detektív
23.01.09,13:42
Započítava sa materské do príjmov pri RZD?-z príspevkov /rok 2007/ som sa dočítal že nie.

Ak sa platili odvody do soc. a zdravotnej poisťovne-dobrovoľne poistená osoba-môžu sa započítať pri RZD?-z príspekov /rok 2007/ nie.

Mzdárka urobila chybu pri uplatnení si nezdaniteľnej časti ZD pri vypočte mzdy- zamestnanec pracoval v priebehu jedného mesiaca u 2 rôznych
zamestnavateľov-podpísal však vyhlásenie, že si ju uplatnil len u jedného????

dakujem
jankasm
23.01.09,12:49
Započítava sa materské do príjmov pri RZD?-z príspevkov /rok 2007/ som sa dočítal že nie.
Do vlastného príjmu NIE, ale ak by si na ňu uplatňoval odpočet manžel, tak vtedy sa materská do príjmu manželky započíta.

Ak sa platili odvody do soc. a zdravotnej poisťovne-dobrovoľne poistená osoba-môžu sa započítať pri RZD?-z príspekov /rok 2007/ nie.
Neviem, ktoré príspevky si čítal, ale podľa mňa môžu.

Mzdárka urobila chybu pri uplatnení si nezdaniteľnej časti ZD pri vypočte mzdy- zamestnanec pracoval v priebehu jedného mesiaca u 2 rôznych
zamestnavateľov-podpísal však vyhlásenie, že si ju uplatnil len u jedného????
Takže u nej ho podpísané nemal, a aj tak mu ho uplatnila? Ak mu vystavuje potvrdenie o mzde, tak tam uvedie, že si uplatnil a za koľko mesiacov. No a pri vykonaní ročného zúčtovania si to dotyčný zamestnanec potom u druhého zamestnávateľa vyrovná. Že si tam vlastne tento jeden odpočet nezapočíta, a vyjde mu doplatiť daň, ktora, keby sa mzdárka nepomýlila, by mu vlastne bola zrazená v tom konkrétnom mesiaci.

dakujem

Odpovede v texte.
detektív
23.01.09,14:27
Odpovede v texte.

Vratim sa k broblemu o uplatneni si nezdanitelnej časti dane.
Mam to chapat tak, že ak si uplatnil v priebehu jedneho mesiaca 2x nezdanitelnu cast dane /aj u jedneho zamestnavatela aj u druheho /
tak sa to dorovna v ročnom zuctovani??? Nie som mzdar.

Dakujem
mzdarka renca
23.01.09,15:04
áno. Ak to mal celý rok, tak mu vznikne nedoplatok cca 18714,- Sk, a ak iba niektoré mesiace, tak 1/12 z vyššie uvedenej sumy x počet mesiacov.
detektív
23.01.09,16:02
dakujem