evelien
09.06.05,08:41
Ako je to s dátumami na faktúrach, keď sme zmenili obchodný názov 7.6.2005?
Prišla mi faktúra kde je dátum dodania 01.06.2005 a dátum vyhotovenia 07.06.2005. Na tejto faktúre má byť náš starý názov alebo už nový? :confused:
Zita5
09.06.05,06:50
Ako je to s dátumami na faktúrach, keď sme zmenili obchodný názov 7.6.2005?
Prišla mi faktúra kde je dátum dodania 01.06.2005 a dátum vyhotovenia 07.06.2005. Na tejto faktúre má byť náš starý názov alebo už nový? :confused:Treba napísať oznam pre obch.partnerov , že sa mení obchodný názov spoločnosti a zaslať faxom alebo e-mailom .

Neviem či sa Vám menilo aj IČ DPH a DIČ ale, myslím že nie . Já by som to nechala tak . Ste povinný po takejto zmene ohlásiť na DÚ zmenu myslím , že 8 dní /neviem teraz presne , možno som strelila/ . Nakoniec je to dokazateľné , že fa patrí Vám , ale v budúcnosti si už veci dajte na správnu mieru . Ale nie je vylúčené , že ešte určité fa Vám prídu aj budúcnosti na starý názov spoločnosti .

Podľa mňa tam má byť starý názov , lebo tovar bol dodaný 1.6.2005 .


Je na Tebe , či si fa dáš prepísať , ale já osobne nevidím v tom nejaký veľký prehrešok , keď sa tie dátumy tak tesnia .Je to oddôvodniteľné.
evelien
09.06.05,07:44
Ďakujem, nebola som si istá. Na DÚ treba nahlásiť aj nového spoločníka? Ja som do listu napísla všetky zmeny: názov, sídlo, nový spoločník, rozdelenie obch. podielu a priložila som fotokópiu výpisu z OR. Stačí to tak?
Zita5
09.06.05,08:09
Ďakujem, nebola som si istá. Na DÚ treba nahlásiť aj nového spoločníka? Ja som do listu napísla všetky zmeny: názov, sídlo, nový spoločník, rozdelenie obch. podielu a priložila som fotokópiu výpisu z OR. Stačí to tak?

Dobre si to napísala .