Zavrieť

Porady

povinnost vystavovat faktury

Dobrý deň,
mám takú urgentnú otázku. Je spoločnosť, ktorá je zriadená zo zákona a nie je platcom dane z príjmov ani DPH povinná každý príjem dokladovať vystavením faktúry? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    m.hladka Pozri príspevok
    Každý príjem sa musí nejako dokladovať - faktúrou, alebo ERP.
    lenže vo firme, kde momentálne pracujem sa nikdy faktúry automaticky nevystavovali. Príjmov je strašne veľa behom roka a vystavuje sa len tým faktúra, ktorí o to požiadajú (pošlú objednávku).

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    prosím, poraďte mi niekto, ako to mám riešiť? nemôžeme na každý príjem vystavovať faktúry. Poprvé nemáme na tých ľudí vždy fakturačné údaje a podruhé, musela by som sa naklonovať, aby som to stíhala

    sme zriadení zo zákona, nemáme povinnosť platiť daň a sme malá firma, ale veľmi dôležitá..
    a odkedy firma existuje, tak sa vystavovali faktúry len na požiadanie..

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    je dobre vyhotoviť smernicu k príjmom, že budete faktúrovať len na základe objednávky a ostatné príjmy zučtujete na základe nejakého dokladu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Závisí od toho o aký príjem ide , na základe čoho a pod. a od toho sa dá odvodiť postup jeho evidencie...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak sa jedná o platbu od občana,príjem zdokladovať na príjmový pokladičný doklad,na ktorom bude uvedené meno,dátum,číslo PPD a účel platby,v prípade pokiaľ nie ste povinný používať ERP.

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    jedná sa o príjmy od občanov, to ano.. smernice vyhotovene nemame..
    organizujeme kurzy, na ktore sme povereni zo zakona.. občania sa k nám hlásia do kurzov, hlásime kurzy na ministerstve a majú svoje poradové číslo v matričnej knihe.. často je ďalším dokladom o ich platbe len výpis z nášho účtu. Sme tak špecifická organizácia, že netuším, či nás upravuje nejaký zákon v tomto smere.
    Ale tá smernica je určite dobrý nápad, ďakujem za tip.

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    My, ako škola vyberáme školné, tržby účtujeme cez bankový
    výpis a faktúru vystavujeme len na požiadanie, samozrejme máme evidenciu poslucháčov aj úhrad.Vystavovanie faktúr
    pre každého poslucháča by bolo nereálne. Žiadne kontrola to nenapadla a robia to tak všetky školy.
    Anika
    ERP znamená elektronická registračná pokladnica - čiže registračka.
    Naposledy upravil anika : 23.01.09 at 08:16 Dôvod: doplnenie

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Ďakujem anika, u nás sa behom roka vystrieda toľko ľudí, že tiež je nereálne na každého vystavovať faktúru. Často sa ledva dopátram k tomu, od koho vlastne úhrada pochádza. Asi to doriešim tak, že spravíme normálne smernice, ako už dávno máme mať a zakomponujeme tam aj vystavovanie faktúr. Lebo toto nie je prvý raz, čo riešime povinnosť vystavovať faktúry. Ľudia sa potom odvolávajú, že sme im mali poslať faktúru automaticky a pritom ani neriešia, že my nie sme súčasťou podnikateľského sektora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.