zmurka
24.01.09,14:14
Ahojte neviete mi niekto poradit kolko by ma stala vymena obkladov v klasickej panelakovej kupelni.

Jadro je uz prerobene, sanita by tiez ostala, akurat by sme chceli vymenit kachlicky na stenach a okolo vane.

Kolko to moze stat v BB kraji - material plus robota?

Viete mi niekto poradit. Velmi pekne dakujem.
elkibo
24.01.09,15:26
Ak ti mozem poradit a nechces vyhadzovat stary obklad, tak na povodny obklad natiahni vrstvu Flexi klebru, nechaj zatuhnut a na to mozes kludne lepit obkladacky, ak je samozrejme povodny obklad dobry (nie je duty). A ak ti nevadi vacsi odskok od omietky, tak to tak urob. Realizoval som takto uz niekolko obkladov - bez reklamacii. Neviem ake su ceny v BB ale v NR cca 8,30eur - 13,20eur za m2 - cena prace. Plus material - cena obkladaciek , kleber, sparovacka podla m2.
zmurka
25.01.09,05:19
Ak ti mozem poradit a nechces vyhadzovat stary obklad, tak na povodny obklad natiahni vrstvu Flexi klebru, nechaj zatuhnut a na to mozes kludne lepit obkladacky, ak je samozrejme povodny obklad dobry (nie je duty). A ak ti nevadi vacsi odskok od omietky, tak to tak urob. Realizoval som takto uz niekolko obkladov - bez reklamacii. Neviem ake su ceny v BB ale v NR cca 8,30eur - 13,20eur za m2 - cena prace. Plus material - cena obkladaciek , kleber, sparovacka podla m2.
Dakujem krasne za info. Ak by som nedavala povodne kachlicky dole, potom by som sla skor do verzie ozivenia kachliciek nejakymi samolepkami. V podstate tie kachlicky nie su zle, ale zdaju sa mi fadne - lebo su biele. Neviem ci taketo folie dostat aj bezne v baumaxe, hornbachu alebo ikei.

A nevies odhadom povedat kolko materialu treba na kupelnu, ktora ma tak 30 - 40 m2 steny? Kolko leberu sparovacky a kolko kachlieciek naviac?
220870
25.01.09,08:09
Máte fádnu kúpeľňu.Toto väčšinou tvrdia tý čo majú peniaze a svrbia ich v peňaženke.Preto.Kupovať lacné obklady z tohto dôvodu sa neoplatí lebo za dva roky budú aj tie nové fádne.Na lacnom obklade je lacné farbivo a to za dva roky stratí svoj lesk a glanc.Uložiť kúpelňu jednoducho z jedného druhu obkladu je tiež fádne.Ak to má vyzerať uno tuto tak musíte kúpiť nie len drahšie druhy obkladov ale aj viac druhov z čoho vyplýva, že bude aj viac odpadu.Odpad sa ráta m2+ 7% ak je diagonálne uloženie tak m2+10%.Ak nebude treba starý obklad vyrovnávať tak spotreba lepidla je cca 4-5kg/m2.To jest z 25kg vrecka urobíte asi 6 m2 obkladu.Spotreba špárovacej hmoty je 1kg /2m-3m2.Záleží od rozmeru kachličiek a šírky špáry.Plus si k tomu narátajte 1ks sanitárny silikón a okolo vane doporučujem podobkladové vaňové lišty(neplesnivejú tak ako silikón).Cena lišty je asi 10€.silikon 3€,obklad od10€/m2,lep11€/25kg.Cena prác závisí od zložitosti uloženia od 8€-16€ robili sme aj za 60€/m2.Obklad ak má mať akú takú kvalitu nedoporučujem kupovať v obchodoch typu Baumax,Hornbach.Je to takmer na 100% výmet z výroby ( nepodarky pri nábehoch pece popadané palety ,nekvalitná hlina ,farba, pokrútené , a neviem čo všetko.V tomto smere sa kvalita určite nevolá Baumax.
zmurka
25.01.09,10:51
Super dakujem, taku podrobnu odpoved som potrebovala.
Peniaze na zvys nemame, ale kupujeme byt, ktory sa nam paci az na tie fadne kachlicky v kupelni a tak hladame nejake riesenie.
Este raz diky.
elkibo
25.01.09,16:58
A ja este k presnej a vycerpavajucej odpovedi 220870 dodam ze spotreba klebru zavisi od velkosti obkladaciek - mensie obkladacky sa natahuju hrebenom s mensim zubom - mensia spotreba klebru. A vacsie formaty sa natahuju hrebenom z vacsim zubom - vacsia spotreba klebru.
anonym222
25.01.09,18:20
Zmurka, na tvojom mieste by som o žiadnych foliach neuvažoval a išiel by som jednoznačne do nových a kvalitných kachličiek. Možno by som aj komplet vymenil sanitu. Neviem v akom je stave, ale bolo by to také polovičné riešenie. Určite urobiť skôr, kým tam ešte nebývate. Je to hodne jednoduchšie ako potom.
viliam.durina
06.08.09,16:02
Môžem doporučiť farby na sklo, predávajú v školských potrebách alebo medzi hračkami. Viď foto v prílohe :)
ski555
07.08.09,18:29
elkibo,len dodám,nič osobné,ešte by som pod kleber doplnil penetrák trebárs Rikombit ak si nemýlim názov,pre lepšiu priľnavosť,predsa len obklad na obklad je dosť náročný sposob ani nie lepenia,ale do budúcnosti a dodám tie lacné obklady,minule som so zákazníkom vyberal obklady a zaujal ho jeden druh 145 Sk/m2,no nekomentujem,iba toľko,že min. 5 kusov z balíka bolo od výroby poškodené,tak som im prácu podmienil tým,že ak tento obklad,tak niekto iný to bude robiť,dali si povedať,takže treba si aj cenu všímať,ale nie je to to jediné