macozpezinka
25.01.09,10:21
Mám PC Intel Celeron 2.8 Ghz, 1 GB RAM, 128 MB NVIDIA 6600 a problem s tym, ze ked pustim prehliadac so strankou, ktory obsahuje FLASH aplikaciu, cinnost procesora stupne na 100% a pocitac sa tak stane tak pomalym a vytazenym, ze nie je vobec mozne s nim pracovat. Ked spustim popri napr. Winamp, hudba seka a prepinanie medzi aplikaciami (alt tab) trva aspon 10 sekund. Nehovoriac o tom, ze flash aplikacia je z dovodu spomalenia nepouzitelna. Jedna sa napr. obycajne Flash hry, alebo dokonca aj YOUTBE videa... uz som aj preinstalovaval Windows, kontroloval HDD NODom, AVG, Search and Destroyom, AdAware, vsetko ciste..... mate nejaku ideu?? Prosim poradte.
Fero11
25.01.09,09:25
Pozri do procesov (ctrl+shift+esc) ze co najviac zatazuje CPU (ktora aplikacia) ak je to prehladac skus ho zmenit v zavislosti od toho, ktory pouzivas teraz
macozpezinka
25.01.09,12:28
Diki za odpoved. Sledujem procesy. Najviac (100%) ho vytazuje Firefox, ale to same robi aj Explorer.. Este dodam, ze ked som komp kupil, vsetko islo OK.. vratane Flashu.. dokonca, napr.hra GTA San Andreas isla uplne bez jedineho seku 1200x960. Teraz, ked spustim hru, hra seka dokonca 800 x 600 x vsetko minimum... vidim to na nejaky virus, ale nic nemozem najst dokelu.. v slabom procaku to nevidim. Skusal som uz asi vsetko.. Mam skusit vymenit na skusku grafiku z ineho kompu? To som neskusal..
xxxpower2
25.01.09,12:53
No skus to prescanovat dakym jednorazovym AV ako Dr.Web alebo najlepsie MWAV......a preinstaluj flash.....A ak mas dlho instalnuty OS tak bude mozo lepsie ho cely reinstalovat
Fero11
25.01.09,12:59
Skus inu alternativu , napr. operu, maxthon a pod...
Stevo5
25.01.09,15:09
Súhlas s xxxpower2, čo sa týka toho dlhšie nainštalovaného systému. Myslím že pre bežného užívateľa je problém vyčistiť si registre a celý počítač od kadečoho nepotrebného a mnohokrát je po takom zásahu (ak je nesprávne spravený) aj tak potrebné preinštalovať systém.
Tiež si myslím že by pomohlo preinštalovanie systému, ale nie z Windowsu ale nabootovať z CD WinXP, nechať sformátovať disk C a nainštalovať systém.
Potom nainštalovať - po poradí - ovládače matičnej dosky, grafickej karty, myši a ostatný HW. Nainštalovať DirectX 9.0c, SP2 alebo 3, Antivírus a antispy, firewal, povoliť aktualizácie systému. Ďalej - jak je libo.

Myslím že potom ti počítač bude "chodiť" tak ako si to pamätáš keď bol nový.
Theo
25.01.09,16:51
Podobny pripad aj zostava-procesor.Mne najviac zaťažuje CPU Adobe media player..Veď ten ani nepoužívam.Odinšalujem?
Stevo5
25.01.09,18:14
Podobny pripad aj zostava-procesor.Mne najviac zaťažuje CPU Adobe media player..Veď ten ani nepoužívam.Odinšalujem?
Tiež to mám v PC a nezaťažuje mi to nič.
Pravdepodobne nejaká chybička v systéme, alebo nesprávne nainštalovanie, zbytky po odinštalovaných predchádzajúcich verziách ...ťažko povedať takto na diaľku.
V 90% je na vine "zanesený" systém a pomôže prečistenie registrov a systému. Alebo nová inštalácia Win. Príčinou môže byť aj nejaká nekompatibilita programov, alebo nejaká háveď v počítači.
charonme
26.01.09,07:18
uz som aj preinstalovaval Windows

ked som komp kupil, vsetko islo OK. ...ked spustim hru, hra seka dokonca 800 x 600 x vsetko minimum... vidim to na nejaky virus
v povodnej HW konfiguracii to nebude, muselo by sa nieco pokazit alebo zeby odpadol zle pripevneny chladic alebo sa brutalne zaspinil. Keby odisiel ventilator tak by to asi bolo pocut, ale vetrak na grafickej karte mohol odist. Virus ktory prezije preinstalovanie windowsu? Tak to bolo slabe preinstalovanie. Sformatuj disk a instaluj odznova. Pochybujem ze to suvisi s flashom alebo browserom ked aj hry mu sekaju. Tipujem to na tu grafiku. Reklamovat vymenit
Theo
26.01.09,14:59
Tiež to mám v PC a nezaťažuje mi to nič.
Pravdepodobne nejaká chybička v systéme, alebo nesprávne nainštalovanie, zbytky po odinštalovaných predchádzajúcich verziách ...ťažko povedať takto na diaľku.
V 90% je na vine "zanesený" systém a pomôže prečistenie registrov a systému. Alebo nová inštalácia Win. Príčinou môže byť aj nejaká nekompatibilita programov, alebo nejaká háveď v počítači.

Máš pravdu,ale ako pozorujem aj na diaľku sa dá poradiť slušne.Neverím,že mám HDD zanesené-skôr by som typoval chybičku v systéme./Novú inštaláciu do 3103 si nemôžem dovoliť..Čo by si poradil ešte?Mám tam Win XP-pôvodnú Vistu som vyhodil-spomalila internet o vyše 60%
matusl
13.06.09,08:17
Ja by som skusil novu verziu FireFoxu a Flash Player pluginu. Pamatam si ze raz mal FF s Flashom problem ako opisujes.