ladyrs
25.01.09,13:35
Túto otázku som zadávala aj k téme "Stavbári", ale zrejme to tam nie je na očiach. Ak by ste mi niekto vedeli pomôcť, prosím......


"Poprosím o pomoc. Hľadám niekoho, kto by mi vedel poradiť s fakturáciou pri stavbe sociálnych bytov. Ide o to, že v zmluve o dielo je zakotvená podmienka, že určité percento z hodnoty diela si odpracujú budúci nájomníci. Firma fakturuje celú sumu pre obec, obecný úrad posúva faktúru na preplatenie /asi na environmentálny fond/. Ale fond uhradí obci len sumu bez tých percent za povinnú prácu. Obec potom uhradí nám. Ale tým pádom mi tam ostane visieť neuhradená časť faktúry. Na faktúru ale musím dať celu sumu. Môžem ten rozdiel "vysporiadať" interným dokladom ? Obec nám má dávať mesačne zoznam o odpracovaných hodinách. Alebo som to mala dať rovno do faktúry? Napr ako odpočet. Neviem si s tým dať rady a majitelia si neprajú aby som volala na environmentálny fond. Máme to niekedy ťažké :-)))"
ladyrs
03.02.09,08:10
Prosíííííííííííííím, niekto ?
Ďakujem.

Ešte pridávam, že tí ľudkovia vlastne nie sú zamestnaní na Obecnom úrade, takže som bezradná.