Zavrieť

Porady

Archivácia - reg. poriadok FO

Dobrý deň, ja viem, že táto téma tu už bola a aj som si našla o tom príspevky, len je toho strašne veľa a nemám čas hľadať to čo ma zaujíma. Preto sa chcem spýtať hlavne tých čo by mi vedeli poradiť. Ja som od 10.6.2004 živnostník, podnikám ako fyzická osoba celkom sama, všetko si robím sama a pracujem doma. Nemám žiadnych zamestnancov. Musím dať aj ja registratúrny poriadok na schválenie štátnemu archívu? Ak áno, čo všetko tam musím zaslať? Mám stiahnuté aj nejaké vzory ale už som z toho riadne dopletená. Píše sa v nich aj o zamestnancoch, no ja žiadnych nemám, všetko si robím sama. Mám si teda prispôsobiť poriadok podľa seba, alebo sa musím držať toho vzoru? Ak by niekto mal vypracovaný poriadok, alebo vzor registr. poriadku a všetko čo k tomu treba, podľa ktorého by som si to mohla vypracovať a je v takej istej situácii ako ja, prosila by som aby mi to poslal, prípadne mi poraďte kde sa to dá stiahnuť. Ďakujem krásne za všetky rady. J
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    napriklad na www.spisy.sk najdes metodicky pokyn pre zivnostnikov ako aj vzorovy registraturny poriadok a plan. Staci doplnit len svoje udaje. Ak ho nebudes menit nemusis ho posielat na schvalenie, len ho musis mat v pisomnej forme. Keby si ho vyrazne chcela zmenit, vtedy ho musis poslat na schvalenie.

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ahoj Jennys ak mi dáš mailovu adresu tak ti zašlem všetko presne tak ako mám aj ja .

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Naco sa s registr.poriadkom trapis, ved to zrusili. Mozno, ze archivacia bude aktualna az v roku 2007.

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    Nezrušili nič! Ešte sa to bude len prejednávať .Pravdepodnosť , že to posunú je , ale doteraz sa nedá ešte zaručiť.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Susan
    Naco sa s registr.poriadkom trapis, ved to zrusili. Mozno, ze archivacia bude aktualna az v roku 2007.
    ja si myslím, že nezrušili.

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Je lepšie so spraviť teraz a potom mať pokoj . Veď s tým nie je až tak veľa roboty..

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    Veronica poslala som ti mail, budem strašne rada ak mi to pošleš. Som zvedavá či ten odklad teda schávlia alebo nie. Takže keď som FO, nemusím to posielať do archívu? Lebo niekde som čítala, že aj tak to treba a niekde zasa že to posielajú len PO.

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Nie ak si FO nemusíš to dávať na schválenie ..

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    Vie mi niekto poslať nejaký vlastný vzor reg. poriadku pre PO, ako to má vlastne vyzerať? jan@stofanak.sk Dakujem. Mam v tom chaos.

    Stofi je offline (nepripojený) Stofi

    Stofi
    Vie mi niekto poslať nejaký vlastný vzor reg. poriadku pre PO, lebo mam v tom hokej. (jan@stofanak.sk) Dakujem.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Stofi
    Vie mi niekto poslať nejaký vlastný vzor reg. poriadku pre PO, ako to má vlastne vyzerať? jan@stofanak.sk Dakujem. Mam v tom chaos.
    Prečítaj si podobné témy, tam nájdeš vzory, linky, len si to prispôsobíš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.