buster
25.01.09,10:29
Nazdar,
na notobooku sa mi podari cez wifi pripojit na AP, ale aj ked je to pripojene uplne v poriadku, ked otvorim pripojenie dokonca aj stahuje ukaze rychlost pripojenia intenzitu signalu a tak... ale IE aj FireFox odmiataju nacitat akukolvek stranku, v com je problem? potrebujem nejak extra nastavit este aj ptrehliadac?
Fero11
25.01.09,09:34
Skus restart (pripadne, skus zastavit na chvilu firewall, aby sa vylucila blokacia z jeho strany).
ping na AP alebo napr. na google ti funguje ? Klienti typu ICQ, MSN ti funguju ?
buster
25.01.09,09:44
Nefunguje ani ICQ, vobec nic nenacita ako keby som nebol rpipojeny... mojej krstnej to ide bez problemov s tym istym AP, ale jej to nastavoval nejaky kamarat
sea
25.01.09,11:43
Ešte snáď skús v IE v Pomocníkovi Nastavenie pripojenia príp. v ponuke Nástroje - Možnosti siete internet - Pripojenia - Nastaviť ... možno sa podarí :-)))
Fero11
25.01.09,11:47
Nefunguje ani ICQ, vobec nic nenacita ako keby som nebol rpipojeny... mojej krstnej to ide bez problemov s tym istym AP, ale jej to nastavoval nejaky kamaratPockaj ty si napojeny na to iste AP co teta, alebo ona ma svoje AP ale ten isty typ ?
Skus ping na AP, ak pojde tak skus ping na nejaku stranku, napr. google.com
skorec1
25.01.09,11:52
Nazdar,
na notobooku sa mi podari cez wifi pripojit na AP, ale aj ked je to pripojene uplne v poriadku, ked otvorim pripojenie dokonca aj stahuje ukaze rychlost pripojenia intenzitu signalu a tak... ale IE aj FireFox odmiataju nacitat akukolvek stranku, v com je problem? potrebujem nejak extra nastavit este aj ptrehliadac?

no takze za
1) ako mozes vediet ze pripojenie je uplne v poriadku?
to ze ty chytas dostatocne dobry signal este neznamena ze tvoj notebook dokaze dostatocne dobre vysielat signal k AP kedze ma integrovanu antenu...

2) nerozumiem tomu co myslis pod tym ze ti to stahuje....

3) ak ti nejde ani ICQ to znamena ze nemas nastavenu branu do internetu (takzvanu Gateway)

4) ak ti ide ICQ a nejde ti otvarat stranky tak potom nemas nastavene DNS (takzvany prekladac adries) DNS1 bud nastavis presne ako Gateway(v pripade ak ma to zariadenie cez ktore sa pripajas ne Internet uz ma nastavene GW) alebo si ho nasatvis sam, zalezi kto je tovoj poskytovatel internetu...

5) nejlepsie bude ak napises stietovne nastavenie, ked ti DHCP neprideli IP adresu musis nastavit manualne...
buster
25.01.09,12:50
Acespoint je ten isty... ako ma teta

pretoze packety mi odosiela ale nechce stahovat
Fero11
25.01.09,13:01
Ale myslim fyzicky ci sa pripajas na to iste zariadenie jak teta...
Skusel si ten ping ...... ??
bepo
25.01.09,13:08
Acespoint je ten isty... ako ma teta

pretoze packety mi odosiela ale nechce stahovat
Packety odosiela každý, otázka je či sa ti aj vrátia? Máš nastavené DNS?
skorec1
25.01.09,13:11
Acespoint je ten isty... ako ma teta

pretoze packety mi odosiela ale nechce stahovat


ked ti pakedy odosiela a prijima tak to znamena ze ti to s niecim komunikuje;)

to znamena ze asi bude sediet IP adresa PC s IP adresou routrom a budu v jednom subnete...
takze este musis skontrolovat Gateway na DNS

alebo preistotu mi napis na icq 326532584 a ja ti poradim lebotaketo trapne debatovanie je len zdlhave a nema vyznam ak nevies zakladne veci...