lela1809
24.01.09,14:29
Ahojte vie mi niekto poradiť?
firma (platca DPH) chce kúpiť motorku. pri kúpe ju zaradí do majetku, uplatní si DPH, bude si uplatňovať výdavky súvisiace s pracovnými cestami( PHM, poistenia, opravy a údržbu, odpisy, dan z motorových vozidiel, a dalšie výdavky súvisiace s použitím motorky) keďže motorka nebude využívaná iba na firmné účely všetky výdavky môže uplatňovať iba v pomernej výške. mám pravdu?
keďže si myslím že motorka bude využívaná viac na súkromné ako firemné účely, nie je lepšie nechať ju v majetku FO a ,,zapožičiavať ju firme?´´ tak si uplatním PHM +kilometrovné. či?

ĎAKUJEM
lela1809
24.01.09,14:08
pridávam otázku- ako je to z pohľadu DPH? (odpočítNI DPH na vstupe pri kúpe - ak motorka nebude využívaná iba na firemné účely, resp. ak motorku po čase predá, alebo firma zruší registráciu z dôvodu nedosiahnutia 35000EUR 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov...ĎAKUJEM
tinka111
18.08.09,08:09
Ahojte,
prosim Vas mozem dat poplatok policajtom za prihlasenie motocykla do obstarania DHM a zaratat teda do vstupnej ceny alebo to dat rovno ako naklad - ostatne sluzby??? Dakujem!
tinka111
18.08.09,10:07
Ahojte,
prosim Vas mozem dat poplatok policajtom za prihlasenie motocykla do obstarania DHM a zaratat teda do vstupnej ceny alebo to dat rovno ako naklad - ostatne sluzby??? Dakujem!
Prosim vie mi niekto poradit??? Este som sa s tym nestretla a nedari sa mi to najst...
azla
18.08.09,10:23
Všetky náklady v súvislosti s obstaraním Dl.HM vstupujú do obstarávacej ceny majetku (čiže všetko do dňa uvedenia do používania ide na 042 - aj poplatky).
chogyím
18.08.09,13:58
Všetky náklady v súvislosti s obstaraním Dl.HM vstupujú do obstarávacej ceny majetku (čiže všetko do dňa uvedenia do používania ide na 042 - aj poplatky).

No možno nie úplne všetky.
Ale tieto áno.
azla
18.08.09,14:02
Aby som to uviedla na správnu mieru ....
Vyčerpávajúco to uvádzajú postupy účtovania v PÚ § 35

http://www.porada.sk/t18282-postupy-uctovania-pu-od-01-12-2008-a.html
ego.mc
18.08.09,14:56
Sme v JÚ...;)