vierkat
09.06.05,08:41
ahojte...
chcela by som vedieť, či môžem vystaviť v rámci jedného mesiaca jeden doklad na príjem peňazí do pokladne z bankového účtu, alebo musím všetky sumy vypisovať? je tam asi dvadsať výberov, vôbec na to nemám chuť...
ďakujem za rady...
emily
09.06.05,06:46
ahojte...
chcela by som vedieť, či môžem vystaviť v rámci jedného mesiaca jeden doklad na príjem peňazí do pokladne z bankového účtu, alebo musím všetky sumy vypisovať? je tam asi dvadsať výberov, vôbec na to nemám chuť...
ďakujem za rady...
Ja vystavujem na každý výber príjm. doklad v pokladni . Mám to prehľadné a nenáročné na odsúhlasenie.
Fany
09.06.05,06:52
Tiež vypisujem každé samostatne. Veď k tomu slúži účtovný "denník". Takže cez 261 raz výber z pokladne, druhýraz vklad na účet...
janaGT
09.06.05,06:53
odporúčam taktiež samostatne každý doklad
účtovník 007
09.06.05,06:55
Ak ste prijímali počas mesiaca penieze do pokladne z BÚ, predpokladám, že ste z pokladne aj vyplácali . Ak by si urobila iba jeden zápis na konci mesiaca, ako by Ti sedela pokladňa počas mesiaca? Predpokladám, že tam máš poriadny mínus. Viem, pri malej firme je možné všetko, ale v tomto prípade na každý príjem musí byť doklad o príjme peňazí do pokladne. Výnimku tvoria dva prevody do pokladne v jeden deň.
Susan
09.06.05,06:55
Vypisujem na kazdy vyber a vklad doklad. Mala by byt dodrzana chronologia pohybov financnych prostriedkov v pokladni.
veronica
09.06.05,06:57
odporúčam tiež každé zvlášť :)
vierkat
09.06.05,07:09
no to ste ma nepotešili, asi som veľmi lenivá :-)
lenkak
09.06.05,15:44
Ja tiež vypisujem každý zvlášť.
babenko1
09.06.05,17:09
Tu sa nejedná o lenivosť.. ale o to, aby si mala časovo postupné účtovanie..
ayya
09.06.05,18:18
Vierka, nepoteším ťa :) musíš každý pohyb zaúčtovať zvlášť. Máš to v zákone o účtovníctve. Myslím, že maximálne môžeš spojiť príjmy z jedného dňa. Ale zas sa nesmú kumulovať s výdajmi, ak by sa ti v jeden deň také prípady vyskytli.
Iné by bolo, keby si napríklad za celý mesiac raz účtovala výdaj napr. za poštovné - to by ti mohli priniesť naraz, to by mohol byť hromadný doklad. Iba prílohy k nemu by si mala s rôznymi dátumami. Ale pri bankovom výpise sa to tak nedá. Tam máš presné dátumy výberov a vkladov a tie sa majú účtovať bezodkladne. Tam nemôžeš povedať, že si firemné peniaze nosila "po vačkoch" a do pokladnice si ich vložila až v posledný deň v mesiaci :D
teda: vlastne môžeš, ...... ale či by si to obhájila pri kontrole, to veru neviem :)
mart.
05.05.12,09:12
Prosím vás, može účet 261 na konci účt. obdobia vykazovať zostatok ??
KEJKA
05.05.12,09:27
Prosím vás, može účet 261 na konci účt. obdobia vykazovať zostatok ??:) stoprvý raz na porade:
áno, môže
mart.
05.05.12,12:22
:) stoprvý raz na porade:
áno, môže
hľadal som naozaj, ale niekedy to je naozaj jak hľadať ihlu v kope sena :D Ďakujem !