kepipo
23.01.09,22:26
Potreboval by som spravit kazetový strop v miestnosti 2x3m.Koľko by to stálo z materialom a koľko bez.Kazety mi stačia zakladné bielé. dakujem
jokova
26.01.09,11:05
cena za material-sadrokarton.sk/downloadis/rigips-č.pdf
cena za pracu od 160 sk,v tvojom pripade malometraze to bude urcite ovela viac
charonme
05.02.09,14:49
zaujimave, nieco velmi podobne by som potreboval aj ja, ale nezaujimaju ma samotne kazety, ale skor ten nosny/zavesny system. Mam dojem ze pri takychto rozmeroch by mohol byt aj samonosny (ukotvenie iba v stenach bez zavesov zo stropu)

Vsade sa pise ake je to jednoduche urobit tak keby som na to nasiel nejaky podrobny navod ako to rozvrhnut, co presne kupit, ako to poskladat tak by som si na to trufol aj sam.

Pre istotu opakujem ze samotne kazety su ten najmensi problem, daju sa kupit v hociakom baumaxe v roznych vzoroch a orezat na potrebne rozmery ostrym nozom.
igor111
06.02.09,10:04
Zakladnym nosnym prvkom celeho systemu je zavesenie na strop. T.j. aj ked ho budes robit vo WC, musis mat aspon 1 zaves :)

Vsetko je jednodzche, ked to vies. Podrobny popis nenajdes asi nikde, bohuzial - majster to nenapise a spisovatel to zas nevie urobit :))
riremordore
06.02.09,10:44
A odkiaľ si? Aspoň kraj?
charonme
06.02.09,11:37
zavesenie na strop. T.j. aj ked ho budes robit vo WC... aha myslel som ze do nejakeho limitu to mozu niest tie obvodove listy.
navody existuju na vselico, tak snad by mohli aj na toto, asi zajdem do kniznice :)
Rosch
10.02.09,07:57
zaujimave, nieco velmi podobne by som potreboval aj ja, ale nezaujimaju ma samotne kazety, ale skor ten nosny/zavesny system. Mam dojem ze pri takychto rozmeroch by mohol byt aj samonosny (ukotvenie iba v stenach bez zavesov zo stropu)

Vsade sa pise ake je to jednoduche urobit tak keby som na to nasiel nejaky podrobny navod ako to rozvrhnut, co presne kupit, ako to poskladat tak by som si na to trufol aj sam.

Pre istotu opakujem ze samotne kazety su ten najmensi problem, daju sa kupit v hociakom baumaxe v roznych vzoroch a orezat na potrebne rozmery ostrym nozom.

V tom istom obchode kúpiš aj prvky závesného systému. Na nete si nájdeš aj manuály ako to urobiť. Ak si remeselne trochu zručný - urobíš to aj sám.
charonme
11.02.09,08:52
Na nete si nájdeš aj manuály ako to urobiť. Ano, dakujem, presne tak som to chcel aj urobit, len s tym najdenim manualov mam trochu problem.
Rosch
11.02.09,13:27
Ano, dakujem, presne tak som to chcel aj urobit, len s tym najdenim manualov mam trochu problem.

Pre inšpiráciu skús pozrieť na tomto webe...

http://www.hornbach.sk/home/sk/html/index.phtml
charonme
13.02.09,12:57
Tam som uz hladal, aj osobne som sa bol pozriet, ale nic som nenasiel. A ked som sa osobne pytal na cenu zaluzii tak mi povedali ze na mna nemaju cas - to cloveka odradi sa pytat este aj na montaz zavesneho systemu kazetoveho stropu...
reno6666
14.02.09,17:14
Dobry vecer v akom meste sa nachadzate????treba vam to robit v celom byte alebo sa jedna len o jednu izbu?
jokova
15.02.09,12:34
6666 nauc sa citat
charonme
16.02.09,12:33
6666 nauc sa citat kepipo (http://www.porada.sk/member.php?u=114142) sice napisal (http://www.porada.sk/100075-kazetovy-strop-post926855.html#post926855) ze miestnost je 2x3m, ale si nevyplnil "odkial som". Zato ale pozna (http://www.porada.sk/t99321-krajcirka.html#post926848) krajcirku v Kosiciach, takze mozno je z Kosic?
charonme
24.02.09,07:56
tak ani v hornbachu som nenasiel ziadne zavesne profily pre kazetove stropy :( , tak uz mi zostava len prespor, ale tam doprava chodi uplne najhorsie :(
dancyber
02.03.10,11:24
Chcel som tu dat odkazy na vsetko, co pre kazetove stropy potrebujete, ale kedze nemam 20 prispevkov, tak smola... :(

Takze len takto:
- postup je na stranke UROBSISAM-bodka-TOPKY-bodka-SK
- jeden z vyrobcov ma stranku OWA-bodka-DE
- SK predajca je napr. WOODCOTE, kde je v sekcii MINERALNE PODHLADY aj cennik.

Takze asi tolko.
kepipo
08.03.10,18:35
Ďakujem všetkym už som si to spravil sam je to ľahké.
eutomas
26.04.11,08:00
montážny návod aj čo sa týka konštrukcie nájdete v technických listoch výrobcov minerálnych kazetových stropov, po slovensky napr. na stránke:
amf-cz.cz/sk/download.htm
Vseobecné technické podmienky, alebo konkrétne systém C je najjednosuchší a najčastejšie používaný s viditeľnou konštrukciou