astensova
08.06.05,17:10
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Zuziana
08.06.05,15:55
A teraz predbehnem Vlastičku. A toto si nám čo zadala za otázku? Hmh?
lenkak
08.06.05,15:59
Možno na ďalší pokus sa to už podarí.
Heni
08.06.05,16:00
A teraz predbehnem Vlastičku. A toto si nám čo zadala za otázku? Hmh?... ale máš tam málo výkričníkov :p !!!
Zuziana
08.06.05,16:21
Nevadí, priučím sa.
astensova
08.06.05,16:35
Prepáčte nejak to zblblo na internete a seklo počítač. ale chcela som informáciu ohľadne začiatku reštaurácie. Čo všetko treba na jej začatie ohľadom hygieny a preukazov. Kde by sa dala zohnať informácia o počte toalét. A musí byť osoba , krorá zodpoveda za reštauráčnu činnosť ak konatelia nie sú vyučený v odbore ako je to vôbec. Dík.
adam
08.06.05,16:44
Prepáčte nejak to zblblo na internete a seklo počítač. ale chcela som informáciu ohľadne začiatku reštaurácie. Čo všetko treba na jej začatie ohľadom hygieny a preukazov. Kde by sa dala zohnať informácia o počte toalét. A musí byť osoba , krorá zodpoveda za reštauráčnu činnosť ak konatelia nie sú vyučený v odbore ako je to vôbec. Dík.
Najlepšie je prizvať si hygienu na obhliadku pred začiatkom stavebných úprav.
Vtedy sa vyhneš nezhodám s požiadavkami hygieny a presne budeš vedieť, "čo kde chcú mať".......:)
ondrejvla
08.06.05,17:09
... ale máš tam málo výkričníkov :p !!!
Heni - čo sa ti nepáči na mojich výkričníkoch?!http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Heni
08.06.05,17:41
Heni - čo sa ti nepáči na mojich výkričníkoch?!http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gifže baranovicova končila vety otáznikmi a Ty, Vlastička, zvykneš výkričníkmi ;)
babenko1
08.06.05,17:55
ženské.. treba radiť, nie o interpukčných beblostiach sa baviť...
to astensova:.. tuším nad 20 miest musíš mať 2 záchody... ale ako radia vyššie.. chod na hygienu, zavolaj si ich tam..a presne ti povedia, čo všetko tam musíš mať.. a vyhneš sa zbytočným problémom...
Zuziana
08.06.05,18:05
Reštaurácia je na mňa príliš zložitá. Nemám skúsenosti. Ale mám penzión - teda len účtujem a viem že tam bol nejaký zákon o kategorizácii ubytovacích zariadení, ktorý udával čoho koľko a ako treba.
astensova
09.06.05,15:38
V podstate to má byť ubytovacie zariadenie s reštauráciou. nevieš mi poradiť aký je to zákon o katekorizácii ubytovacích zariadení? Nakoľko sa dostavuje motel chcem byť už aspoň desať krokov dopredu a naplánovať si ďalší postup pri vybavovaní papierov. Takže čo radíte ako prvé? Dík!!!!! Čaute
Zuziana
09.06.05,17:23
O tej kategorizácii - Zákon 419/2001Z.z.
S21
24.06.05,06:17
začínam robiť účtovníctvo pre bar s reštauráciou, od hygieny máme súhlas, prevádzkový poriadok vypísali oni, dali pečiatku, ešte treba dorobiť HACCP a Sanitačný poriadok. Má prosím vás niekto takéto niečo vypracované kontkrétne na reštiku? A ako je to s oznamovacou povinnosťou colnému úradu? Čo všetko je potrebné v takej reštaurácii robiť? myslím ktoré zákony sa tohto zariadenia týkajú? Nerobila som ešte reštiku tak s tým nemám žiadne skúsenosti.
lenkak
24.06.05,19:05
S reštauráciou nemám skúsenosti, HACCP mám iba s výrobou a bistrom, do dokumentov - hygiena som pridala súbor HACCP, tam siu to nájdi. Je tam časť z HACCP a celá sanitácia. Nájdeš tam aj časť prevádzkový poriadok.
Colný úrad - každý mesiac sa vypisuje stav alkoholu na sklade k poslednúmu dňu v danom mesiaci, príjem a výdaj alkoholu za ten mesiac, alkohol triediš podľa stupňovosti a podľa litráže, napr.: 38% 0,5l, 38% 0,7l, 40% 0,5, 40% 1,0l..........
Všetky druhy sčítavaš dokopy. Ak chceš vedieť niečo bližšie napíš konkrétnejšie.
lenkak
24.06.05,19:07
Ak to Richard ešte nedal do tej témy daj si vyhľadávanie, prikladala som to aj na Poradu.
Muška
24.06.05,22:00
Lenka - na Colnicu sa hlási len konečný stav posledný deň v mesiaci a príjem /výdaj sa už nehlási/ V príspevku 19 dopĺňam tento príspevok - hlasenie o výdaji.

Gabi - hlási sa spotrebiteľské balenie, tzn. , že ak majú napr. 0,02 l vo fľaši - hlásiš jedno spotrebiteľské balenie.
KEJKA
25.06.05,09:53
[QUOTE=Muška]Lenka - na Colnicu sa hlási len konečný stav posledný deň v mesiaci a príjem /výdaj sa už nehlási/

prosíííím a kde a odkedy to platí?? To by bola už 3. novela.
Muška
25.06.05,11:14
Zákon č.105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č.467/2002 Z.z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č.211/2003 Z.z. a o zmene a doplnení ďalších zákonov ( ďalej len „zákon o SPD z liehu“ ) bol novelizovaný zákonom č.556/2004 Z.z., s účinnosťou od 1. novembra 2004. Táto novela okrem iného uvádza aj nové znenie § 44 zákona o SPD z liehu – Oznamovacie povinnosti. Dôležitou zmenou v novom znení § 44, týkajúcou sa podnikateľov v oblasti maloobchodnej a pohostinskej činnosti je, že podľa ods. 7 tohto ustanovenia , predkladateľ oznámenia, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti prijíma alebo vydáva lieh v spotrebiteľskom balení, a predáva ho odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať množstvo vydaného liehu v l a. a identifikačné údaje odberateľa liehu. Taktiež podľa ods.5 § 44 oproti pôvodnému zneniu sa v oznámení neuvádza obchodný názov spotrebiteľského balenia liehu.
KEJKA
26.06.05,11:21
Zákon č.105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č.467/2002 Z.z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č.211/2003 Z.z. a o zmene a doplnení ďalších zákonov ( ďalej len „zákon o SPD z liehu“ ) bol novelizovaný zákonom č.556/2004 Z.z., s účinnosťou od 1. novembra 2004. Táto novela okrem iného uvádza aj nové znenie § 44 zákona o SPD z liehu – Oznamovacie povinnosti. Dôležitou zmenou v novom znení § 44, týkajúcou sa podnikateľov v oblasti maloobchodnej a pohostinskej činnosti je, že podľa ods. 7 tohto ustanovenia , predkladateľ oznámenia, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti prijíma alebo vydáva lieh v spotrebiteľskom balení, a predáva ho odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať množstvo vydaného liehu v l a. a identifikačné údaje odberateľa liehu. Taktiež podľa ods.5 § 44 oproti pôvodnému zneniu sa v oznámení neuvádza obchodný názov spotrebiteľského balenia liehu.
áno, takto to poznám aj ja. Zmenili sa tlacivá, ale treba zdat aj príjem aj výdaj, akurát tá identifikácia ta nie je, čo je logické, ked predávame v resštike. Identifikácia dodávateľa tam však je. Naštastie máme len dvoch.
Takže vdaka.
Záver - stav na začiatku, príjem, výdaj, zostatky na konci mesiaca, podľa alkoholu, nie podľa názvov.
ondrejvla
26.06.05,12:34
áno, takto to poznám aj ja. Zmenili sa tlacivá, ale treba zdat aj príjem aj výdaj, akurát tá identifikácia ta nie je, čo je logické, ked predávame v resštike. Identifikácia dodávateľa tam však je. Naštastie máme len dvoch.
Takže vdaka.
Záver - stav na začiatku, príjem, výdaj, zostatky na konci mesiaca, podľa alkoholu, nie podľa názvov.
Lida, ty cituješ Mušku, ale ten výdaj si tam dala? Prečo? Ten sa už nedáva!!!!
Muška
30.06.05,08:08
áno, takto to poznám aj ja. Zmenili sa tlacivá, ale treba zdat aj príjem aj výdaj, akurát tá identifikácia ta nie je, čo je logické, ked predávame v resštike. Identifikácia dodávateľa tam však je. Naštastie máme len dvoch.
Takže vdaka..Dôležitou zmenou v novom znení § 44, týkajúcou sa podnikateľov v oblasti maloobchodnej a pohostinskej činnosti je, že podľa ods. 7 tohto ustanovenia , predkladateľ oznámenia, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti prijíma alebo vydáva lieh v spotrebiteľskom balení, a predáva ho odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať množstvo vydaného liehu v l a. a identifikačné údaje odberateľa liehu.

Z toho vyplýva, že ak by náhodou predal maloobchod alkohol nie cez registr. pokladňu, ale na faktúru ďalšiemu podnikateľovi /tzn., že jeho identifikačné údaje sú mu známe/ iba vtedy v "Oznámení" vyplním aj "výdaj liehu".


Záver - stav na začiatku, príjem, výdaj, zostatky na konci mesiaca, podľa alkoholu, nie podľa názvov.
Lidka v Oznámení sa vypisuje :
Stav skladu k poslednému dňu v mesiaci
Príjem za mesiac
Výdaj za mesiac /iba v ojedinelých prípadoch - tak ako som písala vyššie/