Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

size size

size je offline (nepripojený) size

V money chcem zamestnancovi preplatiť starú dovolenku ale neviem ako, lebo mi to neodpočíta s nároku na dovolenku. Ako to mam urobiť?
Usporiadat
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

veď ale dovolenku môžeš preplatiť len keď končí PP
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

S cieľom zachovania a plnenia hl. účelu dovolenky, regenerácie prac. sily, ZP
umožňuje poskytnutie náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku len v prípade
skončenia PP - pozri § 116
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

Vžiadnom prípade nemôžem dovolenku preplatiť, keď si ju zamestnanec nevybral? a zamestnavateľ s tým súhlasí
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

zákon s tým nesúhlasí. môže si ju preniesť do ďalšieho roka a vtedy musí prednostne vybrať tú starú. popísalo sa o tom aj tu v porade. skús hľadať
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

dakujem. Ja som na porade nova a este mam problem s vyhladavaním. Dakujem
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

keď vieš zadať tému a písať príspevok, určite ti to nebude robiť problém. na hornej lište máš možnosť vyhľadať, alebo celkom na spodu tejto strany sú podobné príspevky. veľa štastia. a pozor na to - na porade sa stáva človek závislý
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

Objavila som len dnes poradu a to mas pravdu a ani som sa nenazdala a uz je davno po obede. Keby si ma nebol upozornol na zavislost neviem dokedy by som tu sedela. Najhoršie je ked niečo najdem a idem od tial preč a už to opätovne neviem najsť.
0 0
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Ja potrebujem preplatiť dovolenku zamestnancovi pri ukončení PP, kde to zadám na
výplatnom lístku?
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Dovolenku preplatite jednoducho. Zadate novu platnost udajov a o pocet preplatenych dni, znizite dovolenkovy narok.
0 0
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Tomuto nerozumiem. Viem ako zadať novú platnosť údajov, ale neviem ako sa to prejaví na výplatnej páske.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Na vyplatnej paske sa to neprejavi nijako. Iba sa znizi pocet dni dovolenky. A to predsa chceme.

Nie som mzdar, tak Vam neviem poradit presne, ale ak chcete aby sa zo sumy preplatenej dovolenky neplatilo poistne tak ju date do "Prijimov mimo poistneho" ak sa ma platit poistne aj dan tak ju mozete dat do "Odmien".
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Atreides
Na vyplatnej paske sa to neprejavi nijako. Iba sa znizi pocet dni dovolenky. A to predsa chceme.

Nie som mzdar, tak Vam neviem poradit presne, ale ak chcete aby sa zo sumy preplatenej dovolenky neplatilo poistne tak ju date do "Prijimov mimo poistneho" ak sa ma platit poistne aj dan tak ju mozete dat do "Odmien".
Ako neplatilo poistné ? A čo povieš prípadnej kontrole zo SP alebo ZP ? Pokrčíš plecami ? Oni ti to potom stejne zrátajú v penále. Alebo budeš mať šťastie že neprídu.
Pekný deň želám...
0 0
Nataly Nataly

Nataly je offline (nepripojený) Nataly

mladá pani
Musí sa to preplatiť na výplytnej páske. Zamestnanec dostal výpoveď k 31.10. Odrobil plný mesiac a má nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, t.j. 3 dni. Neviem Kde zadať tie 3 dni.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Nataly
Musí sa to preplatiť na výplytnej páske. Zamestnanec dostal výpoveď k 31.10. Odrobil plný mesiac a má nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, t.j. 3 dni. Neviem Kde zadať tie 3 dni.
Neviem ako ťa program pustí, ale daj mu tam aj tú dovolenku čo nečerpal aby ju mal zaplatenú. A v mzdovom liste to budeš mať OK a firma mu nebude nič dĺžna. Dúfam že je to jasné
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Manual
Neviem ako ťa program pustí, ale daj mu tam aj tú dovolenku čo nečerpal aby ju mal zaplatenú. A v mzdovom liste to budeš mať OK a firma mu nebude nič dĺžna. Dúfam že je to jasné
DAj to normálne náhrada za dovolenku ako keby ju čerpal
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Nataly
Tomuto nerozumiem. Viem ako zadať novú platnosť údajov, ale neviem ako sa to prejaví na výplatnej páske.
V MRP je na preplatenie dovolenky riadok. V akom programe robíš mzdy?
A na výplatnej páske to musí byť jasné:preplatenie dovolenky!
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Poradaci vy asi presne necitate co pisem. Pisal som ze NIE som MZDAR tak neviem!!!


Dal som Vam na vyber. Takze ak sa ma platit poistne aj dan, dajte to do odmien - dokonca tam mate aj prazdne policko kam mozete napisat "preplatenie dovolenky". To je vyriesene ohladne sumy.

Dni je potrebne znizit v naroku presne tak ako som pisal skor.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Atreides
Poradaci vy asi presne necitate co pisem. Pisal som ze NIE som MZDAR tak neviem!!!


Dal som Vam na vyber. Takze ak sa ma platit poistne aj dan, dajte to do odmien - dokonca tam mate aj prazdne policko kam mozete napisat "preplatenie dovolenky". To je vyriesene ohladne sumy.

Dni je potrebne znizit v naroku presne tak ako som pisal skor.
Ber to tak, že my čítame dobre, len keď nie si mzdár, tak nedávaj návod ako by sa to možno dalo spraviť, lebo ak sa toho chytí niekto čo ešte len s mzdami začína a urobí to podla teba tak si narobí problémy. Neber to osobne, to je môj názor.
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Ehm. To ze nie som mzdar este neznamena, ze neviem dobre technicky poradit.

Co sa pri preplateni dovolenky odvadza, musi kazdy mzdar ovladat!!! Je to predsa jeho praca. A kedze som dal na vyber, myslim ze to je OK.

Dobre ale ked poznas iny postup velmi rad si ho tu precitam ;-)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Atreides
Ehm. To ze nie som mzdar este neznamena, ze neviem dobre technicky poradit.
Dobre ale ked poznas iny postup velmi rad si ho tu precitam ;-)
Technicky možno ano, ale aby to bolo v zmysle platného zákona. Asi bude najlepšie prečítať si zákon, ten platí pre každého ako má postupovať....
Pekný deň želám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať