magda26
24.01.09,17:16
Dobry den

Prosim o radu, ktory notebook si mam kupit.A chcem sa ako laik opytat, ktory sa mi viac oplati nakolko ho budem vyuzivat na klasicku kancelarsku pracu. Zatial sa rozhodujem medzi dvoma: Asus M51V-AS043 a Asus M51TA-ASO28C. Resp. nejaky iny ktory by mi tiez stacil. Cena max 25000SKK. DaKujem.
kero64
24.01.09,17:59
Ak potrebuješ notebook iba na kancelársku prácu, je jedno, ktorý si kúpiš. Je aj škoda investovať toľko do NB, ak ho nevyužiješ.
Fero11
24.01.09,18:06
Nepozeral som na parametre tych typov co si uviedla, ale zda sa mi prehnane vyhodit 25 litrov za NB na klasicku kanc. pracu
seat
25.01.09,07:31
vyšší výkon potrebuješ len na hry a nejake naročnejšie graficke operácie - kup si niečo za 15 - 20 tisic (SK) - aby ti isla vista treba aby to malo aspon 2GB RAM (teraz už bežne su 3) - pokial to chces fakt len na kancelárske práce nepreplácaj - poraď sa v predajni ale ako cenový strop povedz predavačovi o trochu menej ako si ochotná zaplatiť - on ti tu cenu trochu vytiahne hore
magda26
25.01.09,08:33
Ahojte
Ja ho potrebujem na klasicku kancelarsku pracu, len podla coho sa mam orientovat. A chcem sa opytat ako laik ci na pevny disk alebo na velkost operacnej pamate sa mam zamerat. Neviem na ktore s tychto dvoch sa ukladaju udaje.
Dakujem
magda26
25.01.09,08:39
Dobry den

Alebo mi poradte, ci sa mi viac neoplati si kupit len bednu na pc. Lebo tu co mam tak uz nestiha a dlho mi nacitava, je uz dost stara. PC vyuzivam na kancelarsku robotu, a pod. Dakujem
Fero11
25.01.09,09:22
Ja mam radsej bedne ako notebooky, ale to jekazdeho osobny vkus, nepotrebujem pracovat vo vlaku alebo inde mimo domu, ale niekto fakt potrebuje pracovat aj mimo, tak NB vyuzije.
Uz som ti asi odpisal v inom prispevku
ivoovi
25.01.09,14:53
Ahojte
Ja ho potrebujem na klasicku kancelarsku pracu, len podla coho sa mam orientovat. A chcem sa opytat ako laik ci na pevny disk alebo na velkost operacnej pamate sa mam zamerat. Neviem na ktore s tychto dvoch sa ukladaju udaje.
Dakujem
Ahoj,
Ak dobre rozumiem vyrazu kancelarska praca ako napr. Office + nejaky uctovny program tak na to ti musi stacit aj PC s Procesorom 1 GHz,512 MB RAM a s pevnym diskom 120GB tj. pocitac s pred cca 5 rokoch. Zozenies ho aj cca 3 tisicky.
Ak ale chces nieco lepsie a hlavne nove tak si kup nejaky 15,4'' palcovy notebook za cca 13-14 tis. Ten ti na tvoje ucely dobre posluzi. Mozes si robit svoju pracu v kuchyni,obyvacke ci v postely. Ak mas miesto na klasicky PC tak si kup ten. Jednoduchsie sa da vylepsit(upgrade) alebo opravit.
Orientuj sa napr. Procesor 2Ghz, 2GB RAM, 160GB Pevny disk(HDD)

Ivan
kabul
25.01.09,16:56
ak chces usporit z tých 25tis takých 20tis
Odporúčam urobit upgrade maticnej dosky so vstvanou grafickou kartou, procesor, pamate, a hardisku(to je to kde sa ti ukladajú dáta:))

V dnesnej dobe ta tieto veci vyjdu tak do 5tis teda ovela menej ako to bolo pred 2 rokmi
Inač v dnesnej dobe uz aj tie najlacnejsie komponenty sú na takej úrovni ze si v pohode na tom pobezia aj hry, filmy, atd

Celý tento biznis s PC v dnesnej dobe je le no marketingu aby to ludia neprestávali kupovať

Notebook - ak nevyžaduješ byť extra mobilná tak ti skor notas netreba okrem toho že ta vyjde drahsie tak po uplynutí záruky ak sa ti nieco pokazí možeš ho rovno vyhodit do smetí lebo servis ta može výjst pekné peniaze

Ak chces notebook kludne si kúp aj za 15tis urcite ti postaci
diry
26.01.09,17:01
Kúp si novinku - malý notebook: váži iba 1,14 kg, batéria vydrží 4 hod., 60 GB HDD, 1 GB RAM, malý,prenosný a skladný so vstavanou kamerou, wifi, bluetooth... za skvelú cenu : http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=27013
ivoovi
27.01.09,14:12
Kúp si novinku - malý notebook: váži iba 1,14 kg, batéria vydrží 4 hod., 60 GB HDD, 1 GB RAM, malý,prenosný a skladný so vstavanou kamerou, wifi, bluetooth... za skvelú cenu : http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=27013

Je to super vec ,ale na dlhsie pouzivanie-pohodlnu pracu to asi nieje (Moj sukromny nazor, kedze som to este namal). Ak by ktomu bol este externy monitor+myska a klavesnica, tak by to stalo za vyskusanie.