Anna111
23.01.09,22:01
Nevie mi niekto poradiť, kde môže byť problém, keď mi nesedí zostatok na účte 321 v hlavnej knihe so zostatkom na účte 321 uvedenom v saldokonte? Saldokonto má správnu hodnotu, nakoľko mám iba jednu neuhradenú faktúru. V hlavnej knihe mám o cca 233.000,- Sk viac. Ďakujem.
Dav
24.01.09,06:17
Všeobecný návod - ako prvé skontrolovať počiatočné stavy,skontrolovať obraty MD/D v Salde a HK. Potom skontrolovať banku a pokladňu, či súhlasia zostatky na HK. Ak áno, prekontrolovať zostatky všetkých účtov, porovnať s inventúrou. Ak ani to nie, vytlačiť saldo a 321 pohyby - a skontrolovať.
Program MRP má možnosť Kontrola - zaúčtovanie pohľadávok a záväzkov. Nemá aj Omega podobnú funkciu?
Adula
24.01.09,12:27
skúsiť vytlačiť 321 z hlavnej knihy a saldo tiež 321 a porovnať ručne, je to však horšie, ked je toho strašne veľa, najlepšie je to kontrolovať po určitých obdobiach. Zrejme niečo nebude spárované, možno nejaké preddavky.
ErikaDP
24.01.09,13:32
V prilohe navod od Krosu na kontrolu nesúladu.
Treba si od Krosu objednať besplatné zasielanie noviniek k Omege, posialajú fakt užitočné tipy na prácu s týmto softom.