jozefino888
23.01.09,23:01
Dobry vecer,

urcite kazdy z Vas ma skusenosti so SPAMom.
V pripade ze spamuje firma (pravnicka osoba), je postup jasny - stazovat sa ISP, SOIke, atd.

Ale co v pripade ze SPAMerom je fyzicka osoba ??

Uz par dni jedneho takeho spamera riesim, no narazam len na neochotu dostatocne vyriesit tento problem. Aj ked som ziadal jeho webhostera aby zabezpecil zamedzenie spamovania (t.j. aj zneuzivaniu mail servera hostingovej firmy), jeho odpoved bola negativna.

Bolo mi povedane ze spominany klient je fyzicka osoba a jeho web nie je komercneho charakteru a preto sa na neho nevztahuju zakony ktore sa na SPAM daju nasit (147/2001, 610/2003 a 22/2004). Cim vlastne zlegalizoval cinnost spamera (asi sa riadi heslom "aj spammer je moj platiaci klient").

Vie mi prosim Vas niekto poradit ?

Nepride mi to v poriadku ak fyzicka osoba berie peniaze (o com samozrejme nemam rukolapny dokaz - ale kto by to robil zadara, ze?) za rozosielanie nevyziadanej reklamy a nie je za to vobec postihnutelny ;-(
M.F.
24.01.09,03:36
Zdravim,

myslim si, ze zbytocne plytvate vlastnymi zdrojmi na riesenie niecoho co sa sposobom o aky sa pokusate prakticky riesit neda.

SPAM je obdoba telemarketingu kedy reklamator nepozna odpoved NIE.

Akakolvek snaha o diskusiu je nezmyslena. Spamera musite riesit podobne ako riesite hmyz ktory Vas obtazuje. Takeho komara tiez neukecate aby Vas nechal na pokoji. Tiez nepomoze volat majitelovi rybnika kde sa konkretny komar vyliahol a ani "pan premier odpustia" ani na urad vlady.

So spamerom a spamom si bohuzial "alebo bohuvdaka ;-)" musite a mozete poradit sam.

Nainstalujte a pouzivajte vhodny "antispamovy repelent", alebo rovno online email ktory si so spamom poradi.

V tom prvom pripade mozete siahnut napr. po Kaktus Spam Filter, Spamihilator apod. Dobry antispam filter ma napr. Google mail.

Ak predsa len tuzite po dobrom pocite z priamej akcie mozete spamerovu mailovu adresu resp. rovno celu domenu nahlasit na prislusnych miestach:

(emailom - poslat celu hlavicku spravy): spam[@]uce.gov

Spam v Google indexe (vyhladavanie) tu: google.com/contact/spamreport.html

Alebo, odpalte: na google.com vyhladavanie: "where to report spam"

A mozete reportovat dokedy sa nedostavi pocit satisfakcie, alebo pokym budete vladat...
Charon
25.01.09,10:07
Môj názor je, že proti spamu sa nebojuje správnym spôsobom. Filtre, blokovania IP adresy, domény nikam nevedú, lebo SPAMer využíva botnety, zombie počítače a nie svoj PC. Teda odstavenie nejakej adresy znamená iba to, že sa odstaví, vyblokuje nejaký chudák (chudák = nie urážka), ktorému je zdiskreditovaný počítač a SPAMer posiela emaily ďalej.
Prepáčte, nechal som sa uniesť - toľko teória.

Rozosielanie SMAPu je porušením telekomunikačného zákona. SPAMera a jeho providera treba nahlásiť sťažnosťou na telekomunikačný úrad, podľa možnosti aj s dôkazom. Aspoň nejakým.

Druhý typ je, zaregistrovať sa na adresuy www.spamcop.net
Táto organizácia pripravuja a vydáva spamfiltre pre veľké servery. A ak sa nejaký server naň dostane, tak kompletne celý je vyblokovaný. To znamená asi to, že všetky firmy, všetky organizácie, ktoré majú na danom servery svoje kontá, budú blokované, čo je pre admina veľký problém.
Postup (veľmi jednoduchý):
Do príslušného okna sa vkopíruje komplet email aj s hlavičkou. Následne sa odošle na analýzu, kde sa určí SKUTOČNÝ odosielateľ, väčšinou zneužitý počítač, ale v Tvojom prípade SPAMer. Následne, dole pod analýzou je okienko s odkazom pre admina, kde mu mecháš komentár a potom sa to všetko odošle. Ak admin nieje hlupák, tak zasiahne, lebo mu hrozí odstavenie severa blokovaním.
Ak na daný server prídde viac hlásení, server sa blokuje automaticky.
Potom skončila sranda. Žiadne emaily už zo serveru neodídu, lebo budú filtrované. Aj tie dobré.

Držím palce.