splendida21
24.01.09,15:58
Dobrý deň,
Vie niekto poradiť či sa pri §141 písmeno a Zákonníka práce - pri dočasnom prerušení výkonu práce , keď sa platí náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku má prerušiť platenie poistného v Sociálnej poisťovni? Ďakujem pekne
Tweety
24.01.09,15:09
Dobrý deň,
Vie niekto poradiť či sa pri §141 písmeno a Zákonníka práce - pri dočasnom prerušení výkonu práce , keď sa platí náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku má prerušiť platenie poistného v Sociálnej poisťovni? Ďakujem pekne
Nie, poistenie neprerušujeme. Ale napísala si to trochu nezrozumiteľne. § 141 písm. a,?
splendida21
24.01.09,15:16
ahoj Tweety, si veľmi zlatá, takže ide o toto
Mám zamestnanca, ktorého údajne zatkla cudzinecká polícia asi v zahraničí. Ale neviem čo mám robiť
dovtedy kým zistím o čo presne ide , či je vo väzbe alebo..., môžem uplatniť §141 písmeno a zákonníka práce -
dočasné prerušenie výkonu práce - počas tejto doby mu máme
platiť náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku. Môžem podľa
teba dať v tejto situácii tento paragraf§ A ak áno podľa práva
sociálneho zabezpečenia je v takomto prípade potrebné prerušiť
platenie poistného (myslím nahlásiť prerušenie platenia v soci
poisťovni)??? pomôž mi ak vieš ďakujem
Tweety
24.01.09,15:22
ahoj Tweety, si veľmi zlatá, takže ide o toto
Mám zamestnanca, ktorého údajne zatkla cudzinecká polícia asi v zahraničí. Ale neviem čo mám robiť
dovtedy kým zistím o čo presne ide , či je vo väzbe alebo..., môžem uplatniť §141 písmeno a zákonníka práce -
dočasné prerušenie výkonu práce - počas tejto doby mu máme
platiť náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku. Môžem podľa
teba dať v tejto situácii tento paragraf§ A ak áno podľa práva
sociálneho zabezpečenia je v takomto prípade potrebné prerušiť
platenie poistného (myslím nahlásiť prerušenie platenia v soci
poisťovni)??? pomôž mi ak vieš ďakujem Aký odstavec spomínaného § 141 chceš uplatniť? lebo ten § ZP hovorí o prekážkach v práci, a to písmeno a, uveď prosím, ku ktorému odstavcu patrí.
splendida21
24.01.09,15:34
§ 141a takto je to presne, nie je odstavec , je to 5 riadkov a za tým je komentár
splendida21
24.01.09,15:35
ešte ak pomôže za týmto paragrafom nasleduje § 142 prekážky na strane zamestnávateľa
Zita4
24.01.09,15:42
Mohla by si použiť § 141a, ale keďže budeš platiť náhradu mzdy, sociálne poistenie netreba prerušovať. Prerušenie sa týka len výkonu práce - nie je to neplatené voľno.
Btw.: Tweety si nechtiac pomýlila tým, že si napísala § 141 písm. a)
splendida21
24.01.09,15:52
ďakujem Zitka a Tweety, mýlili ma prerušenia poistenia pri väzbe, ale keďže ide o dohady a nemám nič oficiálne potvrdené, a ide o zamestnanca, s ktorým nebol nikdy problém...práve preto chcem využiť po prerokovaní s odbormi tento spôsob dočasného výkonu práce
ešte raz vďaka