Ejo
25.01.09,13:35
Dobrý deň,
poprosila by som radu v nasledovnom. Živnostník, nie je platca DPH. To či má byť povinne platca, sledujem jeho mesačné uzávierky /12 po sebe nasledujúcich mesiacoch/, spočítam a keď presiahne stanovený limit podľa zákona je platca DPH? V zákone je, že obrat bez DPH. Takže z mesačných uzávierok ešte odpočítam DPH a to je smerodajné? Ďakujem za radu.
veronikasad
25.01.09,12:40
Dobrý deň,
poprosila by som radu v nasledovnom. Živnostník, nie je platca DPH. To či má byť povinne platca, sledujem jeho mesačné uzávierky /12 po sebe nasledujúcich mesiacoch/, spočítam a keď presiahne stanovený limit podľa zákona je platca DPH? V zákone je, že obrat bez DPH. Takže z mesačných uzávierok ešte odpočítam DPH a to je smerodajné? Ďakujem za radu.
Kým nie si plátca, obratom je celá tvoja tržba. Limit od 1.1.2009 je 35000€ /sleduješ ho spätne od 1.2.08 - za 12 predch. mesiacov/, ak presiahne stanovenú výšku, do 20.dňa nasl. mesiaca nasleduje povinná registrácia
Johanka
25.01.09,12:50
Dobrý deň,
poprosila by som radu v nasledovnom. Živnostník, nie je platca DPH. To či má byť povinne platca, sledujem jeho mesačné uzávierky /12 po sebe nasledujúcich mesiacoch/, spočítam a keď presiahne stanovený limit podľa zákona je platca DPH? V zákone je, že obrat bez DPH. Takže z mesačných uzávierok ešte odpočítam DPH a to je smerodajné? Ďakujem za radu.
Podčiarknuté platí pre už registrovaných platiteľov DPH - musia si sledovať výšku obratu kvôli určeniu zdaňovacieho obdobia (mesačné alebo štvrčročné):).
Ejo
25.01.09,13:41
Sleduje sa 12 mesiacov po sebe, t.j. može aj od júna jedného roka po jún ďalšieho roka, však?
Zoltán Kovács
25.01.09,13:42
Sleduje sa 12 mesiacov po sebe, t.j. može aj od júna jedného roka po jún ďalšieho roka, však?

Nie môže, ale musí.
Zita5
25.01.09,13:45