Jendo
09.06.05,07:45
Nakupujeme materiál od firmy a to jeden balík za 100 % hodnoty a staré veci za 0,- Sk. to isté pri tovare. poraďte mi ako zaúčtovať nákup materiálu s nulovou hodnotou. pozn. - napadlo ma riešiť to cez dobropis, ale nie je ochota meniť zmluvu na nákup. to isté aj možnosť čo položka to 1,- koruna, nechcú meniť zmluvu. taktiež nie je to dar (aj keď to tak vyzerá, pri dare by mala byť spísaná nejaká darovacia zmluva čo tu nie je) ďakujem
Johanka
09.06.05,06:29
A aký máš doklad na materiál za nula Sk?
Jendo
09.06.05,08:43
A aký máš doklad na materiál za nula Sk?zatiaľ doklad nevystavili, čakajú na môj podnet. ťažko sa to vysvetľuje, ale áno položky na podklade by mali byť napr. 15 ks cena 0,- Sk
Johanka
09.06.05,09:55
Rozmýšľam , čo zaúčtuješ. Ak to bude v rámci nákupov aj " nie zadarmo", tak na faktúre bude nejaká suma, ale keď tam budú len nuly, to by bolo divné. Neviem, neviem ....
pyton
09.06.05,11:38
Aj predaj podniku sa kedysi /možno aj dnes/ robil za 1 Sk. Za 0 Sk by to mohli preklasifikovať na darovanie. A to sa už posudzuje celkom inak. Takto je to predaj. Takže takto. A pozor na závislé osoby.
Jendo
09.06.05,11:53
Aj predaj podniku sa kedysi /možno aj dnes/ robil za 1 Sk. Za 0 Sk by to mohli preklasifikovať na darovanie. A to sa už posudzuje celkom inak. Takto je to predaj. Takže takto. A pozor na závislé osoby.a ešte je to aj závislá osoba
Johanka
09.06.05,11:57
Tak nech to radšej daruje.
durisovad
09.06.05,12:13
Ja by som ten tovar ocenila cenami podla svojej uvahy, v tychto cenach by som uctovala na sklad proti vynosom. Pri predaji by som pouzila tieto ceny zasa do nakladov.
Jana Acsová
09.06.05,13:35
Nakupujeme materiál od firmy a to jeden balík za 100 % hodnoty a staré veci za 0,- Sk. to isté pri tovare. poraďte mi ako zaúčtovať nákup materiálu s nulovou hodnotou. pozn. - napadlo ma riešiť to cez dobropis, ale nie je ochota meniť zmluvu na nákup. to isté aj možnosť čo položka to 1,- koruna, nechcú meniť zmluvu. taktiež nie je to dar (aj keď to tak vyzerá, pri dare by mala byť spísaná nejaká darovacia zmluva čo tu nie je) ďakujemZáleží na tom, k čomu sa vzťahujú "staré veci za 0,00", či majú protihodnotu v novom tovare atď. Ak je tá možnosť a v zmluve ste sa zaviazali odoberať "nové aj staré veci", potom by podľa môjho názoru pripadala aj možnosť rozrátania pomernou časťou všetkých fakturovaných vecí podľa zvoleného kritéria, t.j. nové veci by boli prijaté v pomerne nižšej cene a nulové veci v pomerne vyššej cene. Celková suma faktúry a na sklad prijatého tovaru by mala súhlasiť.
Niečo podobné ako odznelo v poslednom príspevku, ale v tomto prípade som to zreálnila na fakturovanú čiastku. Čo sa týka zvýšenia hodnoty skladu - to podľa môjho názoru neprichádza do úvahy v priebehu účtovného obdobia.
Jendo
09.06.05,14:52
Zmluva je všetko nakúpené do roka za 100 % a ostatok za 0,-. Snažím sa momentálne ich presvedčiť aspoň čo kus to 0,10 Sk. Ale neviem. Pre AVO - to je to že im nejde o výslednú sumu, však by som tých pár tisíc kusov rozpočítal, čert to ber, ale k faktúre priložia zoznam zásob so sumami. Vysvetli šéfom že k cieľu sa dá dostať bezpečnejšie obchádzkou. uvidím a určite odpíšem ako to dopadlo. všetkým za odpovede vďaka
Jendo
09.06.05,14:56
Tak nech to radšej daruje.myslel som na to, ale ide o spriaznenú osobu a daňovníčka je proti. myslím že je tam viacero problémov.
Zuziana
09.06.05,15:05
Ja sa tiež stretávam s prípadom, kedy dodávateľská firma fakturuje za "facku" - dostanem fa za jogurty - pravdepodobne sú pred koncom záruky za 2 lebo 3 koruny.
Jendo
16.06.05,05:23
ďakujem všetkým za diskusiu. nakoniec sme to uzavreli v hodnote 0,1 Sk za položku bez DPH.