Dáša_
23.01.09,20:13
Máte niekto nápad, ako požičiavať knihy?
Mám nakúpený kopec zahraničných kníh z oboru, ktorý potrebujem k mojmu podnikaniu. Rada by som ich požičiavala, lebo keby zakaznici videla, čo všetko sa dá robiť, tak by viac u mna nakupovali :D

Lenže, tie knihy su hodne drahé, som niekde na cene cca 30€ za kus.

Moj prvý nápad je, na požičiavanie vybrať zálohu cca tých 30€, knihu pošlem poštou 1. triedou doporučene. za vypožičanie nejakú symbolicku sumu. Zakazník po istej dobe (mesiac) knihu vráti rovnakým spôsobom. Ja mu zalohu bud vrátim, alebo odpočítam z objednavky.

Nenapadá niekoho nejaký lepší spôsob?
Filip Glasa
24.01.09,06:42
čo takto ich predávať a zároveň späť vykupovať za plnú (ale second-handovú) sumu?
Dáša_
24.01.09,07:04
Hmm, ja ich musím predávať s dph a vykupovala by som ich od fyzických osob bez dph. Naviac, naozaj by mi ich vratili?
Ono nie je jednoduche tie knihy zohnať.

Ale nie je to zlý nápad, skusim o tom trochu popremýšľať
Filip Glasa
24.01.09,09:49
Ono nie je jednoduche tie knihy zohnať.
v tom prípade si ich znova kúpiš na amazone :-) A asi aj na amazone/ebay sa dajú kúpiť použité knihy - aby to veľa nestálo.

DPH - kúp to od nich späť ako fyzická osoba a na webe si to daj do kolónky bazár.
Dáša_
24.01.09,10:00
To máš pravdu.

Mna ale láka predstava, že tú inšpiráciu poskytnem mnohým :)))

Asi začnem najskor tak, že to požičiam zákazníkom, ktorí nakupujú opakovane a veľa :))) A prinútim manžela vyrobiť nejaké zmluvy, čo by to aspon ako tak ošetrili:)
Filip Glasa
24.01.09,12:40
Alebo ak nakupujú veľa, tak im ich daj ako bonus, namiesto zľavy.
Dáša_
24.01.09,12:46
Alebo ak nakupujú veľa, tak im ich daj ako bonus, namiesto zľavy.

Ano,, toto asi bude cesta. Nakupujú veľa a keď uvidia, čo všetko môžu urobiť, budú nakupovať ešte viac:))))
Don133
26.01.09,15:10
každy nápad je zaujimavy, kym ho neodskusas nikto Ti nemoze zarucit ako bude fungovat.:) a pokracovat ako u experimentov ...aj negativny vysledok mozes povazovat za vysledok,vies ze tadiel cesta k uspechu nevedie..a skusit obmenu...
Dáša_
26.01.09,15:21
Falap mi vnukol myšlienku a tak sa teraz intenzívne zaoberám myšlienkou špecialozovaného antikvariátu.
evka.ba
15.02.09,14:34
čo takto dohoda s autormi a riešiť to formou vydavateľstva a vydávať to napríklad aj ako e booky, CD čka, brožúry ???? Je za tým veľa práce a ak sú tie knihy naozaj také super, tak sa tá makačka vyplatí ;-)
Dáša_
15.02.09,14:40
čo takto dohoda s autormi a riešiť to formou vydavateľstva a vydávať to napríklad aj ako e booky, CD čka, brožúry ???? Je za tým veľa práce a ak sú tie knihy naozaj také super, tak sa tá makačka vyplatí ;-)

tie knihy sú z celého sveta od japonska do ameriky. To trochu sťažuje dohodu s autormi.
(mmch, ta japonská kniha je zaujímava, prvý krát mám v ruke knihu, ktorá sa číta odzadu-)
Filip Glasa
15.02.09,14:54
práva na vydanie stoja toľko, že s menším nákladom ako tisícky kníh o tom ani nemusíš uvažovať. To už je jednoduchšie napísať vlastnú knihu a ušetriť za práva aj preklad. Často to býva pri odborných knihách iba výcuc zahraničnej literatúry.