rentier
25.01.09,14:01
Prosím o váš názor resp. skúsenosť:
Som taxikár a skúšam si sám robiť JU. Vozidlo, ktorým prevádzkujem taxislužbu nemám zaradené v majetku. Môžem do výdavkov zaúčtovať aj paušálnu náhradu?
Metie ma totiž to, že v zákone je uvedené, že ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, ale možno v tomto prípade považovať vykonávanie taxislužby za cestovanie? :confused::confused::confused:
beatam
25.01.09,13:14
Nedávno sa to riešilo.
www.porada.sk/t98206-nahrada-za-kazdy-km-jazdy.html
rentier
25.01.09,20:07
vďaka za nasmerovanie, ale práve v §19 je to spojenie "... ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku ..." a stále mi vŕta v hlave či sa cestovaním môže rozumieť doprava osôb taxislužbou??? Zrejme preto aj niektorí daňováci paušál za km neuznávajú.
Ale použijem váš výklad, veď prečo platiť väčšie dane.
beatam
26.01.09,10:16
Nerozumiem. čítal si celú tému? Hlavne príspevok č. 11 od Evanky.
rentier
28.01.09,17:42
Vďaka, už mi je to jasné - ešte sa tak nevyznám v členení týchto stránok a tak som si neprečítal príspevky na ďalších stránkach!
Aj ja som si to vysvetľoval ako Evanka, ale nedostal som sa až k jej príspevku.