microx
24.01.09,23:04
Zdravím,

Prosím vás, fakt súrne potrebujem vedieť či pri nákupe
ochranných nápojov(vody) pre zamestnancov (tzv. pitný režim) je
možnosť odpočtu DPH alebo nie???
Pretože pri strave pre zamestnancov nie je nárok na odpočet DPH ak ide o bezodplatné poskytnutie. Ale aj vodu predsa zamestnávateľ poskytuje bezodplatne. Ako je to potom s DPH.

Prosím....súrne to potrebujem k oprave daňového priznania.
Ďakujem.
durisovad
24.01.09,22:21
Ak mas pitny rezim zavedeny v smernici o starostlivosti o zamestnancov, jedna sa o regularny danovy naklad s moznostou odpoctu DPH. V horucich dnoch sa moze poskytnut mineralka a v chladnych teply caj. Tiez si mozes uplatnit naklady na varnu konvicu, pohare, chladnicku. Ale opakujem, musis mat vypracovanu smernicu.
lenka_bodorova
30.10.12,06:34
Dobrý deň, my sme začali poskytovať zamestnancom čaj, teraz keď prišla zima aj na výrobe majú dosť chladno, tak trošku taký bonus. Kupovali sme nádoby na čaj, také krčahy, čaje, cukor, citrón, napr. ešte odšťavovač na citrón, môžme si z niečoho odpočítať DPH a dať do daňových nákladov? Ďakujem
kn-alka
30.10.12,06:40
odpoveď máš predsa v príspevku č.2
lenka_bodorova
30.10.12,09:39
Dobrý deň, my sme začali poskytovať zamestnancom čaj, teraz keď prišla zima aj na výrobe majú dosť chladno, tak trošku taký bonus. Kupovali sme nádoby na čaj, také krčahy, čaje, cukor, citrón, napr. ešte odšťavovač na citrón, môžme si z niečoho odpočítať DPH a dať do daňových nákladov? Ďakujem
účtovníčka_prešov
30.10.12,11:15
odšťavovač, nádoby by som dala na účet 501 a cukor, čaj.. na 527. Kn-alka ti napísala, že ohľadom DPH máš odpoveď v príspevku č. 2.
lenka_bodorova
21.11.12,08:54
Chcela by som si len overiť, aký je aj ostatných názor na to, že čaje, cukor a citróny na čaj pre zamestnacov účtujem na 527 a uplatňujem si odpočet DPH? A ešte by som si chcela overiť ako by som mala mať správne zaúčtovanú minerálku pre zamestnancov, ak si uplatňujem odpočet DPH a je to daňový náklad na 527 alebo 528? A dočítala som sa, že toto všetko musí byť uvedené v smernici aby to mohlo byť v nákladoch? Ďakujem
lenka_bodorova
22.11.12,11:40
Chcela by som si len overiť, aký je aj ostatných názor na to, že čaje, cukor a citróny na čaj pre zamestnacov účtujem na 527 a uplatňujem si odpočet DPH? A ešte by som si chcela overiť ako by som mala mať správne zaúčtovanú minerálku pre zamestnancov, ak si uplatňujem odpočet DPH a je to daňový náklad na 527 alebo 528? A dočítala som sa, že toto všetko musí byť uvedené v smernici aby to mohlo byť v nákladoch? Ďakujem
Prosím o ďalšie názory. Ďakujem
Dav
22.11.12,11:54
527 AE.
Máš tu správnu odpoveď v príspevku číslo 2. Preštuduj si Postupy účtovania, Zákonník práce a zákon o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.
Erika Nováková
22.11.12,13:01
Prosím o radu. Mám faktúru za kávu, ktorú poskytujeme zamestnancom na pracovisku. učtujem md 528,343, dal 321
a aj dph na výstupe.
ale teraz sme dostalu fakturu za kávu s rabatom za určitý odber, čite niečo sme dostali z kavy aj zdarma od dodávatela.
mám aj z toho urobiť dph na výstupe?
Ďakujem
Erika
Adiks
23.11.12,07:13
Faktúru za kávu by si mala účtovať na účte 513 a to ako základ dane, tak aj DPH, nakoľko nemáš nárok na odpočítanie DPH z takejto faktúry. Rabat účtuješ 315/513, rovnako základ dane aj DPH, ako na faktúre.
Erika Nováková
23.11.12,11:21
lenže ten rabat bol v určité množstvo kávy so 100% rabatom, takže na fakture je nula.