu nebadaného, čo pôsobilo veľmi príjemne. Aj tu bolo priebežne vidieť zlepšenie. Predovšetkým aj pacient mal istotu, že vyzdravie. V októbri 1979 ho znova prijali na štúdium práva.
1 0
anita212 anita212

anita212 je offline (nepripojený) anita212

Ahoj, sisima,
s diétou mám osobnú skúsenosť a s veľmi dobrými výsledkami. Po polroku na diéte nastalo zlepšenie ťažkej psoriázy po celom tele o 80 percent. Zostali len potlačené vyblednuté fľaky na nohách. Zo stravy som vylúčila mliečne výrobky, červené mäso, pšenicu a všetky výrobky z nej vrátane chleba, všetky sladkosti, exotické ovocie okrem banánov, zemiaky. Moja strava pozostáva: pšeno, ryža, pohánka, ovsené vločky na raňajky s medom, strukoviny okrem sóje, 2 x týždenne dusené morčacie mäso, 2 x krát týždenne ryba (losos alebo pstruh), orechy, mak. 2 x týždenne vajíčko napríklad s varený karfiolom. Vajíčko si dávam v ten deň, keď nemám na tanieri mäso ani rybu, aby som každý deň mala aj nejakí bielkoviny. Jedávam denne 3-4 krát dusenú a surovú zeleninu (strúhaný kaleráb, pečená cvikla, kapusta, brokolica, karfiol, koreňová zelenina, teraz na jar reďkovky, skoro denne pár listov hlávkového šalátu, čerstvý špenát (do rizota, nevarím ho, iba ho sparím na takmer udusenej ryži, mňam), cukinu, šalátové uhorky. Denne si dávam čajovú lyžičku čerstvo rozomletých ľanových semienok, sem-tam pijem čerstvú zeleninovú šťavu (mrkva spolu s cviklou). Z ovocia jem iba jablká, hrušky a banány (denne 2 kúsky na desiatu), s ovocím sa nemá preháňať. Tuky len rastlinné olivový alebo slnečnicový olej lisovaný za studena. Neviem, čo z toho zaberá, možnože tie ľanové semienka, možno všetko dokopy. prvé zlepšenie som videla po 6 týždňoch na tejto diéte. Mne ju poradil jeden mladý chalan, ktorý sa tiež takto vyliečil. Takže rada posúvam svoju skúsenosť ďalej.
1 0
Danielkaaa Danielkaaa

Danielkaaa je offline (nepripojený) Danielkaaa

Uz dlho tu nikto neprispel ale rada by som prispeli aj napriek tomu svojou skusenostou. Pred cca 4 mesiacmi som sa vysypila od hlavy az po paty uplne vsade!!!nemala som na tele 1cm bez vyrazky!!!:-( vyvolala mi to angina a stresy na dovolenke na svk a tak som sa v 30ke dozvedela smutnu spravu,ze som psoriatik. Snazila som sa najst info online citala som rozne diskusne fora kde doporucuju take a take maste a kortikoidy a stereoidy a neviem co vsetko.ano skusila som aj ja obmedzit cukor mastne kofein paradajky jablka mlieko zdalo sa mi to trocha ako nonsens ved velku cast z tychto potravin potrebujeme v jedalnicku... Az som sa docitala o zelenom jacmeni. Ludkovia 2 mesiace sa s mojim telom nic nedialo a asi 7-10 dni po zacati pitia jacmena sa mi zacala pokozka akoby ukludnovat a asi do 2 mesiacov mi vsetko uplne zmizlo!!!:-) som taka stastna:-) ostali mi sice jemne fliaciky na tele ale to vraj zmizne. A dnes papam vsetko rano vsak nevynecham nalacno tento zeleny zazracny napoj.odporucana min doba pitia jacmena je jedna kura co je 4mesiace. Nechcem davat nikomu falosne nadeje ale nebola by to veeelka nahoda ze tyzden po piti jacmena nastalo zlepsenie?:-) za pokus to stoji a ak to vyskusate prosim podelte sa o svoju skusenost aby sme pomohli aj ostatnym. Este chcem dodat ze mam jednu znamu ktora je psoriaticka a prave ona mi jacmen poradila lebo pomohol aj jej. A pomohol aj mne.vela stastia!!!!!!!!!!!
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto čo je zase reklama, či si objavil ameriku...a stepovať nemusíš do nového roka kúp si ich na bazoše http://zvierata.bazos.sk/?hledat=Gar...alita=&iddel=1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať