magda26
25.01.09,09:49
Dobry den
Prosim o pomoc pri vybere pocitaca, ten co teraz mam uz je nevyhovujuci a strasne dlho mi nacitava, a je stary. A chcem si teraz kupit novy. A neviem podla coho sa mam orientovat. Potrebujem taky uz lepsi co by aj dlhsie vydrzal.
Dakujem
Fero11
25.01.09,09:17
Na kancelarsku pracu by mal stacit aj PII, PIII, nacitava ti dlho preto, lebo mas nainstalovanych zrejme vela nepotrebnych aplikacii, ktore sa spustaju spolu s win a zbytocne zatazuju system.
Lenze PII alebo PIII uz asi nekupis, jedine ak z bazarov.
To je moj nazor.
Ja osobne mam PC z roku 2001 P4 1.7GHz, Rimm 384MB a HDD 80GB grafiku geforce 64MB asi za 100Sk (dostal som ju za darmo). V blizkej buducnosti nepocitam z vymenou PC, som z nim spokojny (nepouzivam to vobec na hry) a ide mi na tom aj Full HD sice trhane, ale ide.
Napis parametre tvojho terajseho PC
arizona
25.01.09,09:44
headshrinker
25.01.09,09:58
Možno si mohol napísať aj cenový limit pre nový počítač. Obecne však platí, že na pohodlnú kancelársku prácu je dostatočne silný v dnešnej dobe akýkoľvek predávaný procesor, integrovaná grafika a pre Vistu 2GB RAM. Pokiaľ budeš na ňom spracovávať účtovníctvo, možno by stalo za zváženie kúpiť rovno dva disky a zapojiť ich do RAID poľa, aby v prípade havárie jedného disku boli dáta zálohované na druhom
magda26
25.01.09,11:22
Na kancelarsku pracu by mal stacit aj PII, PIII, nacitava ti dlho preto, lebo mas nainstalovanych zrejme vela nepotrebnych aplikacii, ktore sa spustaju spolu s win a zbytocne zatazuju system.
Lenze PII alebo PIII uz asi nekupis, jedine ak z bazarov.
To je moj nazor.
Ja osobne mam PC z roku 2001 P4 1.7GHz, Rimm 384MB a HDD 80GB grafiku geforce 64MB asi za 100Sk (dostal som ju za darmo). V blizkej buducnosti nepocitam z vymenou PC, som z nim spokojny (nepouzivam to vobec na hry) a ide mi na tom aj Full HD sice trhane, ale ide.
Napis parametre tvojho terajseho PC
Parametre neviem. Je to pocitac, ktory otec kupoval asi tak cca 5 rokov dozadu vo firme kde pracoval, tam ich vyradovali a bol uz aj prerabany. Cena noveho pc by mala asi tak zhruba do 25 tisic.
skorec1
25.01.09,11:33
Dobry den
Prosim o pomoc pri vybere pocitaca, ten co teraz mam uz je nevyhovujuci a strasne dlho mi nacitava, a je stary. A chcem si teraz kupit novy. A neviem podla coho sa mam orientovat. Potrebujem taky uz lepsi co by aj dlhsie vydrzal.
Dakujem

no keby ja som si do firmy alebo do kancelarie zariadoval nejake PC tak za 10-15tisic sa da kompletny desktop do kancelarie s integrovanou grafikou a LCD monitorom...

ako operacny system by som zvolil "LINUX" ubuntu ma kompletnu slovensku lokalizaciu a ktomu by som si dal open offcie tiez varianta pod operacny system linux(a je to lepsie ohodnotene ako microsoft office) je tam exel, word atd...

takyto SW je uplne zadarmo a legalny, nepotrebujetie ziadaen antivirus a memusite sa bat o svoje data ze vam ich niekto ukradne...
Stevo5
25.01.09,14:38
Súhlasím so skorec1 že sa zmestíš pri kancelárskom PC do ceny 15 000.-Sk. Windows máš, predpokladám že aj iný softvér, tak len to preinštalovať do nového PC. S tým Linuxom by som to neskúšal - ak nemáš s tým skúsenosti - učiť sa ovládať systém znovu ... . A kompletný free kancelársky balík OpenOfficeOrg funguje v pohode aj pod Win.
Antivírus + antispyware + firewal je dnes nutnosť ak chodíš na internet.

Za tých 15000 v kľude nový počítač aj s monitorom - dvojjadrový procesor, značkový zdroj aj skrinku, 2GB RAM, grafika na MB ... len si nenechaj "poradiť" od predajcu počítačov. Do predajne choď už s presnou požiadavkou čo potrebuješ a s predstavou o cene. Potom sa dohodnite za čo ti tvoj počítač poskladá. S inštaláciou tvojho Win (predpokladám že máš zakúpený, ten si len daj z CD nainštalovať znova) a komplet softvéru ti niekto musí pomôcť, alebo sa tiež dohodni v predajni či takúto službu robia.

P.S. - píšeš že chceš už taký lepší - o 2-3 roky bude každý - aj najdrahší počítač zastaraný. Za cenu "lepšieho" si radšej kúp teraz dobrý ale lacný a o 3 roky znova. Vyjde ťa to lacnejšie, ale hlavne máš stále počítač s ktorým sa dá pracovať.
skorec1
25.01.09,15:03
presne tak jak hovori Stevo5, nenechaj si poradit od predavajuceho lebo takych co sa do toho nevyznaju osidia ako...

no ono sa zda ze linux je zlozity kym ho neskusite ale ked ma graficke prostredie neje problem a kto vie citat tak s instalaciou tiez nebude mat problem... ja som sa sice onadaval kym som sa naucil s linuxom ale ja som chcel viac veci vyuzivat a ked sa stym trosku pohrate moze to vypadat aj takto (http://www.porada.sk/takto)
Fero11
25.01.09,16:05
ano niektore linuxove distra su uz spravene tak kvalitne po grafickej stranke, ze laik uzivatel nevie ci je vo win, alebo lin :) Ani z instalaciou programov to uz nieje take zlozite ako niekedy (ked sa kompilovali zdrojaky (aj ked dneska sa stale kompiluju, niektore programy (niesu pobalickovane))) petoze su hotove balicky pre rozne distra.
Treba skusit je to vsetko FREE
TAMYSK
25.01.09,16:48
Zdravim, neviem preco jej radite linux, nakolko to chce na kancelarsku pracu a typujem ze pouziva aj dajaky ten uctovny program, ktory pod linuxom vo vacsine pripadov nepojde.

Osobne ak je limit cca 25 tisic, by som bral uz hotovu zostavu od napr HP,DELL.

Je na taketo zostavy je vacsinou 3rocna zaruka, co pride vhod.

Ja by som osobne kupil od hp compaq dx2450 MT AX2-4450 (2.30G) 2G 250G DVDRW CR XPP 3y.

Je tam dvojjadrovy procesor Athlon X2 4450e (papa malo elektriky)
2GB operacnej pamete
250GB SATA pevny disk
DVD napalovacka
graficka karta je integrovana, okrem hier nanej pojde vsetko
Windows XP Professional
3 rocna zaruka
Plus sa k nemu dodava aj mys a klavesnica.

A monitor by mohol byt hocijaky 22" (palcovy), napr od LG,Samsung,ASUS.

Tato zostava sa da zohnat do tych 20 tisic aj s monitorom, s legalnym windowsom a ako balik office by mohol byt openoffice, ktory je zadarmo.
Stevo5
25.01.09,18:01
Zdravim, neviem preco jej radite linux, nakolko to chce na kancelarsku pracu a typujem ze pouziva aj dajaky ten uctovny program, ktory pod linuxom vo vacsine pripadov nepojde.

Osobne ak je limit cca 25 tisic, by som bral uz hotovu zostavu od napr HP,DELL.

Je na taketo zostavy je vacsinou 3rocna zaruka, co pride vhod.

Ja by som osobne kupil od hp compaq dx2450 MT AX2-4450 (2.30G) 2G 250G DVDRW CR XPP 3y.

Je tam dvojjadrovy procesor Athlon X2 4450e (papa malo elektriky)
2GB operacnej pamete
250GB SATA pevny disk
DVD napalovacka
graficka karta je integrovana, okrem hier nanej pojde vsetko
Windows XP Professional
3 rocna zaruka
Plus sa k nemu dodava aj mys a klavesnica.

A monitor by mohol byt hocijaky 22" (palcovy), napr od LG,Samsung,ASUS.

Tato zostava sa da zohnat do tych 20 tisic aj s monitorom, s legalnym windowsom a ako balik office by mohol byt openoffice, ktory je zadarmo.

Ale veď práve sme jej radili, aby si nekupovala predražené veci. Tú zostavu čo popisuješ, v približne v tej konfigurácii si môže kúpiť za približne 15000.- A záruka je 2 roky.
No ale ak si niekto potrpí na značky, nech si priplatí. Každý má možnosť voľby a sú to jeho peniaze. Veď ten rozdiel je iba 10000.- Ale zato je 1 rok záruka navyše.
skorec1
27.01.09,15:38
Zdravim, neviem preco jej radite linux, nakolko to chce na kancelarsku pracu a typujem ze pouziva aj dajaky ten uctovny program, ktory pod linuxom vo vacsine pripadov nepojde.

Osobne ak je limit cca 25 tisic, by som bral uz hotovu zostavu od napr HP,DELL.

Je na taketo zostavy je vacsinou 3rocna zaruka, co pride vhod.

Ja by som osobne kupil od hp compaq dx2450 MT AX2-4450 (2.30G) 2G 250G DVDRW CR XPP 3y.

Je tam dvojjadrovy procesor Athlon X2 4450e (papa malo elektriky)
2GB operacnej pamete
250GB SATA pevny disk
DVD napalovacka
graficka karta je integrovana, okrem hier nanej pojde vsetko
Windows XP Professional
3 rocna zaruka
Plus sa k nemu dodava aj mys a klavesnica.

A monitor by mohol byt hocijaky 22" (palcovy), napr od LG,Samsung,ASUS.

Tato zostava sa da zohnat do tych 20 tisic aj s monitorom, s legalnym windowsom a ako balik office by mohol byt openoffice, ktory je zadarmo.

1) skusal si niekedy linux ked tvrdis ze ti ziadny ucnotny program podnim nepojde?? tak si hod do googla "wine" dokaze ti to vpohode emulovat windows-acny software a pokial sa nejedna o nejake zlozite vypocty ako je emulacia DirectX co je len v hrach tak rozbehas na linuxe vsetko, mne sa podarilo aj niektore starsie hry...

ale premna zamna neznalci nech platia za software ktory by vobec nemuseli... dokazete usetrt az niekole 10ty tisic SK za legalitu

2)za 20tisic kupit taky srot nikdy viac. ja by som ho dokazal zlozit o 5tisic lacnejsie...
skorec1
27.01.09,15:43
Ale veď práve sme jej radili, aby si nekupovala predražené veci. Tú zostavu čo popisuješ, v približne v tej konfigurácii si môže kúpiť za približne 15000.- A záruka je 2 roky.
No ale ak si niekto potrpí na značky, nech si priplatí. Každý má možnosť voľby a sú to jeho peniaze. Veď ten rozdiel je iba 10000.- Ale zato je 1 rok záruka navyše.

ked si skladas PC z komponentov a nie uz skladaneho od predajcu tak na vacsine veci mas zaruku 36mesiacov

bezne sa da kupit HDD s 3r zarukou, skoro kazdy jeden procak ma zaruku 3roky a poniektore zakladne dosky, potom pamate mas zarusku aj 4 roky, ale pamate najdlhsie prezivaju PC.. ostatne kompocnenty co stoja od 100az 500sk maju zaruku 2r, to si podohe po 2ch rkokv vymenis...
to co predavaju uz v nejakej predajni ti len uberu zaruku aby sa stym nemuseli babrat, usetri im to robotu...