lubka eck
23.01.09,16:11
Dobry den.
Chcela by som poradit ohladom odpoctu dane za vzdelavanie ako zdravotnik. na stranke min. zdravotnictva a aj na prednaskach som sa dozvedela, ze skolne si mozem odpocitat z dani, lenze nasa uctovnicka tvrdi opak.
Tento rok som ukoncila Bc. vzdelanie v odbore v ktorom v zdravotnictve pracujem (zvysovanie kvalifikacie) a dalej pokracujem v specializacnom studiu. Za oboje som platila normalne skolne a chcem vediet ci je to mozne odpocitat
Vopred dakujem za rady;)
Tweety
23.01.09,15:13
Dobry den.
Chcela by som poradit ohladom odpoctu dane za vzdelavanie ako zdravotnik. na stranke min. zdravotnictva a aj na prednaskach som sa dozvedela, ze skolne si mozem odpocitat z dani, lenze nasa uctovnicka tvrdi opak.
Tento rok som ukoncila Bc. vzdelanie v odbore v ktorom v zdravotnictve pracujem (zvysovanie kvalifikacie) a dalej pokracujem v specializacnom studiu. Za oboje som platila normalne skolne a chcem vediet ci je to mozne odpocitat
Vopred dakujem za rady;)
Nie,v DP, alebo v RZD si ho odpočítať nemôže. Ale ak máš dohodu so zamestnáv. o jej zvyšovaní, zamestnáv. Ti ho môže za podmienok v tejto zmluve uhradiť.
lubka eck
23.01.09,15:18
Maja, dakujem za odpoved. Na specializaciu ma vyslal zamestnavatel, cize tu si odpocitat teda dam a toho Bc. to je uz jedno.
Pekny vecer
Tweety
23.01.09,15:19
Maja, dakujem za odpoved. Na specializaciu ma vyslal zamestnavatel, cize tu si odpocitat teda dam a toho Bc. to je uz jedno.
Pekny vecer
Podmienkou je mať s ním spísanú zmluvu . Ale ako som už písala, odpočítať zo základu dane si nemôžeš.
Leila
21.03.09,19:24
Neviem, ci je to este aktualne, ale tu prikladam pokyn ako sa maju uplatnit vydavky vynalozene na vzdelavanie zdravotnickych pracovnikov pri prijmoch so zavislej cinnosti. Ja to idem robit teraz tiez prvy raz pre jednu lekarku, mozno to este niekomu pomoze.