huascaran
24.01.09,15:48
Som študent, počas štúdia bývam v dedkovom byte, kde som aj trvale prihlásený. Dedko je 100% vlastníkom bytu. Pred mesiacom zomrel. Dediči zo zákona sú jeho 4 deti.
Otázka - prosím o jej zodpovedanie:
Mám nejaký nárok na bývanie v byte po dedkovi?
Ďakujem za Váš čas.
Chobot
24.01.09,20:49
Som študent, počas štúdia bývam v dedkovom byte, kde som aj trvale prihlásený. Dedko je 100% vlastníkom bytu. Pred mesiacom zomrel. Dediči zo zákona sú jeho 4 deti.
Otázka - prosím o jej zodpovedanie:
Mám nejaký nárok na bývanie v byte po dedkovi?
Ďakujem za Váš čas.


Nie nemáš nárok na bývanie v tom byte. Jedine keby s tebou spísali tí 4 dediči (novovzniknutí vlastníci) nájomnú zmluvu alebo keby ti byt predali. Oni ťa kľudne môžu z bytu teraz vyhodiť, pokiaľ nemáš riadnu nájomnú zmluvu. Aik máš nájomnú zmluvu, môžu ti ju vypovedať a potom požiadať o opustenie bytu.
sarasara
25.01.09,16:06
Do prejednania dedičstva po dedkovi by ťa z bytu nemal nikto vyhodiť, lebo vlastník je zomretý a nový ešte nie je . Jeden z tých štyroch dedičov je zrejme tvoj rodič. Skús sa dohodnúť s rodičom. Trvalý pobyt neznamená nárok na bývanie.
huascaran
02.02.09,17:21
Ďakujem, príjemný deň.
gabriela2579
02.02.09,18:43
Pokiaľ neprebehne dedičské konanie a predmetný byt nebude v katastri zapísaný na nového vlastníka, môžeš tam bývať. A potom ti nový vlastník dá súhlas na prihlásenie na trvalý pobyt.